Lato koloru wiśni

Okładka książki Lato koloru wiśni
Carina Bartsch Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Lato koloru wiśni (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Lato koloru wiśni (tom 1)
Kirschroter Sommer
Media Rodzina
2015-06-17
2015-06-17
Emilia Kledzik
literatura niemiecka Emilia Kledzik

Książkę czyta się dosyć szybko i przyjemnie. Były momenty, w których byłam lekko zirytowana i zażenowana, dziwiąc się, że dorośli ludzie rozmawiają ze sobą w ten sposób. Mimo to sama fabuła mnie wciągnęła, a lektura była dobrym sposobem na odpoczynek i odcięcie się od świata.

1923

158/2021

1 tom serii Lato koloru wiśni

Ciekawa historia new adult. Dla tych co pokochali Love, Rosie

Nie często, by nie napisać nigdy, nie sięgam po tego typu literaturę. Jednak zachęcona opiniami, chciałam spróbować. I pomimo że jest to typowe czytadło, to jednak sprawia przyjemność i umożliwia spędzenie przyjemnego wieczoru z lekką literaturą. Jest to książka dosłownie na jeden dłuższy wieczór.
Pomimo wielu absurdów, banałów i naiwności polecam jako lekki przerywnik.

Takie love story, trochę sarkastyczna ( można się pośmiać ) i rytująca bohaterka, ale dość szybko się czyta. Nie trzeba za dużo mysleć, książka przewidująca. Taki lekki odmózdżacz.

Na półkach: , , , , ,

Emely to studentka literaturoznawstwa w Berlinie. To tutaj również przeprowadza się jej najlepsza przyjaciółka Alex, z czego dziewczyna bardzo się cieszy. Jednak problem polega na tym, że będzie musiała widzieć się z jej bratem Elyasem, który kilka lat wcześniej złamał serce Emely.

“Lato koloru wiśni” to książka, którą w planach miałam od kilku lat. Zawszej jednak było...

O tej serii było dość głośno w ostatnim czasie, a wszystko za sprawą premiery trzeciego tom. I właśnie z tego względu, książki te pojawiły się na mojej półce. Jednak długo czekały na swoją kolej, teraz żałuje, że tak z nimi zwlekałam. Historia Emely i Elyasa jest przeurocza i zabawna. Pełna kąśliwych uwag i docinek. Jednak za tym wszystkim kryją się dwie zranione osoby.

Po...

Książka w klimacie studenckim z nutą humoru. Podobała mi się, ale nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jakie oczekiwalam. Emely momentami była irytująca, mam też wrażenie, że znam sekret Luci,ale to się okaże, gdy przeczytam druga część.
Jak dla mnie książka do przeczytania na raz.

Praktycznie cały czas, kiedy czytałam, gdzieś tam na ustach błąkał się uśmiech. Nie raz miałam też ochotę parsknąć śmiechem.
Narratorka ma świetne, ironiczne poczucie humoru. Walki na słowa i błyskotliwe odzywki, a wszytko utrzymane w takim pozytywnym klimacie.

Do przeczytania tej serii skusiłam się po poznaniu wielu pozytywnych opinii na jej temat.
Emely to dziewczyna o niesamowicie sarkastycznym poczuciu humoru, studentka literaturoznawstwa. Kiedyś zraniona przez chłopaka, podchodzi z rezerwą do związków. Czuję się samotna, wiec kiedy dowiaduje się,że jej najlepsza przyjaciółka przeprowadza się do Berlina jest bardzo szczęśliwa...

LATO KOLORU WIŚNI to historia Emely, studentki literaturoznawstwa, która po kilku latach ponownie spotyka brata swojej najlepszej przyjaciółki. Elyas, chłopak o turkusowych oczach, już kiedyś zawrócił jej w głowie, jednak to nie była historia z happy endem. Czy między nimi może się jeszcze coś wydarzyć? Czy może lepiej poświęcić swoją uwagę Luce, który wysyła Emely...

2 668
    1 409