Słownik przysłów: przysłownik

2012-03-08
2012-03-08
978-83-245-1881-4
przysłowia słowniki

Dostałem taką w prezencie. Myślę, że jeśli ktoś szuka jakiejś mądrej maksymy, by wzbogacić swój język, albo się wspomóc w dyskusji, warto po nią sięgnąć. Niektóre warto sobie przyswoić! :)

Kapusty nie przesieka, baby nie przeszczeka.
Przysłowie, które mnie rozbawiło, ale jednak coś w tym jest.
Książka napisana przejrzyście, przysłowia poszeregowane wg kategorii, opisane, z wątkami historii. Człowiekowi inteligentnemu, który potrafi wykorzystać anegdoty do wplatania w rozmowę z pewnością słownik przypadnie do gustu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• TEMAT: Językoznawstwo
  • FORMA: Słowniki, encyklopedie, leksykony
  • Duży regał
  • Językoznawstwo, literaturoznawstwo
  • Literatura polska
  • TEMAT: Filologia polska

Dodaj cytat z książki Słownik przysłów: przysłownik