Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego

Agora
Michał Urbaniak jazz skrzypce biografia polscy muzycy
muzyka
Michał Urbaniak jazz skrzypce biografia polscy muzycy

Nie znam /nie znoszę/ nie rozumiem jazzu, a jednak książkę gorąco polecam. Napisana (opowiedziana) z pasją przez wybitnego artystę, chyba trochę niedocenianego w kraju. Na minus: trochę irytujące samouwielbienie, pojawiające się pod koniec książki. Być może byłoby bardziej strawne, gdyby nie to że narratorem jest sam Urbaniak.

Czytałam dwa razy .
Autor Andrzej Makowiecki mój ulubiony pisarz , książkę polecam w 100%.

Bezpretensjonalna biografia wybitnego, polskiego jazzmana.

Świetna! Lekkość bytu, szczera i bez zadęcia. Podoba mi się pozytywna energia płynąca z tej książki. Również, to, że o nikim nie powiedział złego słowa - dzisiejszych "hejtowych" czasach jakie to miłe. Polecam.

PS> Czy ktoś wie jaki utwór muzyczny się powtarza jako ilustracja i przerywnik? Jest świetny !

Fenomenalnie napisana, a potem przeczytana przez Andrzeja Chyrę, no i te wstawki: dzingle i dżwięki w tle nadały temu audiobookowi trójwymiaru. Książka napisana z pazurem, lekkim chumorem - gdzie trzeba - i wartką akcją. To nieliczna z biografii którą się pochłania jednym tchem.

Książka ciekawa, bo ciekawy żywot wiódł autor.
Trudno się jednak utożsamiać z autorem - dzieciństwo w bogactwie, talent muzyczny, a w szczególności wstręt do czytania książek różni go od większości na tym portalu.
Kreatywność i sukcesy w muzyce robią wrażenie. Takiemu przeciętniakowi jak ja trudno wyobrazić sobie całe życie skupione na muzyce.
Mam mieszane uczucia co do...

Kocham Jazz ale z Panem Urbaniakiem nie było mi po drodze - świetna książka na pewno skieruje muzyczne upodobania w stronę urbanatora :)

Znakomicie słuchająca się książka o losach i perypetiach obywatela świata, nowojorczyka z wyboru i geniusza jazzowego Michała Michałowskiego koniukturalnie nazwanym Urbaniakiem.Znakomicie przeczytana przez Andrzeja Chyrę, ze wstawkami samego Urbaniaka i z wstawkami z jego muzyką. Sama treść czasem odkrywająca rzeczy , o których nie mieliśmy pojęcia, pełna zadziwiających...

Niewielu jest Polaków, którzy zrobili karierę w Stanach. Jednym z nich jest Michał Urbaniak, którego lubiłam odkąd sięgam pamięcią. Po lekturze tej książki lubię go jeszcze bardziej :). Człowiek, który w swoim życiu przeszedł wiele, ale mimo to zachował pogodę ducha. Serdecznie polecam książkę.

Nie znałam wcześniej muzyki Michała Urbaniaka, nazwisko owszem słyszałam, jednakże znałam go bardziej przez pryzmat Urszuli Dudziak i to na jej koncertach parę razy byłam.

Zresztą ostatnimi czasy bardzo sobie cenię ciszę i niewiele słucham. Przeszkadza mi radio w samochodzie, telewizji nie oglądam, a ten wszechogarniający szum i przekrzykiwanie się bardzo mnie męczą. Chcę...

Dyskusje

• Audiobook