Requiem

Lauren Oliver Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Delirium (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
Delirium (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
Monika Bukowska
fantastyka fantasy science fiction

I oto przygoda z trylogią "Delirium" zakończona.
Pozostał lekki niedosyt. Historii tej jak dla mnie nie zamknięto, dużo rzeczy nie dopowiedziano. Dlaczego właściwie? Czytelnik sam ma zdecydować, jak potoczą się losy Leny, Alexa, Juliana i przede wszystkim Hany? Trochę szkoda, że przy tej ostatniej pisarka zostawiła taką niezapisaną kartę. I bardzo brakuje mi sceny...

Mam wrażenie, że co kolejna część to co raz lepsza!
Tyle się w niej dzieje zwrotów akcji, że ciągle człowiek wstrzymuje oddech. Minus tej książki to zakończenie. Może dlatego, że chciałabym więcej się dowiedzieć. Przydałby się jeden rozdział, ukazujący życie bohaterów, gdy mury zostaną zniszczone. Może i malo ważne kogo Lena wybrała na koniec, ale ja nie lubię takich...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Prze cudowne, rzadko spotykane zakończenie serii :)

Książka bardzo dobra, jak cała trylogia.
Zakończenie trochę mnie zawiodło czegoś zabrakło. Czyta się przyjemnie i szkoda że to już koniec.
Polecam każdemu

Brak mi słów, aby opisać tą książkę. Wchłonęłam ją, a ona pochłonęła mnie!
Ciekawa, trzymająca w napięciu, z wątkiem miłosnym który jest smaczkiem a nie głównym fundamentem, który tworzy z tej powieści romans.Pięknie napisana. Niemal czułam cierpienie i radość bohaterów. Ostatnie zdania autorki dobitnie uderzają czytelnika. Uwielbiam książki, o których po odłożeniu nie...

Niesamowite zakończenie, książka trzymająca w napięciu do ostatniej strony, ciężko było się od niej oderwać. Ciesze się, że w końcu poznałam tą trylogię. Polecam gorąco! ^^

Nie wiem co jest lepszego w tej trylogii. Akcja, która ani na moment nie zwalnia, nie nuży? Spójność dystopijnego świata? Czy ponadczasowe rozważania o tym, co czyni nas ludźmi?
Piękne słowa "Ten kto skacze do nieba, może upaść, to prawda. Ale może też poszybować w górę"
Poza wszystkim jest niezmiernie plastyczny styl, który sprawia, że książkę się "widzi".

Cykl ,,Delirium” od początku mnie nie oczarował, do tego stopnia, że jakiś czas po przeczytaniu ,,Pandemonium” nie pamiętałam już o tej serii i że został mi ostatni tom. Mimo wszystko po jakimś czasie powróciła do mnie ciekawość jak ta historia się zakończy i postanowiłam sięgnąć po ,,Requiem”.

Lena i Julian uciekli z Portland i dołączyli do buntowników. Kiedy wydaje się,...

Książka średnia, wydaje mi się, że autorka nie miała pomysłu na końcówkę. Z całej serii zdecydowanie najsłabsza. Mega nudne zakończenie. Bardzo się zawiodłam..

Ta seria to jakaś tragedia. Gorszej jeszcze nie czytałam.

Dyskusje

6 097