Mury Smoleńska

Jan Cichocki
Czerwone i Czarne
powieść historyczna
Jan Cichocki

Czas akcji książki to okres tzw Wielkiej Smuty, królem rzeczypospolitej obojga narodów jest wtedy syn Zygmunta III Wazy Władysław IV Waza ,ale bojarzy rosyjscy chcą posadzidzić go na carskim tronie

Książka już jakiś czas leżała na mojej półce. Kilka razy nawet brałam ją do ręki, lecz jakoś nie mogłam się za nią zabrać. Zdecydowałam się w końcu, po przeczytaniu opinii jednego ze znajomych z LC. I jestem z lektury zadowolona. Pełna akcji, Trochę kojarzyła mi się z naszą "Trylogią". W obu pozycjach główne role grali dzielni bohaterowie, gotowi zginąć za ojczyznę,...

Widząc tą książkę na półce w księgarni pomyślałem, że warto by poznać historie widzianą z drugiej strony. Nie pomyliłem się. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że to jest kryminał historyczny, a nie dokument.
Czyta się łatwo i przyjemnie, jest wiele wątków ładnie rozegranych. Mnie bardzo rozbawił podrozdział Widma z rozdziału 9. Ale nie będę zdradzał dlaczego.
Przez całą...

Dyskusje

• RON
  • Chcę w prezencie
  • 2017
  • RON i jej wojny i wojskowość w XVI-XVII-XVIII wieku
  • Posiadam Historyczne, Kryminały Podróżnicze przygodowe Literatura Faktu Eboki Mitologie Wydania papierowe pobrane z internetu
  • Polskie akcenty
więcej mniej