Z Hajerem do Dalajlamy

Tybet Nepal Indie
literatura podróżnicza
9788361968207
Tybet Nepal Indie

To pierwsza książka Hajera czyli Mieczysława Bieńka, którą miałam przyjemność przeczytać i muszę powiedzieć, że autor mnie zaskoczył.
Po wypadku na kopalni znalazł na siebie pomysł i potrafił go zrealizować. Książka zawiera nie tylko opis podróży do Dalajlamy, zresztą bardzo ciekawy, nie przeładowany informacjami, z pięknymi zdjęciami. Góry to moja bajka, więc od niektórych...

Świetnie się czytało tą książkę M.Bieńka ponieważ jest napisana normalnym ludzkim językiem.
A historie opisane są w sposób tak ciekawy i przezabawny, że aż chce się spakować plecak i wyruszyć szlakiem Hajera...
Polecam i na pewno sięgnę po inne książki autora.

Ale szybko się czytało...strony umykały od przygody do przygody,piękne zdjęcia pobudzały wyobrażnię.
Brakowało mi jednak szczegółów, szerszych opisów, czasem zaś trochę raził nieco rubaszny język autora. Myślę że książkę należy potraktować jako dobrą i ciekawą rozrywkę, wywołującą pozytywne wrażenia.

Ludzie siedzą na kanapie i myślą - "Mam X lat, nie mam na siebie pomysłu", "Co by tu zrobić ze swoim życiem", "Pojechał(a)bym tam!", po czym przełączają kanał w telewizorze. Na szczęście są też tacy, którzy myślą "Mam X lat, nie mam na siebie pomysłu, pojadę spotkać się z Dalajlamą!", a potem łapią stopa i ruszają na wschód.

Tak właśnie zrobił Mieczysław Bieniek. Wszyscy...

• 2015
  • Mieczysław Bieniek