15 lat tułaczki; Syberyjskie notatki

Okładka książki 15 lat tułaczki; Syberyjskie notatki
Edward KołpakJadwiga Mielżyńska Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
196 str. 3 godz. 16 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Znak
Data wydania:
1990-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1990-01-01
Liczba stron:
196
Czas czytania
3 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
8370060862
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
323
126

Na półkach:

Edward Kołpak był nastoletnim, wiejskim chłopcem z Kresów. Jadwiga Mielżyńska to pani z dobrego i bogatego domu, która wraz z rodziną ratowała się ucieczką na Kresy Wschodnie, przed groźbą ataku Niemiec na Polskę w 1939 roku.
Nie łączą ich żadne więzi, tym bardziej rodzinne. Ich jedyny wspólny mianownik, to niewłaściwe miejsce i niewłaściwy czas w jakim się znaleźli, czyli wschodnia Polska w czasie wybuchu II Wojny Światowej.
Oboje trafiają w miejsce, gdzie większość z nas nie chciałaby trafić. Na Syberię.
Książka urzeka prostotą. Bez zbędnych upiększeń przedstawia trudy życia na końcu świata. Ile trzeba mieć wewnętrznej siły by przeżyć piekło, stracić dzieci, tak jak w przypadku Jadwigi Mielżyńskiej, i jeszcze potrafić znaleźć jakieś optymistyczne aspekty swojej niedoli. Podziwiam takich ludzi i ich relacje.
Szczególnie gdy czas, w jakim przyszło nam żyć, staje się nieciekawy i kiedy historia próbuje zatoczyć koło.
Niech takie wspomnienia będą dla nas przestrogą. Pieniądze mogą dawać szczęście, ale ważniejszą sprawą jest nasze bezpieczeństwo.
Polecam.
By zachęcić do przeczytania książki, polecam zapoznać się z komentarzem pani Marii Przełomiec, zamieszczonym na łamach Przewodnika Katolickiego, na wieść o śmierci Jadwigi Mielżyńskiej, mieszkającej na stałe w Sao Paolo a będącej notabene rodziną współautorki książki. Dokładnie wnuczką rodzonej siostry Jadwigi Mielżyńskiej.
„Róże cioci Jadwini”- http://www.przewodnik-katolicki.pl/pg/pl/komentarze/maria_przelomiec/roze_cioci_jadwini.html

Edward Kołpak był nastoletnim, wiejskim chłopcem z Kresów. Jadwiga Mielżyńska to pani z dobrego i bogatego domu, która wraz z rodziną ratowała się ucieczką na Kresy Wschodnie, przed groźbą ataku Niemiec na Polskę w 1939 roku.
Nie łączą ich żadne więzi, tym bardziej rodzinne. Ich jedyny wspólny mianownik, to niewłaściwe miejsce i niewłaściwy czas w jakim się znaleźli, czyli...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    8
  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    2
  • Biografie, wspomnienia
    1
  • Literatura obozowa
    1
  • Wojenne
    1
  • Na regale
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki 15 lat tułaczki; Syberyjskie notatki


Podobne książki

Przeczytaj także