rozwińzwiń

Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko

Okładka książki Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko Patrick Fanning, Dana Landis, Matthew McKay, Kim Paleg
Okładka książki Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko
Patrick FanningDana Landis Wydawnictwo: MIND poradniki
poradniki
When the anger hurts your kids. A parents's guide
MIND
2012-03-09
2012-03-09
Dariusz Syska
dzieci wychowanie miłość złość frustracja lęk cierpliwość

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki ZŁOŚĆ W ZWIĄZKU Proste metody na trudne emocje Matthew McKay, Kim Paleg
Ocena 7,1
ZŁOŚĆ W ZWIĄZK... Matthew McKay, Kim ...
Okładka książki Jak usprawnić komunikatywność. Trening Martha Davis, Patrick Fanning, Kim Paleg
Ocena 6,5
Jak usprawnić ... Martha Davis, Patri...
Okładka książki Jak zwiększyć wydajność pamięci i umysłu? Trening Martha Davis, Patrick Fanning, Kim Paleg
Ocena 6,0
Jak zwiększyć ... Martha Davis, Patri...

Mogą Cię zainteresować

Chyba muszę przesłuchać ją ponownie.

Chyba muszę przesłuchać ją ponownie.

konieczna przed rozpoczęciem buntu dwulatka

konieczna przed rozpoczęciem buntu dwulatka

Fenomenalna

Fenomenalna

Myślę, że książka jest wartościowa i może być przydatna . Przeczytałem ją przypadkiem . Moja żona poprosiła Mnie bym ją kupił .
Ona jeszcze jej nie przeczytała a powinna , bo ma problem ze złością do naszych dwóch córeczek ( 5 i 2 latka ).
Ja muszę stwierdzić , że mam wyjątkowy zmysł wychowawczy . Instyktownie postępowałem , tak jak książka doradza .
A na teście z książki " jak bardzo denerwuje Cię Twoje dziecko ..." ...wyszło mi tylko 38 pkt a od 95 jest problem .
Polecam zawsze warto poszerzać wiedzę .

A na teście z książki...

Mam mieszane uczucia. Trochę pomogła i nakierowała, ale nie wiem jak wyjdzie w praktyce stosowanie porad z książki. Pewnie muszę się z nią "przespac". Sięgnęłam po nią, ponieważ zauważyłam więcej złości z którą źle się czuje w swoim wychowaniu dziecka. Mam nadzieję że będzie mi łatwiej i zapamiętam "triki". Chociaż dla mnie za dużo było rzeczy do notowania i "ćwiczeń"

Książka namawia do analizy sytuacji prowokujących złość. Jest raczej zeszytem ćwiczeń w duchu behawioralno-poznawczym niż typowym poradnikiem. Minusem jest bazowanie Autorów na niepublikowanych badaniach i narzędziach np. do pomiaru złości. Zabrakło mi tez odwołania do najnowszych badań. Autorzy przywołują jedynie kilka pozycji z lat 80tych.

Myśli - zapalniki, których nie jesteśmy w stanie kontrolować, mogą prowadzić do nic niewnoszących wybuchów złości, a problem nadal zostaje nierozwiązany. Ta książka uczy technik kontroli złości, zrozumienia siebie, zrozumienia dziecka (czy innej osoby, której ta złość dotyczy, bo techniki można przenieść na dowolny grunt). Książka z nurtu NVC, pozycja warta uwagi.

Trochę mnie męczyła ta książka, powtarzający się schemat mnie irytował. Pod koniec autorzy się wybronili. Mimo iż nie były to dla mnie informacje nowe, lubię czasem przypomnieć sobie rzeczy logiczne i oczywiste, bo w codziennym zabieganiu może to strudzonemu rodzicowi umknąć. Książka dobra, choć czytałam lepsze w temacie radzenia sobie z emocjami.

Moim zdaniem bardzo dobry poradnik dla rodziców dzieci w różnym wieku, którzy nie radzą sobie z wybuchami złości. Pisząc wybuchy złości mam na myśli podniesiony głos, u niektórych pewnie klapsy, itp. Kiedyś przeczytałam jeden z komentarzy jakoby autorzy sugerowali, że rodzice znęcaja się nad dziećmi i dla takich rodziców jest ta książka. Nic bardziej mylnego. Niestety ten komentarz mnie skutecznie zniechęcił do tej lektury, ale później zmieniłam zdanie i nie żałuję czasu spędzonego nad książką. Nie ma lania wody, rady są konkretne, przy każdym zagadnieniu przykłady i ćwiczenia. Polecam!

Dzieciaki potrafią dać ostro w kość - co do tego chyba nie ma wątpliwości. Nic, tak jak macierzyństwo, nie uczy mnie cierpliwości i opanowania, a i tak sporo pracy przede mną - cały czas się uczę.

Kiedy córka zaczęła mieć bunty - początki były najgorsze. Nie wiedziałam jak się zachować, szybko się denerwowałam, czułam się bezradna. Z czasem zaczęłam uczyć się sobie radzić, dostrzegać zależności występowania, przetrzymywać, dystansować się. I choć lekko nie jest - do tej pory ratuje mnie myśl, którą powtarzam sobie w głowie, a czasem nawet na głos: "TO NORMALNE. WYNIKA Z ROZWOJU DZIECKA. DZIECKA, KTÓRE NIE UMIE DOBRZE NAZWAĆ EMOCJI, RADZIĆ SOBIE Z NIMI. TO MINIE. KAŻDY ETAP KIEDYŚ MIJA".

Spotkałam się ze stwierdzeniem, że jak nie daję "klapsa", nie krzyczę, czy jak próbuję do córki mówić, zrozumieć ją - to się z nią "cackam", na wszystko jej pozwalam, "rozwydrzam ją". Te opinie gdzieś tam czasem mnie uderzają (choć rzadko) i wtedy wracam do wyżej wspomnianych słów, dodając: "UKŁAD NERWOWY DOJRZEWA". Ostatnio przeczytałam gdzieś, by nie przejmować się ludźmi, na których opinii nam nawet nie zależy - polecam wcielić w życie.

"Kiedy twoja złość krzywdzi dziecko. Poradnik dla rodziców." wyjaśnia czym jest złość i skąd się bierze. Próbuje odpowiedzieć na dręczące rodziców pytania: "Dlaczego moje dziecko tak się zachowuje? Co robię źle? Co powinnam/powinienem zrobić?". Ponadto, książka może być uświadomieniem wpływu naszej złości na pociechy. A przecież nikt nie chce dla nich źle, prawda?

My też jesteśmy ludźmi, którzy mają uczucia. Rodzicielstwo (jak i całe życie nawet nie mając dzieci) to nieustanna praca nad sobą. Udoskonalając siebie nie tylko my na tym korzystamy, ale także inni; w tym przypadku nasze dzieci, rodzina.

W poradniku znajdziecie wskazówki radzenia sobie z dzieckiem w trudnych sytuacjach. Czy to działa? Nie zawsze i na pewno nie od razu, ale moim zdaniem warto. Myślę, że podane propozycje może nie uspokoją od razu pociechy, ale mogą sprawić, że atak złości będzie krótszy. Ponadto pokaże dziecku, że może na nas liczyć.

Dużo czytam w temacie dzieci. Bardzo lubię książki psychologiczne. Dużo z rzeczy zawartych w książce już wiedziałam, jednak i tak znalazłam coś dla siebie. Warto przeczytać. Warto nad sobą pracować. Warto żyć nie tylko dla siebie.

• 2018
  • Psychologia