Wędrówki alpejskie

Wawrzyniec Żuławski Wydawnictwo: Sklep Podróżnika Cykl: Polska i Świat Współczesny (tom 53) literatura podróżnicza
Sklep Podróżnika
wspinaczka alpy góry
Polska i Świat Współczesny (tom 53)
literatura podróżnicza
wspinaczka alpy góry

Książka jest zbiorem opowiadań, a może tylko relacji z alpejskich wypraw autora. Począwszy od pierwszej fascynacji tymi górami, aż po metodyczne zdobywanie coraz trudniejszych przejść. Warto pamiętać, że Żuławski był uznanym taternikiem i góry jako takie nie były dla niego nowością, mimo to Alpami się zachwycił i zachwyt ten w swojej książce uchwycił.
Żuławski należy do...

Książka "Wędrówki alpejskie" Wawrzyńca Żuławskiego nieco mnie zawiodła - liczyłem na coś naprawdę niezwykłego, tymczasem dostałem garść relacji z przed- i powojennych polskich wypraw w Alpy. Niby na co więcej liczyć - sam się zastanawiałem. Może na to, by opisy nie były jedynie sprawozdaniami, by przedstawiane wydarzenia fascynowały, by całość wywoływała silne emocje -...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Literatura górska
  • Górskie
  • O górach
  • Im wyżej, tym lepiej: literatura

Dodaj cytat z książki Wędrówki alpejskie