Mitologia

Wydawnictwo Poznańskie
mitologia wierzenia podania Grecy starożytna Grecja Rzymianie starożytny Rzym
popularnonaukowa
mitologia wierzenia podania Grecy starożytna Grecja Rzymianie starożytny Rzym

Znana każdemu uczniowi. Dobrze opisane mity, zrozumiały język. Klasyka mitologii. Polecam każdemu, chociaż znam inne, lżejsze i lepiej napisane książki o tej tematyce.

Powiem tak. Najdłużej czytana przeze mnie szkolna lektura. Już nawet "Pan Tadeusz" szybciej mi poszedł! Zdecydowanie nie będę jej dobrze wspominać...

"Mitologia" to jedna z moich ulubionych książek, do której często i chętnie wracam. Jak bowiem nie tracić zainteresowania opowieściami, w których roi się od nadprzyrodzonych mocy. Piękne Boginie, przystojni i mocarni Bogowie, osławieni herosi i mnóstwo nadprzyrodzonych stworów - od syren, trytonów, po gryfy i harpie. W związkach miesza się jak w tyglu, a sam Olimp niekiedy...

Posiadam audiobooka i słuchałem z zaciekawieniem w oczekiwaniu na kolejne podania. Czasy starożytnej Grecji i Rzymu są ciekawe i jeśli ktoś ma podobne zdanie to polecam książkę.

Parandowskiego, jak wielu, uwielbiałem za lat dziecięcych. Barwne opowieści mitologii greckiej rozbudziły moją wyobraźnię i zachęciły do dalszych eksploracji fantastycznych światów i postaci.

Wracając do książki po wielu latach czytało mi się ją równie świetnie. Mity greckie mają wiele do zaoferowania również dojrzałym odbiorom, choć pewnie przekazują im inne wartości....

Niezmiennie, po upływie szeregu lat od pierwszego mojego zetknięcia się z "Mitologią" Parandowskiego (IV klasa szkoły podstawowej), mit o Prometeuszu pozostaje moim ulubionym.

Ciekawa jest ta niejednorodność religii greckiej, płynność. W szkole uczono jedynej słusznie wersji i tyle a tu widać, że takowej nie ma. Najlepszy przykład Erosa zmienionego przez wieki z jednego z najstarszych tytanów w jakiegoś bobasa. Swoją drogą to smutna zmiana. Odwieczna miłość vs. nie wiem jak niby tego zdegradowanego Erosa zinterpretować. Rozwijany jesy też mit...

Uwielbiam świat starożytny, a pierwsze opowieści o tym świecie otrzymałem pochodziły właśnie z mitologii.

Wierzenia greków i rzymian w jednym miejscu. Ciekawa pozycja dla miłośników mitycznych i starożytnych czasów.

Mitologię czytało się przyjemnie. Same wierzenia greków uważam za ciekawe i warte poznania.

Dyskusje

18 406