Türkisgrüner Winter

Carina Bartsch Wydawnictwo: Cykl: Lato koloru wiśni (tom 2) literatura piękna
niemiecki
Lato koloru wiśni (tom 2)
literatura piękna
niemiecki

Kontynuacja „Lata koloru wiśni”.
W tej części dowiadujemy się m.in. dlaczego Elyas tak nagle przestał się odzywać do Emely, choć wydawało się, że chyba w końcu udało im się zakopać topór wojenny.
W moim odczuciu ta część jest lepsza od poprzedniej. Nie doświadczymy w niej już tak wielu zabawnych, ciętych ripost Emely i głupich, szelmowskich uśmieszków Elyasa. Tym razem...

Pierwsza książka o losach bohaterów podobała mi się bardzo, była ciekawa, dialogi były zabawne, sarkastyczne. Między bohaterkami był konflikt, nie pałali do siebie sympatią co zaczynało się powoli zmieniać. Ciekawa byłam czy w końcu coś z tego będzie.
Niestety nie mogę tego samego napisać o drugim tomie. Historia mocno rozciągnięta i o ile pierwszą cześć czytało się...

Świetna! :)

Pierwsza część czytałam z ogromnym dystansem, niektóre rozmowy i teksty okropnie mnie żenowały. Tu jednak zostałam pozytywnie zaskoczona - więcej akcji, więcej dynamiki i o wiele mniej zażenowania. Lektura lekka i szybka.

Chwaliłam pierwszą część, ale druga jest jeszcze lepsza! Dostałam ogromną dawkę emocji, które rozrywały moje serce podczas czytania. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji i byłam w szoku... naprawdę.
Scena z pijaną Emely rozłożyła mnie na łopatki! Płakałam ze śmiechu. Ale potem przyszło dużo przykrych momentów i nie potrafiłam oderwać się od książki. Musiałam...

Drugi tom historii przynosi więcej poważnych zwrotów akcji, ale jeszcze więcej humoru i chemii pomiędzy bohaterami. Czyta się świetnie, dawno tak dobrze się nie bawiłam. Polecam gorąco.

Po przeczytaniu pierwszego tomu od razu sięgnęłam po 2 tom i nie zawiodłam się na nim. Owszem historia nadal przewidywalna, ale nie można się od niej oderwać! Uwierzcie mi na słowo cały weekend wyjęty z życia. Jedyny minusik za niedomówienia w zakończeniu :(. Czyta się ją lekko i przyjemnie podobnie jak 1 część. Szczerze Wam ją polecam :)

Cała duologia jest naprawdę w porządku. Nie wow, ale te książki mają coś w sobie. Choć to pasmo pomyłek i wzajemnego oszukiwania się jest napędem tej powieści, choć w zasadzie czytając wiem co, kto, jak, gdzie i kiedy, to jednak czytamy dalej, żeby zobaczyć jak to się poukłada na końcu. Dużo emocji, ale w dobrym guście.

64 / 2019

Byłoby 8 gdyby nie ostatnie strony, dawno tak mnie nie sfrustrowalo zakończenie. Brak domkniecia wielu spraw.. A czekałam na nie kilkaset stron!

1 986
  • E-book