Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego

muzyka
Agora
2011-09-29
2011-09-29
Michał Urbaniak jazz skrzypce biografia polscy muzycy

Genialne życie genialnego artysty otoczonego genialnymi postaciami, grający genialną muzykę i to wszystko w genialnej interpretacji Andrzej Chyry...

Nie znam /nie znoszę/ nie rozumiem jazzu, a jednak książkę gorąco polecam. Napisana (opowiedziana) z pasją przez wybitnego artystę, chyba trochę niedocenianego w kraju. Na minus: trochę irytujące samouwielbienie, pojawiające się pod koniec książki. Być może byłoby bardziej strawne, gdyby nie to że narratorem jest sam Urbaniak.

Czytałam dwa razy .
Autor Andrzej Makowiecki mój ulubiony pisarz , książkę polecam w 100%.

Czytałam dwa razy .
Autor Andrzej Makowiecki mój ulubiony pisarz , książkę polecam w 100%.

Bezpretensjonalna biografia wybitnego, polskiego jazzmana.

Bezpretensjonalna biografia wybitnego, polskiego jazzmana.

Świetna! Lekkość bytu, szczera i bez zadęcia. Podoba mi się pozytywna energia płynąca z tej książki. Również, to, że o nikim nie powiedział złego słowa - dzisiejszych "hejtowych" czasach jakie to miłe. Polecam.

PS> Czy ktoś wie jaki utwór muzyczny się powtarza jako ilustracja i przerywnik? Jest świetny !

Fenomenalnie napisana, a potem przeczytana przez Andrzeja Chyrę, no i te wstawki: dzingle i dżwięki w tle nadały temu audiobookowi trójwymiaru. Książka napisana z pazurem, lekkim chumorem - gdzie trzeba - i wartką akcją. To nieliczna z biografii którą się pochłania jednym tchem.

Książka ciekawa, bo ciekawy żywot wiódł autor.
Trudno się jednak utożsamiać z autorem - dzieciństwo w bogactwie, talent muzyczny, a w szczególności wstręt do czytania książek różni go od większości na tym portalu.
Kreatywność i sukcesy w muzyce robią wrażenie. Takiemu przeciętniakowi jak ja trudno wyobrazić sobie całe życie skupione na muzyce.
Mam mieszane uczucia co do ocen autora. Negatywne opinie o Polakach nie ograniczają się do środowiska muzycznego. Nie wiem na ile są uzasadnione, zwłaszcza te o krytykach/muzykach.
W każdym razie książka to dobra okazja, żeby posłuchać muzyki, o której pisał.

Książka ciekawa, bo ciekawy żywot wiódł autor.
Mam mieszane uczucia co do...

Kocham Jazz ale z Panem Urbaniakiem nie było mi po drodze - świetna książka na pewno skieruje muzyczne upodobania w stronę urbanatora :)

Znakomicie słuchająca się książka o losach i perypetiach obywatela świata, nowojorczyka z wyboru i geniusza jazzowego Michała Michałowskiego koniukturalnie nazwanym Urbaniakiem.Znakomicie przeczytana przez Andrzeja Chyrę, ze wstawkami samego Urbaniaka i z wstawkami z jego muzyką. Sama treść czasem odkrywająca rzeczy , o których nie mieliśmy pojęcia, pełna zadziwiających pociągnięć i niekonformistycznych wyborów ścieżek, które prowadzą na szczyty muzyczne obce większości innych polskich muzyków.Urbaniak potworem ale i geniuszem stoi.Szkoda, że opowieść kończy się przed premierą filmu "Mój rower"- bo przecież i później w życiu Urbanatora ciekawe epizody następowały. Ale trzeba się cieszyć tym, co jest - a jest kawał solidnie napisanej biografii muzycznego geniusza, który w życiu...nie zawsze miał pod górkę.
Warto sie zapoznać, nawet jeżeli fanem jazzu się nie jest a Urbaniaka zna tylko z"Papayi".
Dla mnie- strzał w dziesiątkę :)

Niewielu jest Polaków, którzy zrobili karierę w Stanach. Jednym z nich jest Michał Urbaniak, którego lubiłam odkąd sięgam pamięcią. Po lekturze tej książki lubię go jeszcze bardziej :). Człowiek, który w swoim życiu przeszedł wiele, ale mimo to zachował pogodę ducha. Serdecznie polecam książkę.