Podarunek

2012-07-31
Katarzyna Procner-Chlebowska
powieść amerykańska

Recenzja książki pt. "Podarunek" autor: Richard Paul Evans
cyt. "W życiu nie chodzi o to, by przeżyć burzę, ale o to, by tańczyć w deszczu". (cytat zawarty w ww. książce)

Książka pt. "Podarunek" to historia przepełniona uczuciami, skrajnymi emocjami. Bohater Natan Hurst cierpi na syndrom Tourett'a. Jego przeszłość odciska piętno na obecnym życiu oraz wpływa na sposób...

Ta książka to po prostu magia sama w sobie. Gdybym miała taki dar jak ten chłopiec to byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie.

Wspaniała, wzruszająca opowieść.

Przepiękna, wzruszająca książka. Popłakałam się na koniec jak głupia, nie wiem jak Evans to robi, że wiele jego książek kończę ze łzami w oczach. Piękna historia, bohaterowie, z którymi łatwo się można utożsamić.
Bardzo szybko się ją czyta, wciąga ;)

Proste i przyjemne. Nawet niezle w czasie kryzysu. Dobrych spotyka dobro, złych zło.
O postaciach?
Narrator? Niemal idealny, chory potem juz nie, skonfliktowany z matką, potem już nie, niewielka przemiana.
Bohaterka kobieca? NIemal idealna, matka, zdolna do poświeceń.
Dzieciak? Ideał. Chory. Bardzo zdolny do poświeceń.
Bad charakter? Prosty, zły, chciwy, niereformowalny.

Uwielbiam twórczość tego autora i nic tego nie zmieni. "Podarunek" to wspaniała książka i szukałam jej latami bo w księgarni nie uświadczysz niestety.
Nie wiem czy wierzę w to, że chodzą po ziemi tak wyjątkowe osoby jak Colin. Wiem natomiast, że wszędzie znajdą się 'ci źli' by maksymalnie wykorzystać 'tych dobrych'... Może rzeczywiście piekło jest tu na ziemi...
Polecam...

1960

Evans nigdy nie zawodzi. Wzruszajaca historia chlopca, ktory uzdrawiał ludzi choc sam umieral.

Podarunek to historia Natana Hursta, cierpiącego na Syndrom Tourette’a ktory strasznie nienawidzi Swiąt Bozego Narodzenia.
To również historia niezwykłego chłopca, który zmienił życie bliskich mu osób, pomagając im zrozumieć siebie i świat.To zaledwie dziewiecioletnie dziecko potrafi uzdrawiać innych, ale robi to kosztem własnego zdrowia, co może nawet prowadzić do...

Bomba emocjonalna, historia nakłaniająca do myślenia, do otwarcia umysłu i do konkretnej autoanalizy,bo jakim człowiekiem jestem?

Książkę czytałam w trudnym dla siebie czasie... myślałam, że będzie o niczym, ale miło się zaskoczyłam. Naprawdę warta uwagi, podnosząca na duchu, dająca nadzieję na to by patrzeć z wiarą w przyszłość. Ten mały chłopiec cierpiał, był chory ale stać go było na to żeby się nie użalać nad sobą i jeszcze pomoc innym.
Książka uczy ,albo przynajmniej przypomina o podstawowych...

Dyskusje

1 417