Na drugim końcu lata

Okładka książki Na drugim końcu lata Emma Mills
Okładka książki Na drugim końcu lata
Emma Mills Wydawnictwo: Media Rodzina literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
This Adventure Ends
Media Rodzina
2022-04-27
2022-04-27
Miłosz Urban

Nie mam bladego pojęcia jak to ocenić, bo kompletnie rozminęłam się z tą książką i w pewnym momencie musiałam przeczytać opis, bo nie miałam pojęcia, o czym to jest (nie pomogło). Nie przywiązałam się do bohaterów, ani do fabuły i chyba nawet przestało mi w końcu zależeć i mogłabym ją przyrównać do filmu lecącego w tle - fajnie, że coś gada, ale nie przykuwa mojego zainteresowania. Nie skreślam autorki, zobaczę inne książki, bo momentami słuchało się przyjemnie.

Bardzo fajna książka.

Emma Mills w swojej najnowszej powieści "Na Drugim Końcu Lata" stworzyła misternie splecioną opowieść o przyjaźni, poszukiwaniu sensu życia i odkrywaniu piękna w najmniej oczekiwanych miejscach. To niezwykła, wzruszająca podróż, która nie tylko bawi, ale również wzrusza, pozostawiając czytelnika z uczuciem ciepła i satysfakcji.

Siedemnastoletnia Sloane zostaje wrzucona w wir nowego życia na Florydzie, gdzie poznaje niezwykłe rodzeństwo - Verę, gwiazdę mediów społecznościowych pełną energii, oraz Gabe’a, początkowo zamkniętego w sobie i tajemniczego. Mills z gracją ukazuje różnice między bohaterami, pokazując, jak różnorodne osobowości mogą się uzupełniać i wzajemnie wpływać na siebie.

Centralnym punktem fabuły staje się poszukiwanie ostatniego obrazu matki Very i Gabe’a, co staje się pretekstem do rozwoju relacji między Sloane a rodzeństwem. Autorka zgrabnie mieszanka humor z głębszymi momentami, tworząc niezwykle realistyczną i ludzką historię.

"Na Drugim Końcu Lata" to książka, która podnosi na duchu, ale również potrafi zaskoczyć głębokim przesłaniem. Mills nie unika trudnych tematów, ukazując, jak życie potrafi być trudne, ale jednocześnie jak ważne są relacje międzyludzkie i zdolność do odnajdywania radości w małych, codziennych chwilach.

Ta powieść to emocjonalna i barwna podróż, która zostawia czytelnika z uśmiechem na twarzy i chęcią poszukiwania piękna nawet w najmniej oczywistych sytuacjach. "Na Drugim Końcu Lata" to książka, która z pewnością zaczaruje, rozbawi i wzruszy każdego, kto zdecyduje się podjąć tę literacką przygodę. Emma Mills ponownie udowadnia, że potrafi dostarczyć czytelnikowi niezapomniane chwile, które pozostaną w sercu na długo.

Siedemnastoletnia Sloane zostaje wrzucona w...

Jedna z moich ulubionych książek, jakie przeczytałam w tym roku. Okropnie zabawna i nie można się od niej oderwać. Emma Mills mianowana została przeze mnie królową zabawnych i uroczych młodzieżowej. Wspaniała książka.

Kolejna książka przeczytana w tym miesiącu to #nadrugimkońculata

Młodzieżówka i chyba nie dla mnie.
Po przeczytaniu całej książki stwierdzam oficjalnie, że jestem już stara i problemy nastolatków są dla mnie obce, błahe i a nawet momentami śmieszne.
Wątek z poszukiwaniem sprzedanego obrazu, niespodzianki dla przyjaciela mega fajny. Szkoda, że zrobił się trochę poboczny. Liczyłam na fantastyczna przygodę po całym kraju, z różni niespodziankami. Trochę się zawiodłam.

Mloda, 17 letnią dziewczyna przeprowadza się z rodzicami z Nowego Jorku na Florydę. Tam poznaje bliźniaków z którymi zaczyna się przyjaźnić. Ich matka, była artystką, malowała wspaniałe obrazy. Niestety zmarła. Za to ojciec Sloane to słynny pisarz. Dziewczyna jest dosyć majętna i za wszelką cenę chce pomóc bliźniakom. Jak już jak wspomniałam ten wątek super, pozostałe rozterki i przemyślenia paczki przyjaciół jakoś do mnie nie przemówiły.

Nie miałam żadnych oczekiwań sięgając po tą pozycję no ale nie do końca mi się podobało. Było trochę "sucho". Oczywiście to tylko moja opinia, zachęcam do przeczytania. Jest tyle opinii ile ludzi 😜

Kolejna książka przeczytana w tym miesiącu to #nadrugimkońculata

Młodzieżówka i chyba nie dla mnie.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Kilka cennych przemyśleń na temat samotności, przyjaźni i żałoby (oraz fanfików!) podanych w mało porywający sposób w opowieści jakich wiele. Zapomnę o niej za dwa dni, ale czytało się przyjemnie.

"Na drugim końcu lata" Emma Mills

Sloane wraz z rodzicami przenosi się z Nowego Jorku na Florydę. Na imprezie
poznaję Verę i jej brata Gabe'a. Ich znajomość się zacieśnia, a w międzyczasie
Sloane poznaje, nowych znajomych. Uczęstrzają razem do szkoły, razem imprezują
i spędzają czas.
Podczas pobytu u bliźniaków Sloane słyszy kłótnię i dowiaduje się, że obraz
ważnych dla rodzeństwa zostaje wywieziony i sprzedany do galerii sztuki. Główna
bohaterka postanawia go odnaleźć i w miarę możliwości zwrócić z powrotem
rodzeństwu. Robi wszystko, co w jej mocy, aby odzyskać obraz.
Książka porusza temat straty i samotności, ale nie brakuje w niej śmiesznych
dialogów między bohaterami.
Były momenty, w których nie mogłam zrozumieć do końca wypowiedzi między
bohaterami, bo zawierały one błędy. Brakowało przecinków i to zniechęcało do
książki, ale jeżeli chodzi o fabułę, była całkiem okej.
Jakoś bardzo nie porwała mnie ta książka i spodziewałam się czegoś więcej.
Opisana jedna z sytuacji, gdzie jeden bohater chce pocałować jedną z
bohaterek, a dwójka znajomych tak o bez żadnego konkretnego powodu idzie szukać
krabów.
Moim zdaniem historia nie do końca dopracowana i takie sytuacje wciśnięte, aby
coś się działo.
Kolejną rzeczą bez sensu było wciskanie tekstu książki autorstwa jej taty, i
czytanie przez bohaterkę fanfików, bo można było to zmienić w jakąś ciekawszą
fabułę.

"Na drugim końcu lata" Emma Mills

Sloane wraz z rodzicami przenosi się z Nowego Jorku na Florydę. Na imprezie
poznaję Verę i jej brata Gabe'a. Ich znajomość się zacieśnia, a w międzyczasie
Sloane poznaje, nowych znajomych. Uczęstrzają razem do szkoły, razem imprezują
i spędzają czas.
Podczas pobytu u bliźniaków Sloane słyszy kłótnię i dowiaduje się, że obraz
ważnych...

Jedna z fajniejszych książek jaką przeczytałam. Bardzo polubiłam głównych bohaterów i z przyjemnością wkręciłam się w całą historię 🥰❤️

• Młodzieżówki