Podpalaczka

horror
Krzysztof Sokołowski
Stephen King Podpalaczka Eksperyment Horror Powieść

Pozwólcie mi wyjaśnić.
Jestem fanem Kinga , ale to było naprawdę nudne. Dotrwałem do 240 strony, potem przekartkowalem, bo wytrzymać nie mogłem. Jeśli chcecie przeczytać dobrego Kinga polecam ; TO, misery, Dallas ’63, Christine, ale ten tytuł proszę sonie darować!

Ogólnie bardzo dobra książka, jednak nie jest to najlepsza pozycja jaką przyszło mi przeczytać. Trzyma w napięciu :)

Bardzo dobra książka, zaczęła mnie wciągać dopiero pod koniec, ale warto wytrwać

Trzymająca w napięciu, a momentami chwytająca za serce....

Jak na Kinga średnio

Książka z 1980 roku.
Ps
Co ciekawe wątki z książki na temat tv i gazet. Przypominają obecną sytuację:" nikt nic nie wie". Poza osobami dobrze poinformowanymi, znającymi prawdziwe fakty.

Uwielbiam takie książki u Kinga. Od początku czuć zaszczucie bohaterów, przerażenie ucieczką i próba zyskania wolności. Lubię kiedy wątki nadnaturalne u tego autora są tłem do opowieści o ludziach. Powieść wyjątkowo sensacyjna jak na Kinga.

Największym plusem tej historii był wątek bezgranicznej miłości ojca do córki. Ogrom troski o Charlie i icj więź były ujmujące. Książka niestety nie była niczym rewelacyjnym, druga połowa okropnie sie dłużyła.

Literatura science fiction nigdy nie była moim ulubionym gatunkiem, "Podpalaczka" znów mnie w tym utwierdziła. Mroczna, ciężka opowieść o losach pary studentów, którzy decydują się wziąć udział w niby legalnym eksperymencie testowania nowego "leku". Przekonuje ich do tej decyzji 200$, które mają otrzymać jako zapłatę. Potem okazuje się, że eksperyment nie do końca jest...

Jak ja bym chciała mieć taką moc! A tak serio, książka była dobra, ale nie jakoś szczególnie warta polecenia. Druga połowa była trochę nudna. Jak to Stefan, raz lepiej, raz gorzej.

Dyskusje

7 857