Białe trufle

literatura piękna
978-83-240-2331-8
Marta Pająk
kucharz Francja miłość jedzenie

Książka dla miłośników tematyki kulinarnej. Autorka opisała tu historię życia sławnego szefa kuchni, jego niełatwe relacje z kobietami, kuchnie i obyczajowość zmieniające się na przestrzeni czasu.

Bardzo przyjemnie się czyta połączenie kuchni z miłością

Piękna opowieść o sztuce jaką jest gotowanie i o ludziach, których połączyła miłość, smak i wspólna pasja.
W książce pokazane są różne odcienie miłości i namiętności.
Czy można kochać kogoś całe życie, stworzyć z nim rodzinę, ale żyć całkiem oddzielnie? Każda podejmuje decyzje, a każda z nich ma swoje konsekwencje.
Historia opowiedziana przez autorkę wciąga i czyta nie...

cmentarz-zapomnianych-ksiazek.blog.onet.pl

Opowieść o miłości, jedzeniu i miłości do jedzenia”
Te słowa zdecydowanie oddają najlepiej o czym tak naprawdę są „Białe trufle”. Niezwykła historia szefa kuchni, który kochał co to robi ponad wszystko i całe swoje życie tłumaczył na język kuchni i jedzenia. Kucharz Ritza, który jedzeniem uwodził, wzruszał i zmieniał całe życie...

Kupując "Białe trufle" spodziewałam się zupełnie innej historii.
Jest to opowieść o prawdziwej miłości, nie tej idealnej miłości tylko o realnej, tak naturalnej. To uczucie odnosi się do drugiej osoby, jak i również do jedzenia.
Może książka nie porwała mnie tak jak myślałam, ale po raz pierwszy miałam przyjemność czytać dzieło w którym było tak wiele pasji..

bardzo fajna książka. co najważniejsze oparta na faktach, szczerze polecam

Mogę o sobie powiedzieć,że jedzonko to moja ulubiona potrawa.
A tu jedzonka było,aż po pachy.Najpierw byłem sceptycznie nastawiony, do tej książki.
Bo myślałem,że to będzie jakaś nudna, drętwa biografia.A tego nie lubię.
Kiedy dostałem,możliwość przeczytania e-booka szybko zmieniłem zdanie i oto jestem, po smakowitej lekturze.
Książka przenosi do Paryża, do pewnej...

Może nie jestem fanką jedzenia. Książka niesamowicie mnie nudziła. O ile historia Escoffiera jest bardzo ciekawa, to jednak rozwlekły, przeplatany nużącymi opisami powstawania potraw opis jest wyjątkowo nużący. Zapewne znajjdą się czytelnicy zachwyceni, ale niestety ja się do nich nie zaliczam.

Trudna, ale warta przeczytania. Przesycona jedzeniem przyrządzanym, aby zdobywać kobiety.. jak niewiele czasami potrzeba..Ekstrawagancka, wymagająca skupienia, ale zabierająca w świat pełen wyszukanych potraw i smaków pełnych uniesienia..

Na półkach: , , , , , , ,

Poezja smaku....