Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską

Okładka książki Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis
Okładka książki Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską
Ewa ChodakowskaLefteris Kavoukis Wydawnictwo: KE Liber zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
KE Liber
2013-04-03
2013-04-03
Ewa Chodakowska zdrowie

Okładka książki Moja Pasja Mój Biznes Ewa Chodakowska, Magdalena Pawłowska
Moja Pasja Mój... Ewa Chodakowska, Ma...
Okładka książki Zdrowe koktajle II Karolina Brzostek, Ewa Chodakowska
Zdrowe koktajl... Karolina Brzostek, ...

wole milion razy chodakowska niz lewandowska

wole milion razy chodakowska niz lewandowska

Polecam!

Polecam!

Bardzo słaba książka.
Ta książka jest zbiorem przepisów i treningów na trzydzieści dni. Wg Ewy Chodakowskiej - zaproponowana przez nią dieta oraz treningi pozwolą na schudnięcie.
Zacznijmy może od diety... Jest ona rozpisana jako śniadanie: opis składników, przekąska, obiad: wypisane składniki, przekąska, kolacja: wypisane składniki, a tylko jeden z posiłków ma podany przepis. I to czasami potrafi być podany przepis na... kanapkę z łososiem, a nie oszukujmy się, kanapki są do zrobienia dużo łatwiej, niż obiad. Brak podanej kaloryki też jest słaby, bo dla każdego z nas kaloryka na redukcji jest jednak inna. Na stronie z rozpisaną dietą także Ewa pisze o właściwościach składników, z których składają się nasze posiłki, z czego najczęściej pisze o pomidorach - po co się kobieto co kilka stron powtarzasz? Dieta też jest oparta głównie o węglowodany i produkty light, a moim zdaniem te produkty light są gorsze od wersji nie-light...
Ćwiczenia - opisane są w krótki i mało szczegółowy sposób, jak je robić poprawnie. Nie jestem sportowcem, ale ćwiczę już od kilku lat, ale dla mnie zauważalne było na kilku zdjęciach, że Ewka ma złą postawę!
Nie polecam ani książki, ani tego sposobu na schudnięcie.
Strony motywacyjne? Kompletnie mnie nie zmotywowały :)

Bardzo słaba książka.

Lubię Ewę od dawna jako osobę, ale trenerem również jest wspaniałym mimo tego co mówią. Uwielbiam jej sposób przekazywania informacji i jej podejście do człowieka. Książka zawiera dużo różny h informacji, które wykorzystała w pełni. Jedyne czego nie lubię to wykonywania skomplikowanych ćwiczeń z obrazków w książce i za to minus.. Choć mimo wszystko na pewno byłyby skuteczne, dla mnie jednak lepiej wykonywać je z płyty.

Pięknie wydana, ale czy przydatna to nie do końca jestem przekonana. Nie wyobrażam sobie jak można ćwiczyć z książką. Ciekawe natomiast informacje o wartościach odżywczych produktów oraz o ich wpływie na funkcjonowanie organizmu.

Ćwiczenia jak najbardziej mi odpowiadały, jeśli chodzi o przepisy tylko niektóre. Na początku miałam ogromny problem za zapamiętaniem, co po kolei wykonać, więc ćwiczyłam z otwartą książką. Jednak nie przypadły mi do gustu „ motywacja na dziś”. Jednak trzeba przyznać Ewie Chodakowskiej, że z nasię na rzeczy a jej ćwiczeni przynoszą pozytywne efekty.

Chyba poza ładnymi zdjęciami nic więcej dla siebie nie znalazłam. Jednak wolę włączyć film i poćwiczyć, niż tak ze zdjęć.

Bardzo dużym atutem tej książki są strony, które służą zapisywaniu własnych działań. Ponadto ciekawostki odnośnie żywienia czy treningów też są dużym plusem. Ćwiczenia? W porządku, takie typowo "Ewkowe". Podskoki, wykroki... Wydaje mi się, że jest to doskonała pozycja dla osób, które chcą zacząć. Jeżeli komuś nie odpowiada jadłospis, może go przecież ułożyć indywidualnie przy pomocy dietetyka bądź po prostu zmienić niektóre swoje negatywne przyzwyczajenia i zacząć odżywiać się zdrowo. Szczerze- korzystałam z tej książki nie przywiązując wagi do wszystkich posiłków w niej rozpisanych. Niekiedy je mieszałam, niekiedy przyrządzałam własne. Do ćwiczeń stosowałam się przez pierwsze półtorej tygodnia, natomiast przez resztę wykonywałam inne ćwiczenia czy to Chodakowskiej czy kogoś innego. Rezultat był znakomity. Myślę, że jest to książka dla osób, które nie są na etapie budowania mięśni, przeliczania swojego mikro, makro i tym podobnych, a dla osób, które całkowicie są laikami w kwestii sportu i żywienia a chciałaby coś zmienić w swoim życiu a nie mają do tego realnych możliwości (brak pieniedzy na dietetyka czy trenera personalnego a nawet karnet na siłowni- książka oferuje ćwiczenia na cały miesiąc i kosztuje około 30 zł, natomiast karnet.. każdy wie ile). Uważam, że jest w porządku. Może nie dla zaawansowanych, natomiast dla początkujacych jak najbardziej.

Dobre przepisy, sensowne ćwiczenia. Jeśli ktos chce zacząć zmieniać swoje życie na zdrowsze, ten poradnik powinien pomóc na start.

Książka ogólnie spoko, ale największym minusem jest złe rozplanowanie treści, w innym miejscu jest napisane co masz jeść i ile czego ćwiczyć, a w innym wytłumaczone ćwiczenia, to jest największa wada. Jest to po prost niewygodne.

• Poradniki
  • Zdrowie