Inferno

Okładka książki Inferno Dan Brown
Okładka książki Inferno
Dan Brown Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Langdon (tom 4) Ekranizacje: Inferno (2016) kryminał, sensacja, thriller
Robert Langdon (tom 4)
Robert J. Szmidt
Ekranizacje:
Inferno (2016)
Robert J. Szmidt sensacja kryminał Robert Langdon Florencja Dante

Miałam okazję zapoznać się z wcześniejszą pozycją i ona zdecydowanie bardziej trzymałą mnie w napięciu. Czułam niepokój, tajemnicę i chęć poznania tego, co czai się tuż za rogiem. Tutaj zabrakło mi tego dreszczyku emocji, chociaż pościgów nie brakowało. Mogło być zdecydowanie lepiej, ale sama lektura jest bardzo przyjemna. Pomimo nafaszerowania informacjami łatwo płynie się do brzegu.

Pozycja z pełnym pakietem wszystkich książek Browna z tego cyklu: są zagadki, wszechobecny Langdon, kobieta u jego boku, nagłe zwroty akcji, mordercy, intryganci i zabójcy - wszyscy ścigający głównego bohatera, no i jest też oczywiście Wielkie Niebezpieczeństwo. Całość dość strawna, choć zabrakło mi większego nacisku położonego na zagadki zamiast pościgi ulicami.

Kolejna odsłona przygód Roberta Langdona znów przynosi czytelnikowi wiele, wiele przyjemności z lektury bo mamy tu solidną dawkę akcji, symboliki ukrytej w dziełach sztuki oraz zagadek do rozwiązania, które prowadzą do ciekawych wniosków. Mam wrażenie, że tym razem autor zbliża się do formy z czasów Aniołów i Kodu :)

Książka dość naiwna, szczególnie motyw na końcu w którym biorą Siennę na jakiś szczyt polityczny żeby sobie pogadała o swoich poglądach. Kobieta z nikąd. Taa, jasne 😀
Plusik jak zwykle za fajnie wplątane wątki historyczne, miejsca, zabytki, dzieła, symbole.
Niestety z książkami Browna trzeba rozważnie, najlepiej z dłuższą przerwą miedzy kolejnymi tomami, bo każda z kolejnych przygód dzielnego Langdona jest niestety mocną kalką, zawsze musi być szaleniec/fanatyk z zboczeniem na symbolikę, zawsze piękna, nowa i super inteligenta towarzyszka, zawsze wyścig z czasem i gonitwa.

Świetna!!!!

Świetna!!!!

Ani lepsza ani gorsza on tysiąca książek tego typu -znaczy takich- "zabili go i uciekł'.

"Anioły i demony" autorstwa Dana Browna to emocjonująca podróż po świecie nauki, religii i tajemnic. Browna ponownie wplata wątki historyczne w mistycyzm, tworząc dynamiczną fabułę. Książka fascynuje zawiłościami intrygi i nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Choć nie pozbawiona kontrowersji, zachwyca bogactwem detalii i zaskakującym zakończeniem. Dla fanów inteligentnych thrillerów z głębokim tłem kulturowym, "Anioły i demony" stanowi satysfakcjonującą lekturę.

Typowa powieść Dana Brown - opowieść o specjaliście od symboli, który wraz z piękną kobietą odkrywa kolejną tajemnicę z przeszłości. Każda z powieści o Michaelu Langdonie wciąga, ale są tak bardzo pisane na jedno kopyto, że po latach od ich przeczytania ciężko powiedzieć która książka opowiada o czym. Jedynie "Kod Leonarda Da Vinci" łatwo zapamiętać ze względu na zamieszanie, jakie wywołała w kościele katolickim ;)

Nie przebiło Aniołów i Demonów, ale nareszcie znowu chciałem przeżywać przygody Roberta. Świetna książka, szczególnie miłe to zaskoczenie po beznadziejnej 3 części

Porządna siódemka bym powiedział i to taka z plusikiem. Po rozczarowaniu "Początkiem", znowu Brown mi "siadł". Dobry motyw z zanikiem pamięci, gdzie powoli dowiadujemy się, kim byli naprawdę ludzie napotkani po drodze. Motywy pandemiczne, tak na czasie obecnie. Finał sprytnie przedstawiony. I jak zwykle masa ciekawostek, faktów, miejsc, które człowiek od razu sprawdza w google. Styl nadal lekki i przyjemny. Git majonez.

• Dan Brown