Inferno

Okładka książki Inferno
Dan Brown Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Langdon (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2013-10-09
Robert J. Szmidt
thriller sensacja kryminał Dan Brown Robert Langdon Florencja Dante

Oficjalne recenzje i

Ty, który wchodzisz, żegnaj się z nadzieją

932 55 94

Nie porwała mnie. Nawet nie ma o niej co powiedzieć. Dla mnie, szkoda czasu.

Nie porwała mnie. Nawet nie ma o niej co powiedzieć. Dla mnie, szkoda czasu.

Fajne ze względu na Florencję i jej zabytki.
A sama sensacyjna opowiastka? Tak naiwna, że aż ciekawa. Jak autor ma tezę, to wszystko udowodni.
Dla relaksu można, nie ma wstydu.

Fajne ze względu na Florencję i jej zabytki.
Dla relaksu można, nie ma wstydu.

Dan Brown naprawdę potrafi malować słowem. Czytając o Robercie miała wrażenie, że byłam tam i przeżywałam to, co on. Dreszcze murowane, jak przy całej serii.

Książka może nie jest bez wad, ale mnie wciągnęła, czytało się naprawdę przyjemnie. Wiele razy sprawdzałam opisywane miejsca w internecie, na Mapach Google przemieszczałam się razem z bohaterami.

Słyszałam o tej książce od kilku dobrych lat i wreszcie udało mi się ją przeczytać. Jest to dobra pozycja, ale czy wybitna? Niestety jak na mój gust za dużo opisów architektonicznych, za dużo języka włoskiego - te rzeczy powodowały, że ciężko się czytało. Fabuła sama w sobie ciekawa.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, proponuję nie idź do kina. Przeczytaj i na tym poprzestań. I baw się w poszukiwacza, daj się zaskoczyć, odkrywaj historię, a potem zajedź do Florencji i poczuj klimat na własnej skórze. Polecam książkę, razem z szaleństwem naukowca. Dzisiaj mam wrażenie, że powoli docieramy do wizji, która w tej książce jasno wybrzmiewa. Polecam.

Kolejna powieść Browna o Langonie sporo lepsza od poprzedniej, choć napisana w takim samym stylu jak wszystkie inne.

Dan Brown mnie nie zawiódł po raz kolejny.
Historia ta porwała mnie od pierwszych, aż do ostatnich stron. Napięta atmosfera książki powoduje, że trudno od niej się oderwać, a jednocześnie bardzo przyjemnie czyta się o cudownych zabytkach Florencji, Wenecji czy też Tureckiej Hagia Sofija. Pomimo, że część wydarzeń historycznych została nico ubarwiona, dowiadujemy się wielu ciekawych i prawdziwych faktów dotyczących powyższych miejsc muzealnych. Niesamowity klimat sprawia, że czytelnik rozważa odwiedzenie tych miejsc.
Nie można przejść też bez komentarza wobec całkiem przyjemnych bohaterów, jacy pojawiają się na łamach tej książki. I tego, jak samotnie czuje się wśród tłumu geniusz, wykraczający swoim umysłem poza ogół swojego otoczenia w którym żyje. Czy dotyczy to samego Dantego, Michała Anioła, Leonarda da Vinci, czy wizjonerów, lekarzy, genetyków naszych czasów.
I kolejną wartą przemyślenia opcją jest konflikt etyczny, dotyczący eliminacji części populacji poprzez stworzenie wirusa i ocalenie tym samym reszty świata ludzkiego. W świetle dzisiejszych wydarzeń na świecie książka niezwykle wpisuje się w ten czas...

Czy jeśli nie poniósłbyś żadnych konsekwencji i mógł wciśnięciem jednego przycisku uśmiercić bezboleśnie losową połowę ludzkości, w celu ratowania drugiej połowy i przetrwania gatunku, zrobiłbyś to?

Dan Brown mnie nie zawiódł po raz kolejny.

ostatnia książka...

Zasadniczo nigdy nie przepadałem za Danem Brownem, męczył mnie hype na niego no i za dzieciaka raczej mnie stresowały te rozkminy. MImo to czytałem, czytałem, dopiero D. po latach sprawiła że zacząłem go lubić.

ostatnia książka...

Brown nigdy mnie nie zawiódł, więc sięgam po jego powieści "na pewniaka". Tak było i tym razem - zawiła, ciekawie skonstruowana fabuła, wyraziści bohaterowie.Ode mnie mocna 10!