Skąd się biorą słowa

Okładka książki Skąd się biorą słowa
Katarzyna Mosiołek-Kłosińska Wydawnictwo: Świat Książki publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Świat Książki
2005-01-01
2005-01-01
83-247-0156-7
język polski ciekawostki słowa

To takie małe pigułki wiedzy na temat słów, których używamy, często nie zastanawiając się nad nimi głębiej. Słówko po słówku autorka opisuje, skąd pochodzi, co oznaczało kiedyś, a co znaczy teraz.
Myślę, że to idealna książka dla osób, które lubią słowa i lubią się nad nimi zastanawiać. Mnie za serce chwyciły i uwiodły krasnoludki języka polskiego oraz na wieki w pamięć...

Jako miłośniczka radiowej Trójki i audycji pani Katarzyny Kłosińskiej nie mogłabym po tę książkę nie sięgnąć. Jak wiadomo książka jest "o tym skąd się biorą słowa".To jedno stwierdzenie tłumaczy wszystko. U mnie ta książka leży sobie na nocnym stoliku i coraz to sięgam po nią, żeby przeczytać o kilku słowach, czy zwrotach. Bardzo, bardzo interesujące. Ciekawie jest dotrzeć...

Świetna i z humorem napisana książka dotycząca ciekawostek języka polskiego. Możemy się z niej naprawdę wiele dowiedzieć.
Zachęcam do przeczytania wszystkich, którzy chcieliby poznać siedmiu krasnoludków języka polskiego, dowiedzieć się o nielogiczności deszczyku i nieboszczyka, poznać etymologię nazw miesięcy, niektórych miast czy imion.

• Językoznawstwo, literatura
  • Na półce
  • FORMA: Podręczniki i opracowania
  • 2011
  • 2014
  • 01 NASZE

Dodaj cytat z książki Skąd się biorą słowa