Wicik Żywica

LTW
zaścianek Berezyna kresy
literatura piękna
zaścianek Berezyna kresy

"Kiedy wrog kraj nasz zaleje i jak głęboko w ciało Rzeczpospolitej się werżnie, tego nie mogę przewidzieć, ale zapewniam was, że hordy bolszewickie załamią się w swym pochodzie i Polska wróci tu w chwale. Wróci nie po majatki tutejszych obszarników, jak agenci sowieccy krzyczą, ale po lud swój, po synów swoich, po naród polski i białoruski."

Okładka
płynie,płynie
skąd
biblioteka
moja opinia
Jakiś to czar i urok.Czytać taką prozę !!!
Proza,z lasów,pól i starych chat.
To się czyta sercem nie oczami.
Wśród tego wojna polsko-bolszewicka.
Wyobraźnia,lata.

Jest to niejako kontynuacja powieści „Nadberezyńcy”. Powieść, która porusza serce i wzmaga tęsknotę za Ojczyzną.

• Kresy
  • 2019