Skąd się biorą słowa

Katarzyna Mosiołek-Kłosińska Wydawnictwo: Świat Książki publicystyka literacka, eseje
83-247-0156-7
Świat Książki
język polski ciekawostki słowa
publicystyka literacka, eseje
83-247-0156-7
język polski ciekawostki słowa

To takie małe pigułki wiedzy na temat słów, których używamy, często nie zastanawiając się nad nimi głębiej. Słówko po słówku autorka opisuje, skąd pochodzi, co oznaczało kiedyś, a co znaczy teraz.
Myślę, że to idealna książka dla osób, które lubią słowa i lubią się nad nimi zastanawiać. Mnie za serce chwyciły i uwiodły krasnoludki języka polskiego oraz na wieki w pamięć...

1998

Jako miłośniczka radiowej Trójki i audycji pani Katarzyny Kłosińskiej nie mogłabym po tę książkę nie sięgnąć. Jak wiadomo książka jest "o tym skąd się biorą słowa".To jedno stwierdzenie tłumaczy wszystko. U mnie ta książka leży sobie na nocnym stoliku i coraz to sięgam po nią, żeby przeczytać o kilku słowach, czy zwrotach. Bardzo, bardzo interesujące. Ciekawie jest dotrzeć...

Świetna i z humorem napisana książka dotycząca ciekawostek języka polskiego. Możemy się z niej naprawdę wiele dowiedzieć.
Zachęcam do przeczytania wszystkich, którzy chcieliby poznać siedmiu krasnoludków języka polskiego, dowiedzieć się o nielogiczności deszczyku i nieboszczyka, poznać etymologię nazw miesięcy, niektórych miast czy imion.

• Językoznawstwo, literatura
  • FORMA: Podręczniki i opracowania
  • 2011
  • 2014
  • 01 NASZE
  • TEMAT: Filologia polska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Skąd się biorą słowa