Powrót Bogini. Część 2

Okładka książki Powrót Bogini. Część 2 Phyllis Christine Cast
Okładka książki Powrót Bogini. Część 2
Phyllis Christine Cast Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: W kręgu mocy Partholonu (tom 2.2) fantasy, science fiction
W kręgu mocy Partholonu (tom 2.2)
Divine by Choice
HarperCollins
2013-04-17
2013-04-17
Hanna Ordęga-Hessenmüller
bogini Cast zło walka powrót

Okładka książki Hex You. Kara za klątwę Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Hex You. Kara ... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Found Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Found Kristin Cast, Phyll...

Tak obrzydliwego przekazu nie spodziewałam się w tej serii - pozbawiło mnie ono całej dobrej woli i nadziei jaką miałam i nie sądzę, że cokolwiek jest mi w stanie ją zwrócić. Autentycznie parę razy odkładałam czytanie tego rozdziału do końca bo tak mną trzepało... Zastanawiałam się nawet nad zrobieniem mojego pierwszego DNF'a, ale jakoś przebrnęłam i teraz muszę po prostu powiedzieć o tym, co przeczytałam.

W trakcie książki mieliśmy możliwość poznać przeszłość Rhiannon i to, czemu stała się jaka stała. Nikt jej nie odmawiał niczego? No była Umiłowaną, to na pewno wpłynęło na nią i można to krytykować, chociaż ja tu widzę też winę Bogini, która sprawiła, że ludzie tak bezgranicznie poddają się wyborom kobiety, którą ona umiłuje... ALE NIE, największym wydarzeniem ją zmieniającym... Był gwałt - i to taki, który autorka książki próbuje wytłumaczyć jako coś, co Rhiannon sprowadziła na siebie sama bo nie słuchała Bogini.

Myślicie, że przesadzam? Pozwólcie, że Wam to nakreślę. Rhiannon ma jakieś 16 lat, jest święto w którym wybrany przez Eponę strażnik ma zrobić z Umiłowanej kobietę i zapewnić Parhtolonowi urodzaj i tak dalej... Przypomnę, ma ona 16 lat i jest dziewicą. Próbują zmusić ją do wypicia "specjalnego wina dla Wybranki", które "ma sprawić, żeby ten proces był dla niej niezwykłą przyjemnością" - w czym ja widzę zwykłe schlanie nieletniego, żeby seks mu się podobał. Brzmi super co nie? Ale to nie koniec, o nie! Kiedy ów strażnik przychodzi do namiotu się kochać z Rhiannon ta każe mu przestać, odejść, ale on nie słucha, bo wypił swoją część tego "specjalnego wina". Shannon widzi tę przeszłość i Epona śmie jej tłumaczyć, że NO ONA CHCIAŁA DLA RHIANNON DOBRZE, ŻE JEJ BY BYŁO TAK MIŁO JAKBY WYPIŁA WINO I POSŁUCHAŁA ICH TRADYCJI... A Rhiannon po prostu nie chciała. I krzyczała wyraźnie do Bogini, że nie da się zmusić. Ale jak mówiłam, niestety strażnika to nie obchodziło i zrobił z nią co chciał... To potem doprowadziło do tego, że traktowała ona seks przedmiotowo, wydawałoby się, że się bawi, a tak naprawdę zabawiała się partnerami, owijając ich w ten sposób wokół palca, ponieważ nie umiała połączyć cielesności z przyjemnością czy miłością.

SHANNON JEDNAK POSTANOWIŁA PODZIELIĆ SIĘ Z NAMI PRZEMYŚLENIEM, ŻE NO ONA NA MIEJSCU RHIANNON WYPIŁABY WINO, ALE ŻE BYŁA ONA ROZPUSZCZONA TO TEGO NIE ZROBIŁA - PRAKTYCZNIE TYM MÓWIĄC, ŻE SAMA SOBIE ZROBIŁA TEN GWAŁT. Myślałam, że mnie rozsadzi jak czytałam to. Shannon do wora i wór do jeziora.

Wisienką na torcie jest potem motyw miłości między Shannon a Clintem, fizycznej miłości, która miała miejsce bo, uwaga uwaga, BOGINI POWIEDZIAŁA JEJ, ŻE MA POZWOLIĆ MU SIĘ KOCHAĆ I TAK GO ULECZY. Shannon. Mężatce CF. Kobiecie noszącej jego dziecko, A BO PRZECIEŻ CLINT TO JEGO LUSTRZANE ODBICIE, TEŻ JEST OD TEGO, ŻEBY GO KOCHAĆ. A świetnie, czyli te wszystkie teksty o tym, że Rhiannon to dziwka i że zdradzała to nagle idą w niepamięć, bo ten skok w bok pobłogosławiła sama Epona? No super po prostu.

