Podpalaczka

Krzysztof Sokołowski
Albatros
horror

Kup książkę

W książce najbardziej podobała mi się więź pomiędzy dzieckiem a ojcem. Miłość ponad wszystko. To było tak pięknie ujęte.

taka sobie

Dobrze się czyta - ale to praktycznie jak wszystko Kinga (jeśli lubi się jego styl). Nie jest to na pewno powieść grozy (z czym większość kojarzy Kinga, ale ja uważam, że tylko część jego twórczości można wpisać w gatunek "horroru"), bliżej temu do thrillera.

Liczyłem, że taki klasyczny King będzie straszył, a to nawet nie horror. Mocny początek, dobra końcówka, środek cholernie nijaki. Do tego czy wszystkie dzieci u Kinga muszą być dojrzałe ponad stan? To ma być ośmiolatka?

Kolejna świetna przygoda i historia opowiedziana przez Mistrza. Czyta się wybornie, odkładać ją trudno. Mała dziewczynka i straszny świat dorosłych, który umie tylko niszczyć i zabierać co najcenniejsze.

Świetna historia. Nie można się powstrzymać od przeczytania kolejnych rozdziałów.

Na półkach: , , , ,

Niedawna lektura genialnego "Instytutu" skłoniła mnie do ponownego sięgnięcia po "Podpalaczkę". Po latach, znowu czytało mi się to bardzo dobrze. Świetna opowieść, doskonałe tempo fabuły i równie dobre zakończenie. Przypominam, że książka powstała kiedy nie było jeszcze takiej mody w kinie czy literaturze na moce paranormalne. I nie była to pierwsza powieść ...

Kilka lat temu dwójka studentów potrzebowała 200 dolarów więc postanowili wziąć udział w eksperymencie naukowym jako ochotnicy. .
Charlie Mcgee to młodziutka dziewczynka, które odziedziczyła po rodzicach pewną "tajemnicę". Obdarzona zdolnością pirokinezy, czyli umiejętność wzniecania ognia siłą woli. Ludzie którzy przed laty zajmowali się eksperymentem...

X-Meni w wydaniu Kinga. Rewelacja.
Tylko pamiętajcie, żeby nie denerwować małej Charlie McGee. Jeżeli ją zdenerwujecie, to was spali. Od tak, dla przykładu.

(...) Po książkę tę sięgnęłam aby przekonać się czy Stephen King tym razem zdołałby rozbudzić moje zainteresowanie, co do tej pory nie miało miejsca. Po lekturze „Carrie” miałam go za autora nudnych powieści i z dystansem podchodziłam do kolejnej jego pracy. Ostatecznie nie żałuję czasu spędzonego na czytaniu tej pozycji i na pewno sięgnę po więcej efektów jego twórczej pracy (...

Dyskusje