Hadżi-Murat i opowiadania wybrane

Okładka książki Hadżi-Murat i opowiadania wybrane
Lew Tołstoj Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Szkolna klasyka
klasyka
Biblioteka Szkolna
Państwowy Instytut Wydawniczy
1965-01-01
1965-01-01
Jerzy Jędrzejewicz, Jadwiga Dmochowska, Czesław Jastrzębiec-Kozłowski, Kazimierz Truchanowski, Tadeusz Łopalewski, Eleonora Słobodnikowa
opowiadania

Od kiedy przeczytałem tę książkę Tołstoj stał się jednym z moich ulubionych pisarzy XIX-wiecznych! Najbardziej przypadły mi opowiadania: "Dwie różne wersje historii ula o łubianym daszku" oraz "Z zapisek księcia D. Niechludowa. Lucerna". Bardzo dobre były także "Poziomki", "Trzy dni na wsi" oraz "Wypad. Opowiadanie wolontariusza". Sam "Hadżi Murat" nie rzuca na kolana, ale również jest niepospolitą opowieścią, wartą przeczytania.

Po zapoznaniu się z tymi paroma opowiadaniami, które są w książce doszedłem do wniosku, że Tołstoj jest na swój sposób geniuszem. Muszę kiedyś sięgnąć po "Wojnę i pokój" jego ponoć najlepsze dzieło.

Dodaj cytat z książki Hadżi-Murat i opowiadania wybrane