To wszystko tak mi przyćmiło całą książkę do tego stopnia, że nie mam ochoty mówić o tym nic więcej, poza tym, że była gorzej jak przeciętna, mało ciekawa i nudna. Gdyby nie to, że źle się czułam i praktycznie cały dzień byłam przykuta do łóżka, a wizja skończenia tego gniota szybko była dzięki temu możliwa, nie sądzę, że szybko zeszłaby mi ta lektura.

Chcę jednak wspomnieć jeszcze o ostatecznym starciu, że tak to ujmę, bo to jest kolejna pomyłka. To, w jaki sposób "zło" zostało pokonane wydaje się tak niesamowicie randomowe, jak gdyby ktoś doczytał ksiązkę to nwm, może 100 strony i musiał zmyślać, jak się skończy i powstało właśnie to. Autorka również nie umiała dokładnie opisać śmierci jednego z bohaterów, więc tak naprawdę o niej dowiadujemy się później ze stwierdzenia Shannon, bo z mowy przedśmiertnej naszej ofiary wcale nie wynikało, że planował odebrać sobie życie, a raczej pomóc tej biedaczce... A potem jest takie "eee, jak chcesz to zrobić będąc martwym?" - bo opisane jest tylko to, jak sobie zadaje śmiertelny cios. A potem nagle w epilogu dostajemy informację, że ten czyn rzekomo pogrzebał ich oboje... Okej? (Czytając recenzje następnej części dowiedziałam się, że chodziło tutaj o to, że nasz umierający bohater, kiedy zatopił się w drzewo, żeby pchnąć Shannon do domu... Został tak jakby pochłonięty częściowo w roślinie, więc trzymając w swoich objęciach naszą ofiarę numer dwa, uwięził ją w swoich objęciach bo... Tak? Drzewo go nie wyrzuciło po jego śmierci ani ona nie była się potem w stanie z tego uwolnić? Nie wiem, mam nadzieję, że książka wyjaśni więcej bo z tego szybkiego oglądu gówno wyszło - ale to jak z całej tej sceny.)

Od tej chwili nie będę nawet dla beki polecała przeczytania tej serii. Mam nadzieję, że świadomość istnienia tego gniota, choć będzie żyła na mojej półce z książkami, szybko zniknie z mojej pamięci.

Z dotychczasowych części podobała mi się najmniej.
A już to, w jaki sposób Shannon "uleczyła" Clinta..
No go.
Nie, nie, nie.
Co z tego, że jest lustrzanym odbiciem Clan Fintana?

Fajne było ukazanie przeszłości młodej Rhiannon. Scena, do której Epona zabrała Shannon, była.. powiedzmy dość drastyczna. Poniekąd - nie, w dużej mierze - jestem w stanie zrozumieć, dlaczego Rhiannon stała się taka zimna i wredna.

Z dotychczasowych części podobała mi się najmniej.
A już to, w jaki sposób Shannon "uleczyła" Clinta..
No go.
Nie, nie, nie.
Co z tego, że jest lustrzanym odbiciem Clan Fintana?

Powiem szczerze byłem ciekaw czy ona powróci do świata fantasy i się tego dowiedziałem, co prawda dopiero na samym końcu ale to i dobrze:) Miałem przynajmniej powód by przeczytać do końca:) Nie jestem książką zachwycony ani zawiedziony także powiem, że nadaje się ona do przeczytania:) Jak będziecie się nudzić to przeczytajcie:)

Więcej recenzji na: http://forever-in-love-with-books.blogspot.com/
No i nadszedł i czas na recenzje drugiej części Powrotu Bogini. Czy mi się podobała? Tak nawet bardzo, więc pewnie zapytacie czemu 9/10. A no dla tego, że jestem obrażona na panią Cast za ostanie rozdziały, ale więcej wam nie zdradzę bo musicie przeczytać, a ja nie SPOJLERUJE, w sumie i tak wam zapowiedziałam że zakończenie jest ZŁE, ZŁE, ZŁE jak Nuada. Dobra powtarzam się. :D A teraz pytanie do was przeczytaliście pierwszą część? :) Jeśli tak to podobała wam się? A jeśli nie przeczytaliście to i tak was kocham! :D
Czy Shannon pokona Nuade?
Czy powróci do Parthalonu?
A może zostaniecie z Clintem w Oklahomie?
TEGO DOWIECIE SIĘ W KSIĄŻCE!!! :D

