Blask miłości

Okładka książki Blask miłości Tessa Barclay
Okładka książki Blask miłości
Tessa Barclay Wydawnictwo: Atlantis Seria: Klasyka Romansu [Atlantis] literatura obyczajowa, romans
Klasyka Romansu [Atlantis]
Gleam of gold
Atlantis
1993-01-01
1993-01-01
Anna Krawczyk-Łaskarzewska
hrabia romans miłość małżeństwo

Na okładce jest piękny automobil i to właśnie przekonało mnie, że książka przeznaczona na makulaturę przez bibliotekę został prze ze mnie adoptowana pomimo napisu "klasyka romansu". Romans kojarzy mi się, pewnie błędnie, z historią zakochała się, uciekli, bo rodzina była przeciw i żyli długo,nudno i szczęśliwie. A tu proszę, jaka niespodzianka. Nie tylko jeden ukochany ale kilku kochanków i ..ukochanych i co ciekawe nie zawsze są to te same osoby. Dodajmy do tego Paryż lat dwudziestych i światek artystyczno- arystokratyczne. Do garnka dorzućmy Tokio i dziwne obyczaje ówczesnych Japończyków. Na to nałóżmy wojnę,feministyczne zacięcie w biznesie i elementy opowieści mórz południowych patrz: Singapur. To wszystko daje naprawdę niezłą mieszankę... Nie jest to może ambitna literatura, ale jest to wciągająca lektura wbrew pozorom nie tylko dla kochających romantyczne miłości amatorek Harlequinów.

Wciągnęłam się w tę opowieść, choć momentami mnie nużyła. W większości jednak, chciało się poznać ciąg dalszy losów Gwen. Na czytniku 500 stron, ale pierwsze 300 przeleciało w chwilę.. Główna bohaterka nie do końca daje się lubić, czasami wręcz drażni jej zachowanie i wybory. Ale tło jej historii jest ciekawe, Paryż, Japonia z jej tradycjami, Singapur i późniejsze wojenne zmagania. Czegoś jednak zabrakło, niektóre wątki są niedopracowane i w ogólnym rozrachunku całość, jak dla mnie, wychodzi średnio.

• Historyczna
  • 33BB
  • Posiadam EBOOK
  • B - folder
  • Posiadam :)
  • Książki które są w bibliotece
  • W C B

Dodaj cytat z książki Blask miłości