Szepty pod ziemią

Okładka książki Szepty pod ziemią
Ben Aaronovitch Wydawnictwo: Mag Cykl: Peter Grant (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Oficjalne recenzje i

Londyn nad i pod

Link do recenzji

1452 128 46

Niestety zbyt wiele się tu nie dzieje. Czuć coraz mocniejszą inspirację Dresdenem, ale świat przedstawiony nie jest ani tak ciekawy, ani tak bogaty.

Równie dobra jak dwie poprzednie. Polecam

Seria tych powiesci, jak zwyklam ja nazywac- ''londynska'', jest to polaczenie fantasy z policyjna ''intryga'' a wszystko okraszone londynskimi uliczkami i klimatem. ;)
Swoim stylem te powiesci odrobine ''traca'' podobienstwem do stylu pisania Gaimana. Zarowno Ben Aaronovitch jak i Gaiman maja specyficzny sposob tworzenia swoich fantastycznych powiesci.
Niby w ksiazkach...

Peter się rozkręca, co cieszy, bo i świat Londynu inaczej okazuje się coraz bogatszy. Czekam na kolejne tomy.

W trakcie lektury zdałam sobie sprawę z tego, że w tym tomie w sumie nic się nie dzieje. A mimo tego przyjemność z czytania miałam bardzo dużą. A ostatnie zdanie - mistrzostwo <3

Najlepsza z dotychczas czytanych przeze mnie części.

Wreszcie mamy poszerzenie kręgu bohaterów o interesujących drugo i trzecioplanowych.

Oczywiście również obecna kolejna sprawa kryminalna magicznej natury.

Dla odprężenia i londynofili ;)

Pisząc krótko: połączenie Harrego Pottera z Elementary.
Poza tym całkiem znośnie skonstruowane śledztwo umieszczone w londyńskich sekretnych zaułkach.
Dla miłośników gatunku.

Okładka
śmiesznawa
skąd
biblioteka
moja opinia
Przyjemne urban fantasty.Były tu elfy,gobliny.Boginie rzek.
Fajna akcja w podziemiu.

Na półkach: , , , ,

Pamiętna poprzednich przygód posterunkowego Granta z przyjemnością sięgnęłam po kolejny tom - i się nie zawiodłam.
Rewelacyjne poczucie humoru, intrygująca zagadka, kolejni, niezwykli mieszkańcy Londynu, a także znane już z poprzednich części postacie. Plus agentka FBI.
Książka super, polecam i czekam na kolejne :)

Na trzeci tom cyklu urban fantasy autorstwa Bena Aaronovitcha polskim czytelnikom przyszło trochę poczekać (bagatela trzy lata), ale w końcu się doczekaliśmy. Nawet dostaliśmy całkiem nowe i całkiem estetyczne wydanie. Tylko że po takim czasie, przyznam szczerze, trochę moja więź z bohaterami i tą historią osłabła. Co może nie być wadą – w końcu dzięki temu łatwiej będzie...

• 2018
  • Fantastyka