9/10

Tytuł: Powrót Bogini
Seria: Wybranka Bogów (książka - 4) - nie ma znaczenia czy czytałaś/eś poprzednie części
Autor: P.C. Cast
Gatunek: Fantasty/Mitologiczny (Celtycka)
Strony: 380
Główna bohaterka: Shannon ,,Rheo" Paker
Cena okładkowa: 32.99
Wydawnictwo: Harlequin
Narracja: Pierwszoosobowa

Więcej recenzji na: http://forever-in-love-with-books.blogspot.com/

Zawsze z radością sięgam po książki, w których można wyczuć magię mitologii. Historie, w których udział biorą mityczne boginie zawsze napawały mnie zainteresowaniem i pewnie jest to jeden z powodów, dla których z taką ochotą sięgam po powieści pani Cast. Innymi powodami są zapewne jej lekki styl i dobra kreacja postaci. Zdecydowanie będę czerpać z jej twórczość dalej!

Ostatni tom przygód Shannon Parker, która próbuje powrócić do swojego nowego domu w Partalonie. Ogólnie cała seria była bardzo fajna ;)

Cudowne! Tą opowieść, aż chce się czytać i czytać. Aż mi się przykro zrobiło jak zobaczyłam ostatnią stronę, ponieważ czuję niedosyt. Jest po prostu arcydziełem. PRZECZYTAJCIE!

Moja ocena: 5/6

Zapamiętany cytat: "Niestety wszyscy faceci niezależnie od tego, jak są zbudowani, w pewnym sensie są prymitywni."

Krótki opis: Shannon, po wygranej bitwie z Fomorianami, prowadzi szczęśliwe życie jako wybranka bogini Epony do czasu... Zło ponownie nadciąga, lecz tym razem w starym świecie Shannon. Główna bohaterka będzie musiała przenieść się z powrotem na Ziemię i ponownie "posprzątać" po byłej Wybrance Epony, Rhiannon.

Pierwsze wrażenie: Powrót bogini cz. 1 & 2 to kontynuacja Wybranka bogów cz. 1 & 2, tak więc znając już historię (która naprawdę mnie urzekła),po prostu byłam bardzo ciekawa dalszych losów Shannon.

Uczucia w trakcie czytania: Książkę czytałam dosłownie błyskawicznie, nawet nie miałam kiedy zastanawiać się jakie uwagi umieszczę w recenzji. Powieść naprawdę bardzo pochłania - i myśli i czas - na przemian to śmiałam się, to zachowywałam powagę. Chęć, by poznać zakończenie powieści była tak wielka, że od południa do wieczora siedziałam i całkowicie ją pochłaniałam.

Przemyślenia: Cała historia może jest lekka i prosta, ale za to idealnie sprawdza się jako dobra lektura dla relaksu (prosty język, którym posługuje się autorka daje nam możliwość całkowitego wyłączenia się oraz płynnego, szybkiego czytania).

Podsumowanie: Jeśli lubicie P.C. Cast (ale nie ze względu na Dom Nocy) to musicie się koniecznie zapoznać z tą powieścią! Naprawdę bardzo miło się czytało!

Moja ocena: 5/6

Rewelacyjna książka, czekam na więcej.

Rewelacyjna książka, czekam na więcej.

Shannon jest w ciąży. Ponadto zostaje przywrócona do Oklahomy. Musi naprawić to, co nabroiła Rhiannon. A mianowicie przywołała ciemność, która chce teraz zabić wszystkich, których kocha Shannon. W tym wszystkim pomoże jej Clint - lustrzane odbicie ClanFintana.

Clint kocha Shannon, a Shannon jego. Czy go wybierze? Tego nie powiem.
Ale wracając do samej treści.
W tej części walka z Nuadą wre. Poznajemy też więcej faktów o samym Clintcie i Rhiannon.

Ze smutkiem muszę przyznać, że mręziła mnie ta część. Postać Shannon straciła na uroku - była przesadzona i męcząca. Niektóre rzeczy również. Bo błagam, ale jak Rhiannon tak szybko odnalazła się w naszym świecie? I to jak najbardziej z komputerem? Portale randkowe? To już lekkie przegięcie. Spanie z miliarderami - również. Jakieś to już było niesmaczne.
Sama w sobie jednak nie była taka zła i za to tak wysoka ocena :)

Clint kocha Shannon, a Shannon jego. Czy go wybierze? Tego nie powiem.
Ale wracając do samej treści.
W tej...

Phyllis Christine Cast Powrót Bogini. Część 2 Zobacz więcej