Straceni za miłość

Okładka książki Straceni za miłość Roxanne St. Claire
Okładka książki Straceni za miłość
Roxanne St. Claire Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kodeks uczuć (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Kodeks uczuć (tom 3)
Now You Die
Prószyński i S-ka
2013-02-14
2013-02-14
Magdalena Jakóbczyk-Rakowska
romans literatura kobieca miłość pożądanie

Podobnie jak wcześniejsze tomy, wartka akcja i dużo emocji. Pełen relaks.

Podobnie jak wcześniejsze tomy, wartka akcja i dużo emocji. Pełen relaks.

Zdecydowanie bardzo dobra książka skonstruowana dobrze,w świetnym stylu napisana.
Wzruszająca,super literatura pochłonęłam ją szybko.
Przypadła mi do gustu takie lubię czytać książki.
Jestem zachwycona,zadowolona z książki,którą przeczytałam nie wiedziałam,że tak mnie zaintryguje,zainteresuje.

Wzruszająca,super literatura pochłonęłam ją szybko.
Przypadła mi do gustu takie lubię czytać książki.

Och! Jak ja kocham takie książki! Ten moment gdy na końcu książki zaczynasz ryczeć ale nie ze wzruszenia ale tego szczęścia, które ogarnia Twoje serce, ech stałam się sentymentalna.
T moja pierwsza książka twórczości Roxanne St. Claire ale już wiem, że nie omieszkam sięgnąć po kolejne.
Kocham kocham kocham!♥

Kocham kocham kocham!♥

Od razu, bez bicia powiem Wam, że... zakochałam się w tej powieści. Konkretnie za sprawą okładki, która od razu przyciągnęła do siebie mój mój wzrok. Jest magnetyczna, piękna i mogłabym się w nią wpatrywać godzinami. Uwierzcie mi. Tym razem grafik wykonał swoją robotę w stu procentach, więc należą mu się ukłony.
W ostatnim czasie marzyła mi się książka, która oderwie mnie od problemów, braku słońca za oknem, szkoły i zabierze ze sobą mój czytowstręt. Po porażce z Damą w bieli byłam ciekawa, czy jakaś książka sprosta temu zadaniu i udało się! Jesteście ciekawi jak?
"Nie ma to, jak otrzeć się o śmierć, żeby ci przebaczyli ci, których skrzywdziłeś."
Roxanne St Claire jest autorką bestsellerów z popularnej serii Catchers Bullet z Pocket Books, które obejmują Thrill Me to Death i Take Me Tonight, jak również historię antologii i First You Run, wkrótce z Pocket Books. Trzykrotnie nominowana do prestiżowej nagrody RITA, zwycięzca z 2005 r. Nagrody Maggie i w 2006 r. nagroda Księgarzy. Mieszka na Florydzie z mężem i dziećmi.

Trzydzieści lat temu oskarżono i skazano niewinną kobietę za morderstwo. Dzisiaj, Jack Culver chce oczyścić jej dobre imię i uwolnić ją z więzienia. Do tego jednak potrzebuje pomocy i koneksji Lucy Sharpe. Jego była szefowa jest jednak świadoma jego celu. Kto wygra tę potyczkę? Ona - kobieta, która kontroluje wszystkich, czy On, który jako jedyny sprawia, że ją traci?

Bardzo łatwo wstrzeliłam się w opowiadaną przez autorkę historię. Po kilku kliknięciach przyciskiem na czytniku byłam w połowie. Szczerze? Nie wiem, kiedy mi to zleciało. Nie spodziewałam się tego, ponieważ żadna książka w ostatnim czasie nie jest zdolna do tego, żebym zapomniała o całym świecie. A tu taka niespodzianka.
W każdym bądź razie - nie jest to typowy romans. Jeżeli się na taki nastawiacie to chcę Was przed tym ostrzec. Ja nie znalazłam wielkich wzdychań bohatera do bohaterki, nie ma wielce ckliwych dialogów i opisów, nie znajdziecie także wzniosłych wewnętrznych monologów, czy aby na pewno to jest miłość. o bardzo mi się podobało i osoby, którym też czegoś takiego brakuje w innych romansach, będą zadowolone.

Podoba mi się również to, że to nie jest schematyczna powieść. Autorka nie wykorzystała schematu: "ona spotyka jego, on ją, zakochują się w sobie, on ją rani, odchodzi, rozumie swój błąd, chce wrócić". To odstąpienie mnie ucieszyło. W zamian za to czytelnik dostaje dawkę emocji, dreszczyk podniecenia i kawał świetnej historii. A nawet, gdyby z wątku miłosnego był niezadowolony to wątek kryminalny mu to zrekompensuje, obiecuję!

Choć w podobnej tematyce w Polsce powieści jest całe mnóstwo, a i z tymi i innymi postaciami możemy zapoznać się jeszcze w "Sądzeni za namiętność" i "Skazani na pożądanie" (bardzo pociągające tytuły) to Straceni za miłość są w pewnym sensie perełką pośród tych wszystkich książek. Mnie pozwoliła odetchnąć, dała mi nowe siły oraz chęć na zapoznanie się z poprzednimi tomami. Wiem, że chcecie ją przeczytać. Nie oszukujcie mnie i siebie. Po prostu za nią chwyćcie.

W ostatnim czasie marzyła mi się książka, która oderwie mnie...

• Romans
  • Moon+