Rzeźbiarz

Gregory Funaro Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Sam Markham (tom 1) Seria: Zabójcza seria kryminał, sensacja, thriller
The Sculptor
kryminał, sensacja, thriller
Janusz Ochab
Zabójcza seria
thriller seryjny morderca rzeźbiarz FBI Rhode Island

Wzbudza emocje i dobrze ukazuje psychozę czarnego charakteru. Dodatkowy plus dla autora, że dobrze opisał pewien proces chemiczny, który występuje w książce. Polecam.

Bardzo dobrze napisany thriller, ciekawy pomysł, wiadomości o Michale Aniele to fajne smaczki, natomiast wątek romansowy trochę poniżej poziomu całości. Ale czyta się znakomicie.
Polecam :)

Dawno już autorzy kryminałów odstąpili od jednowątkowego schematu : morderca i tropiący go detektyw . Gatunek ciągle ewoluuje i wzbogacany jest o romans , przygodę i wiedzę ogólną . Dzięki temu , postaci przestają być jednowymiarowe i nudne , a lektura takich książek staje się źródłem wiedzy nie tylko z zakresu kryminalistyki . "Rzeźbiarz" wszystkie te wymagania spełnia ;...

Wtórna, miejscami przegadana, nie trzymająca w napięciu - tak mogę scharakteryzować "Rzeźbiarza" autorstwa Gregorego Funaro. Jak na książkę z gatunku thriller/kryminał to raczej kiepska rekomendacja.

Autor czerpie garściami z motywów i wątków eksploatowanych przez innych pisarzy (inspiracja twórczością Chrisa Cartera jest więcej niż oczywista) a główni bohaterzy też...

Gregory Funaro jest amerykańskim pisarzem, który rozpoczął swoją karierę od tworzenia thillerów. Po narodzinach córki zdecydował się porzucić tego typu twórczość i skupił się na młodszym odbiorcy. To właśnie jego książki dla młodzieży spotkały się z najcieplejszym przyjęciem, niemniej również jego pierwsze...

Słodziutki, acz ciut mdławy cukiereczek - w sam raz do pociągu lub innego tramwaju.

Zawsze zastanawia mnie skąd mordercy psychopaci mają czas i pieniądze na swoje "hobby"? tu akurat jest jakieś wyjaśnienie... cóż trochę typowy kryminał typu "zabójcze umysły" o świrze, ale zgrabnie napisany

Trzyma w napięciu😊

Najpierw przeczytałem Palownika i lekko się napaliłem, wysoko poprzeczkę Autorowi postawiłem i trochę się rozczarowałem.

Nie ma już tak wartkiej akcji, za dużo brutalnych opisów i brak zagadki.

Ot, taki przeciętny kryminał hamerykański.

Michał Anioł i jego preferencje ożywiają wyobraźnię człowieka z rozchwianą psychiką

Dyskusje

• Kryminał