O Twardowskim, synu ziemianki, obywatelu piekieł, dziś księżycowym lokatorze

Okładka książki O Twardowskim, synu ziemianki, obywatelu piekieł, dziś księżycowym lokatorze
Julian Wołoszynowski Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
literatura piękna
Czytelnik
1960-03-01
1927-01-01
powieść polska--I poł. 20 w. baśnie legendy Pan Twardowski

Okładka książki Dialog, nr 1 / styczeń 1962 Michel de Ghelderode, Marijan Matković, Redakcja miesięcznika Dialog, Julian Wołoszynowski
Ocena 0,0
Dialog, nr 1 /... Michel de Ghelderod...
Okładka książki Dialog, nr 1 / 1957 Leonhard Frank, Michel de Ghelderode, Jerzy Lutowski, Redakcja miesięcznika Dialog, Jean-Paul Sartre, Jerzy Szaniawski, Julian Wołoszynowski
Ocena 8,5
Dialog, nr 1 /... Leonhard Frank, Mic...

Można Przeczytać, ale niekoniecznie.Już w latach 20., kiedy wychodziło pierwsze pytanie istniało trochę ceiakwszych wersji historii Twardowskiego. W wydaniu z 1960 najbardziej wartościowe są ilustracje Jerzego Jaworowskiego

Dodaj cytat z książki O Twardowskim, synu ziemianki, obywatelu piekieł, dziś księżycowym lokatorze