Zima koloru turkusu

Carina Bartsch Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Lato koloru wiśni (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Türkisgrüner Winter
Emilia Kledzik
Media Rodzina
literatura niemiecka studenci Berlin New Adult
Türkisgrüner Winter
Lato koloru wiśni (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Emilia Kledzik
literatura niemiecka studenci Berlin New Adult

Pierwsza książka o losach bohaterów podobała mi się bardzo, była ciekawa, dialogi były zabawne, sarkastyczne. Między bohaterkami był konflikt, nie pałali do siebie sympatią co zaczynało się powoli zmieniać. Ciekawa byłam czy w końcu coś z tego będzie.
Niestety nie mogę tego samego napisać o drugim tomie. Historia mocno rozciągnięta i o ile pierwszą cześć czytało się...

Świetna! :)

Pierwsza część czytałam z ogromnym dystansem, niektóre rozmowy i teksty okropnie mnie żenowały. Tu jednak zostałam pozytywnie zaskoczona - więcej akcji, więcej dynamiki i o wiele mniej zażenowania. Lektura lekka i szybka.

Chwaliłam pierwszą część, ale druga jest jeszcze lepsza! Dostałam ogromną dawkę emocji, które rozrywały moje serce podczas czytania. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji i byłam w szoku... naprawdę.
Scena z pijaną Emely rozłożyła mnie na łopatki! Płakałam ze śmiechu. Ale potem przyszło dużo przykrych momentów i nie potrafiłam oderwać się od książki. Musiałam...

Drugi tom historii przynosi więcej poważnych zwrotów akcji, ale jeszcze więcej humoru i chemii pomiędzy bohaterami. Czyta się świetnie, dawno tak dobrze się nie bawiłam. Polecam gorąco.

Po przeczytaniu pierwszego tomu od razu sięgnęłam po 2 tom i nie zawiodłam się na nim. Owszem historia nadal przewidywalna, ale nie można się od niej oderwać! Uwierzcie mi na słowo cały weekend wyjęty z życia. Jedyny minusik za niedomówienia w zakończeniu :(. Czyta się ją lekko i przyjemnie podobnie jak 1 część. Szczerze Wam ją polecam :)

Cała duologia jest naprawdę w porządku. Nie wow, ale te książki mają coś w sobie. Choć to pasmo pomyłek i wzajemnego oszukiwania się jest napędem tej powieści, choć w zasadzie czytając wiem co, kto, jak, gdzie i kiedy, to jednak czytamy dalej, żeby zobaczyć jak to się poukłada na końcu. Dużo emocji, ale w dobrym guście.

64 / 2019

Byłoby 8 gdyby nie ostatnie strony, dawno tak mnie nie sfrustrowalo zakończenie. Brak domkniecia wielu spraw.. A czekałam na nie kilkaset stron!

Opowieść na jeden wdech. Nie ma szans żeby ją choćby na chwilę odłożyć, zostawić, zapomnieć. Do ostatniej strony nie puszcza i nie daje wytchnienia.
Po takich historiach często myślę, że są złe, bo za bardzo usidlają, nie pozwalają normalnie funkcjonować. Przy tym tomie już się nie cackałam z pracą, nie było dnia wolnego na czytanie, a po prostu musiałam, MUSIAŁAM to...

Dyskusje

1 967