Whispers Under Ground

Okładka książki Whispers Under Ground Ben Aaronovitch
Okładka książki Whispers Under Ground
Ben Aaronovitch Wydawnictwo: Orion Publishing Group Cykl: Peter Grant (tom 3) fantasy, science fiction
Peter Grant (tom 3)
Orion Publishing Group
2012-10-04
2012-10-04

Jedna z moich ulubionych serii w tym roku. Lekka, niezwykle dowcipna, z ciekawą fabułą. Jak do tej pory to moja ulubiona część. I ten Londyn, który kocham....

Niestety zbyt wiele się tu nie dzieje. Czuć coraz mocniejszą inspirację Dresdenem, ale świat przedstawiony nie jest ani tak ciekawy, ani tak bogaty.

Równie dobra jak dwie poprzednie. Polecam

Równie dobra jak dwie poprzednie. Polecam

Seria tych powiesci, jak zwyklam ja nazywac- ''londynska'', jest to polaczenie fantasy z policyjna ''intryga'' a wszystko okraszone londynskimi uliczkami i klimatem. ;)
Swoim stylem te powiesci odrobine ''traca'' podobienstwem do stylu pisania Gaimana. Zarowno Ben Aaronovitch jak i Gaiman maja specyficzny sposob tworzenia swoich fantastycznych powiesci.
Niby w ksiazkach Aaronovitcha sa elementy magiczne: czary, elfy, bogowie, magiczne ''demoniczne pulapki'' ale wszystko wkomponowane w prawdziwe realne zycie i miejsca przez co czytelnik nie czuje sie jakby zostal przeniesiony do swiata surrealistycznego a po prostu jakby odkryl ze '' Nasza Szara Rzeczywistosc'' ma cos wiecej do zaoferowania.

W ''Szeptach pod ziemia'' kolejny raz spotykamy sie z policjantem Peterem Grantem, ktory zostal przydzielony do tajnej jednostki policyjnej nazywanej potocznie ''Szalenstwo'', potym jak odkryl, ze ma rzadki gen ''czarodzieja'' i zostal uczniem Czarodzieja. Pierwszym od 50 lat.

Cala sprawa kryminalna zwiazana jest tym razem z londynskim metrem i podziemnymi korytarzami.
Jak to mozliwe, ze jednego dnia znajduja na torach zamordowanego amerykanskiego syna senatora? Skad on sie tu wzial?
Do akcji wlacza sie nawet FBI, ktore nie wiadomo czy bardziej pomaga czy przeszkadza. ;) A nasz Peter ma odkryc motyw zbrodni i znalezc morderce.

Powiesc czytalo sie wybornie. Uwielbiam to polaczenie akcji, humoru i ironi. Mam nadzieje, ze wydawca zlituje sie nad czytelnikiem i przetlumaczy na jezyk polski pozostale tomy. :)

Niby w ksiazkach...

Peter się rozkręca, co cieszy, bo i świat Londynu inaczej okazuje się coraz bogatszy. Czekam na kolejne tomy.

W trakcie lektury zdałam sobie sprawę z tego, że w tym tomie w sumie nic się nie dzieje. A mimo tego przyjemność z czytania miałam bardzo dużą. A ostatnie zdanie - mistrzostwo <3

Najlepsza z dotychczas czytanych przeze mnie części.

Wreszcie mamy poszerzenie kręgu bohaterów o interesujących drugo i trzecioplanowych.

Oczywiście również obecna kolejna sprawa kryminalna magicznej natury.

Dla odprężenia i londynofili ;)

Najlepsza z dotychczas czytanych przeze mnie części.

Oczywiście również obecna kolejna sprawa kryminalna magicznej natury.

Dla odprężenia i londynofili ;)

Pisząc krótko: połączenie Harrego Pottera z Elementary.
Poza tym całkiem znośnie skonstruowane śledztwo umieszczone w londyńskich sekretnych zaułkach.
Dla miłośników gatunku.

Pisząc krótko: połączenie Harrego Pottera z Elementary.
Dla miłośników gatunku.

Okładka
śmiesznawa
skąd
biblioteka
moja opinia
Przyjemne urban fantasty.Były tu elfy,gobliny.Boginie rzek.
Fajna akcja w podziemiu.

Okładka
śmiesznawa
skąd
biblioteka
moja opinia
Przyjemne urban fantasty.Były tu elfy,gobliny.Boginie rzek.
Fajna akcja w podziemiu.

Pamiętna poprzednich przygód posterunkowego Granta z przyjemnością sięgnęłam po kolejny tom - i się nie zawiodłam.
Rewelacyjne poczucie humoru, intrygująca zagadka, kolejni, niezwykli mieszkańcy Londynu, a także znane już z poprzednich części postacie. Plus agentka FBI.
Książka super, polecam i czekam na kolejne :)

Książka super, polecam i czekam na kolejne :)

• Kryminał

Ben Aaronovitch Szepty pod ziemią Zobacz więcej