Listy do Georges'a

2008-01-01
Ewa Kowynia
Listy austriackie 20 w pisarze austriaccy

więcej Więcej

Może wszystkiego nie zrozumiałam, ale odczułam Vezę. I tak bardzo Ją zrozumiałam. Według mnie, jeżeli ktoś lubi zgłębiać czyjąś psychikę, to ta książka jest doskonała.

Kiedy dowiedziałem się o polskim tłumaczeniu tej książki, byłem wniebowzięty. Dziś, po skończonej lekturze (która trwała około 6 lat) wyrażam rozczarowanie. PO wspaniałej autobiograficznej trylogii Canettiego, w której skupiał się na ludziach i otaczającym go świecie, listy pokazują pisarza jako człowieka skupionego na sobie i na romansach. Być może gdyby korespondencja...

• Domowa biblioteczka

Elias Canetti Listy do Georges'a Zobacz więcej