Rok 1863

Julian Wołoszynowski Wydawnictwo: Zysk i S-ka literatura piękna
Zysk i S-ka
literatura piękna
2013-01-22

"Rok 1863" nie jest klasyczną powieścią, to raczej obrazki przerzucające nas z miejsca na miejsce - z opery paryskiej do lasów wyszogrodzkich, z pałacu Brühla, w którym mieszkał niesławny hrabia Aleksander Wielopolski do pracowni szewskiej, z tajnej drukarni do salonu hrabiny Lipowskiej, z warszawskiej kamienicy do podolskiego majątku. Wszystkie te wizje z czasem łączą się...

• Niedoczytane
  • 2017