Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj pulpecie.

Okładka książki Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj pulpecie.
Katarzyna Bosacka Wydawnictwo: Publicat poradniki
poradniki
Publicat
2013-02-06
2013-02-06
9788324519514
dieta odchudzanie zdrowe odżywianie zdrowie

Kasia Bosacka do mnie przemawia i lubię ją pod każdą postacią, nawet w tej książce, która może za dużo nie wnosi.

ogólnikowo zebrane rady, jak dla mnie zbyt po łebkach, ale ideologicznie i praktycznie można się ze wszystkim zgodzić:)
nie przeczytałam do końca.

nie przeczytałam do końca.

Słabizna. żadnych konkretów . takie pitu pitu o niczym :/

Słabizna. żadnych konkretów . takie pitu pitu o niczym :/

Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy nie próbował schudnąć!

Książka Katarzyny Bosackiej to przede wszystkim kompedium wiedzy, jak zdrowo żyć.

O tym co pić, ile jeść, czy wierzyć produktom lajt, a wszystko to podane w przystępny sposób. Nie zapominajmy o pięknej szacie graficznej znajdującej się wewnątrz.

Bez wątpienia warto sięgnąć po tę pozycję - a nuż kogoś zmotywuje do zmiany życia?

Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy nie próbował schudnąć!

Bez wątpienia warto sięgnąć po tę pozycję - a nuż kogoś...

Bardzo lubię programy w TV pani Kasi Bosackiej to też zmotywowało mnie do zakupu tej książki. Napisana w sposób dość humorystyczny, pomaga nabrać dystansu do swojego ciała ale w taki sposób, który motywuje do działania. Znajdziesz w niej i przydatne informacje i ciekawe przepisy! Jedyny minus to taki, że od przeczytania tej książki i odłożenia jej na półkę się nie chudnie, a szkoda bo trzeba się jeszcze troszkę napracować! :D Polecam :-)

Nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Do około 50 strony jeszcze przeczytałam, bo autorka popracowała nad treścią (mam na myśli, że faktycznie coś napisała na potrzeby książki). Później pojawiają się informacje ogólnodostępne, jak i po prostu dialogi z prowadzonego przez nią programu, którego widziałam wszystkie odcinki.

Nie miałam zamiaru czytać tej książki, ale ponieważ dosłownie wepchała mi się w ręce oraz ze względu na moje zainteresowanie związkiem diety ze zdrowiem tudzież na pewną dozę sympatii w stosunku do programu telewizyjnego prowadzonego przez jej autorkę, postanowiłam ją jednak przeczytać.

Książka napisana jest takim niby lekkim, swobodnym i skrzącym się dowcipem w każdym zdaniu stylem, ale muszę przyznań, że mnie on nieco denerwuje. Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć, ale mam wrażenie, że pani Bosacka się na ów dowcip sili, w stylu „jaka to jestem fajna”, a jest on mało oryginalny (z resztą tak samo odbieram jej teksty serwowane w programie „Wiem co jem”). Te "smukłe sylfidy" na co drugiej stronie...
Wydana jest atrakcyjnie i kolorowo, upstrzona wesołymi rysuneczkami, ale dla mnie to zawsze obniża rangę tytułu.
Mam z nią też problem od strony merytorycznej, choć autorka często i gęsto powołuje się na autorytet niejakiej dr Lewitt oraz instruktora Domańskiego. Tak jak zauważyli poprzedni Recenzenci – ilość wody, którą autorka zaleca w siebie wlewać zdumiewa; pogląd mówiący o tym, że wegetarianie muszą zażywać suplementy został jakiś czas temu obalony. W ogóle według mnie w tej diecie jest za dużo produktów odzwierzęcych. I takie nakazy/zakazy, że kaszy można zjeść dziennie tyle łyżek, a płatków tyle, owoców tyle itepe. Nie przekonuje mnie to. Nie w ilość sęk, a w jakości. Można by wymieniać dalej, ale daruję... Nie wiem zupełnie po co został w niej zamieszczony spory tekst o zmaganiach Oprah Winfrey ze swoją wagą??
Na pochwałę natomiast zasługuje fakt, że Bosacka „nie ściemnia” i nie obiecuje, że będzie łatwo i lekko schudnąć czy utrzymać potem wagę.

Ja akurat nie muszę się odchudzać, więc z całej treści bardziej interesowały mnie porady ogólnozdrowotne czy te dotyczące zakupów i jakości dostępnej w sklepach żywności.
Na końcu mamy trochę przepisów, skorzystałam sobie z jednego, nieco go modyfikując na swoją modłę, bo ja nie poddaję miodu działaniu wysokich temperatur.

Lubię książki pani Bosackiej i nie wiem, jak to się stało, że opowieść o odchudzaniu (czyli bardzo bliskim mi temacie) nabyłam dopiero teraz.
Czyta się przyjemnie ze względu na lekki styl.
Ale. Ale to po prostu zbiór truizmów, a większość rozdziału o jedzeniu to w zasadzie słowo w słowo "Czy wiesz co jesz?".
Dodatkowo włos mi się zjeżył na głowie, gdy przeczytałam, że autorka piła/pije 5-6 litrów wody dziennie.
Pożegnałam Pulpeta, przekazując go do biblioteki i dziękując bogom, że dałam za tę książkę tylko 5 zł.

Czyta się przyjemnie ze względu na lekki styl.
Dodatkowo włos mi się zjeżył na głowie, gdy przeczytałam, że...

Po ksiązkę sięgnęłam z ciekawości, poniewaz interesuję się dietetyką. Jednak nie brałabym na poważnie tej pozycji z kilku względów. Po pierwsze pani Bosacka nie jest zbyt wiarygodną osobą,jeśli ktoś ogląda jej program to widac że od kilku lat raczej ma problem z wagę. Napisała również, że jest właśnie w 8 tygodniu diety, myślę że książkę mogłaby napisać jak już schudnie a nie w trakcie diety, która nie wiadomo jaki będzie miała skutek, zresztą na rynku jest wiele książek dietetyków i trenerów. Jak wcześniej ktoś napisał, na co równiez zwróciłam uwagę to przeraziło mnie picie 5 litrów wody dziennie, pierwszy raz spotkałam się z taką ilością, zarówno dietetycy jak i lekarze zalecają max 3 litry, bo za dużo wody będzie szkodliwe. Zdziwiło mnie również to że należy ćwiczyć tylko rano, że tylko wtedy mozna schudnąć.. serio? Jak ktoś zaczyna prace o 6, to ma wstać o 3 żeby jechać na siłownię przed pracą?

o zdrowym odchudzaniu. zbiór tego co chyba wszyscy wiedzą ;)

o zdrowym odchudzaniu. zbiór tego co chyba wszyscy wiedzą ;)

Dodaj cytat z książki Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj pulpecie.