Pieśń o Rolandzie. Dzieje Tristana i Izoldy

Okładka książki Pieśń o Rolandzie. Dzieje Tristana i Izoldy autor nieznany
Okładka książki Pieśń o Rolandzie. Dzieje Tristana i Izoldy
autor nieznany Wydawnictwo: Towarzystwo Upowszechniania Czytelnictwa Seria: Książka z Jeżykiem klasyka
klasyka
1996-01-01
838696216X
Tadeusz Boy-Żeleński
Pieśń o Rolandzie Tristan i Izolda rycerze średniowiecze

Nieciekawie napisane i osobiście nieprzepadam.

Nieciekawie napisane i osobiście nieprzepadam.

Opinia tylko dla "Dziejów Tristana i Izoldy", czyli magicznej opowieści, w której dzieje się tak wiele, że nie sposób skupić się na jednym tylko wątku tej historii. Polecam!

Dla fanów dawnej literatury francuskiej. Uważam, że warte uwagi. :)

Dla fanów dawnej literatury francuskiej. Uważam, że warte uwagi. :)

Dzieje Tristana I Izolda - piękna książka, skłaniająca do refleksji. Pieśń o Rolandzie - czyta się wolniej, bo też jest więcej suchych faktów, odwołań do historii. Choć też nie trzyma się sztywno tej wiedzy historycznej, jest trochę finezji. Podczas czytania Dziejów Tristana... nie mogłam się oprzeć, aby rozmyślac: A co by się stało, gdyby zrobili inaczej...? Dużo fantazji u autora, piękna baśń. Polecam.

• Lektury
  • Lektury szkolne