To, co najważniejsze

bartoszewski rozmowy dialogi
inne
978-83-01-17236-7
bartoszewski rozmowy dialogi

8 pięknych słów: nadzieja, dialog,honor,tożsamość, wiara, solidarność, przyzwoitość i patriotyzm w interpretacji wybitnego człowieka Władysława Bartoszewskiego. 8 fascynujących wywiadów aktualnych bardzo, również teraz w pandemii, mimo że książka jest sprzed prawie 9 lat. Ponadczasowe cudne.

Esencja życia czyli kluczowe wartości - nadzieja, dialog, honor, tożsamość, wiara, solidarność, przyzwoitość, patriotyzm.

Mam zdecydowaną słabość do W. Bartoszewskiego. Kocham go czytać, słuchać, oglądać. W tej książce mamy zderzenie różnych pokoleń, z mądrością tego najstarszego. To zdecydowanie lektura godna polecenia.

Super książka, polecam

Myślę, że bardzo ale to bardzo potrzebujemy tego typu książek - książek o wartościach coraz mniej popularnych, o których się normalnie nie mówi, bo i po co - o patriotyzmie, przyzwoitości, tożsamości narodowej/duchowej/kulturowej. A kto, jak nie jeden z największych autorytetów naszych czasów - nie zrobi tego lepiej? A jeszcze jak doda się do tego ludzi takich jak np....

Na półkach: , , , , ,

"Mądrego zawsze przyjemnie posłuchać" - mawiała moja babcia. Ilekroć mam przyjemność usłyszeć lub przeczytać, co ma do powiedzenie profesor Bartoszewski, ta babcina sentencja zawsze kołacze mi się w głowie.

W książce "To, co najważniejsze" Władysław Bartoszewski odpowiada na pytania znanych ludzi - przedstawicieli różnych pokoleń i środowisk. Właściwie nie tyle odpowiada,...

• Psychologia
  • Literatura faktu
  • Biografie
  • 2012
  • Historia
  • Mniej niż 300 ;)

Dodaj cytat z książki To, co najważniejsze