Chwila zapomnienia

2008-01-01
2008-01-01
Bożena Krzyżanowska
zapomnienie literatura kobieca babskie czytadła Penny Vincenzi

Historia trzech kobiet, które połączyła przeszłość, rozłączyła codzienność i odnalazła teraźniejszość. Trzy różne historie, trzy różne drogi życiowe, trzy różne osobowości i skrywane tajemnice.

Bardzo dobra i mądra książka.
Porusza,wciąga,wzrusza do łez.
Kobieca literatura dla kobiet.

Bardzo dobra i mądra książka.
Porusza,wciąga,wzrusza do łez.
Kobieca literatura dla kobiet.

Poruszająca i wciągająca opowieść, pełna życiowych dylematów. W ciekawy i przystępny sposób pokazująca problemy z jakimi zmagają się ludzie. Mimo pewnych słusznie założonych hipotez element zaskoczenia wystąpił za co otrzymuje dodatkowy plusik.

2083

Trzy dziewczyny,które wyruszają w roczną podróż po ukończeniu szkoły,spotykają się po latach,każda z nich obrała inną ścieżkę zawodową,każda z nich ma swoje sekrety,a zbliża je do siebie pewna nastolatka,którą matka zaraz po narodzinach porzuciła na lotnisku.Która z bohaterek jest matką Kate?Jak potoczą się ich losy? Odpowiedzi znajdziecie w książce.

Wreszcie skończyłam. Długa historia trzech dziewczyn, później kobiet, które łączy przeszłość i przyszłość. Trudne wybory, tajemnice, sukces to jedne z cech ,które łączą te kobiety. 700 stron dobrej literatury kobiecej. Może ilość przeraża,ale polecam ;)

Niesamowita książka

Niesamowita książka

Nudy, płasko, do przewidzenia.
Tej autorki przeczytałam "Decezja"- uznałam, ze nie jest to wybitna literatura, ale "może być". Spróbowałam "Chwila zapomnienia"... ale od 3 strony już nie dawałam rady, próba do 50 stron i dałam sobie spokój.
Postaci jednowymiarowe, wszystko przewidywalne, do tego tak nieprawdopodobne. wszyscy śliczni jak w argentyńskiej telenoweli. Czasami to połączenie harleqina a czasem nie wiem czego. Autorka nie potrafi nakreślić wyraźnych charakterów, historie banalne, wszędzie przedstawione kobiety nie powinny pracować...gdzie tak jest, w żadnym cywilizowanym współczesnym kraju, autorka miesza jakby 19 wiek z 21. Opisy seksu to już wrzucone w jakąś romantyczną poezję...gdyby przeczytać jedno zdanie, nigdy bym się nie domyśliła, ze autorka opisuje erotyczną scenę. Nie wiem dla kogo jest ta książka...i skąd te bestsellery.

Nudy, płasko, do przewidzenia.

Ciekawa książka, jednak na początku wątki się mylą. Historia i przekaz mocny, trzyma w napięciu do samego końca :)

Która z nich porzuciła swoje dziecko? Kilka razy mylone tropy. Dobrze napisana opowieść.

Hmmm nie wiem co mam napisać bo z jednej strony książka ciekawa, napisana ładnym językiem, kobieca....z drugiej już dawno nie czytałam książki tak długo. Może nie był to czas na tą książkę, gdyż trochę ją męczyłam.

• 2011