Bez ciebie nie ma lata

Jenny Han Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal Cykl: Lato (tom 2) literatura młodzieżowa
It's Not Summer Without You
2014-05-21
angielski
Małgorzata Kaczarowska
new adult lato

Pisałam to przy pierwszej części, książka jest lekka, przyjemna i zdecydowanie bardziej dla młodzieży. Polecam każdemu kto lubi tego typu książki. Bardzo szybko się czyta.

Raczej dla mlodziezy, ciagnela sie troszke ta seria, ale w gruncie rzeczy nie byla zla

Lekka i przyjemna książka na lato.

Zdecydowanie lepsza od części pierwszej i jak najbardziej polecam. Czytało się szybko, lekko i przyjemnie.

Postać Conrada i zaślepienie Belly są tak męczące, że momentami ciężko się to czytało. Ale ogólnie rzecz ujmując, nie było tragicznie.

Po poprzedniej części liczyłam na coś dużo lepszego. Zawiodłam się na tym, lecz też nie dało się odłożyć trj książki przez cały dzień. No cóż, może kolejna część będzie lepsza...

Po długiej walce z chorobą Suzanna umiera. To bardzo wpływa na dalsze życie chłopaków, Belly i jej matki. To pierwsze lato, którego nie spędza ona w domu na plaży. Tęsknota i ból towarzyszą jej każdego dnia.
Pewnego ranka dzwoni zaniepokojony Jeremi z informacją, że Conrad zniknął.
Choć już dawno wyrosłam z takich historii momentami dałam się porwać fali emocji: pierwsze...

"Bez Ciebie nie ma lata" to drugi tom serii "Lato" Jenny Han. Ta część wydaje mi się nieco bardziej dojrzalsza niż pierwsza, aczkolwiek główna bohaterka sprawia, że coś we mnie się gotuje. Została wykreowana na osobą bardzo dziecinną, nie potrafiącą dokonać dojrzałej decyzji. Belly zachowuje się dość egoistycznie w związku z przebiegiem wydarzeń i sytuacją, w jakiej...

Pierwsza cześć z serii "Lato" Jenny Han nie była zachwycająca o czym wspomniałam w swojej opinii. Nie zachęcała mnie do przeczytania kolejnej części, ale jednak zdecydowałam się dać jej drugą szansę.
Głównym problemem z jakim zmagają się bohaterowie jest śmierć Sussany. Moim zdaniem ten wątek jest zbyt długi i troszkę nieudolnie wpleciony w romantyczną historię. Muszę...

Dalsze perypetie Belly i chłopaków. Wyszedł z tego drugi Zmierzch, dziewczyna nie potrafi zdecydować, do którego z braci czuje miętę.

"Niezależnie od tego, co robisz i jak bardzo się starasz, nie masz władzy nad swoimi snami."

• E-book
  • 2014