rozwińzwiń

Hieny i lotosy

Okładka książki Hieny i lotosy Andrzej Niwiński
Okładka książki Hieny i lotosy
Andrzej Niwiński Wydawnictwo: Pro-Egipt powieść historyczna
656 str. 10 godz. 56 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Pro-Egipt
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
656
Czas czytania
10 godz. 56 min.
Język:
polski
ISBN:
9788391594155
Tagi:
starożytny Egipt faraon
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Kim jesteś człowieku. Funeralia Lednickie — spotkanie 13 Michał Bogacki, Krzysztof Borysławski, Alicja Budnik, Ewa Bugaj, Martin Cechura, Adriana Ciesielska, Łukasz Ciesielski, Jarosław Dudek, Wojciech Dzieduszycki, Justyna Gabriel, Leszek Gardeła, Hanna Grzesiak, Bożena Józefów, Joanna Kalaga, Elżbieta Małgorzata Kłosińska, Sylwia Kluska, Paweł Konczewski, Jacek Kowalewski, Magdalena Krajewska, Ewa Kruminis-Kaszkiel, Sarka Krupickova, Łukasz Kryst, Barbara Kwiatkowska, Michal Lutovsky, Renata Madyda-Legutko, Justyna Marchewka, Wojciech Niemiro, Andrzej Niwiński, Ryszard Paczuski, Joanna Popielska-Grzybowska, Halina Przychodzeń, Krzysztof Ratajczak, Judyta Rodzińska-Nowak, Joanna Rogóż, Jerzy Sikora, Łukasz Skoczylas, Agnieszka Stempin, Joanna Stępniak, Jacek Szczurowski, Jacek Tomczyk, Maria Tomczyk-Gruca, Dobromiła Uhma-Miechowicz, Katarina Valova, Sławomir Wadyl, Joanna Wawrzeniuk, Jacek Woźny, Jacek Wrzesiński, Joanna Zagórska-Telega, Marta Zalewska
Ocena 7,7
Kim jesteś czł... Michał Bogacki, Krz...
Okładka książki Metody. Źródła. Dokumentacja. Funeralia Lednickie — spotkanie 11 Katarzyna Białas, Mariusz Bil, Jörg Bofinger, Krzysztof Borysławski, Alicja Budnik, Adriana Ciesielska, Jadwiga Czerwińska, Magdalena Dąbrowska, Krzysztof Demidziuk, Alicja Drozd, Eva Drozdová, Henri Duday, Jarosław Dudek, Wojciech Dzieduszycki, Michał Dzik, Magdalena Felis, Katarzyna Fiszer, Leszek Gardeła, Judyta J. Gładykowska-Rzeczycka, Natalia Głowacka, Adam Górski, Andrzej Janowski, Bożena Józefów, Jarmila Kaczmarek, Maria Kaczmarek, Małgorzata Kępa, Hanna Kowalewska-Marszałek, Tomasz Kozłowski, Magdalena Krajewska, Michaela Křivanová, Łukasz Kryst, Tomasz Kurasiński, Barbara Kwiatkowska, Justyna Marchewka, Kateřina Mertlová, Danuta Minta-Tworzowska, Andrzej Niwiński, Ryszard Paczuski, Janusz Piontek, Halina Przychodzień, Aleksandra Pudło, Honorata Rutka, Piotr Rutkowski, Przemysław Sikora, Patrycja Silska, Tomasz Skonieczny, Kalina Skóra, Arkadiusz Sołtysiak, Beata Stepańczak, Anita Szczepanek, Jacek Szczurowski, Krzysztof Szostek, Stanisław Tabaczyński, Iwona Teul, Jacek Tomczyk, Tereza Trubačova, Sebastian Tyszczuk, Joanna Wawrzeniuk, Przemysław Wiszewski, Henryk W. Witas, Joanna Wojdala, Jacek Wrzesiński, Dariusz Wyczółkowski, Anna Zalewska
Ocena 8,0
Metody. Źródła... Katarzyna Białas, M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
105
18

Na półkach:

Zapraszam do obejrzenia mojej recenzji na YT (bez spojlerów)

Zapraszam do obejrzenia mojej recenzji na YT (bez spojlerów)

Pokaż mimo tovideo - opinia

avatar
4104
144

Na półkach:

„Hieny i lotosy” to wyjątkowa powieść historyczna, której akcja rozgrywa się w czasach faraona Ramzesa XI i arcykapłana Herhora, w XI w. p.n.e. Śledząc losy jej bohaterów poznajemy realia życia codziennego w starożytnym Egipcie. Autor wielokrotnie w przypisach zaznacza, że przedstawiane przezeń w postaci sfabularyzowanej zjawiska, zwyczaje, praktyki opisane zostały w zachowanych do dziś źródłach, zaś przedmioty, narzędzia codziennego użytku, stroje czy potrawy znamy z wykopalisk lub przedstawień graficznych. Kilkakrotnie zacytowane zostały pochodzące z epoki listy oraz modlitwy. Także „ludzie, których imiona pojawiają się na kartach tej powieści, żyli naprawdę i pozostawili po sobie ślady swej działalności”. Serdecznie polecam.

„Hieny i lotosy” to wyjątkowa powieść historyczna, której akcja rozgrywa się w czasach faraona Ramzesa XI i arcykapłana Herhora, w XI w. p.n.e. Śledząc losy jej bohaterów poznajemy realia życia codziennego w starożytnym Egipcie. Autor wielokrotnie w przypisach zaznacza, że przedstawiane przezeń w postaci sfabularyzowanej zjawiska, zwyczaje, praktyki opisane zostały w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
826
403

Na półkach:

Wciągają powieść w klimacie Starożytnego Egiptu.

Wciągają powieść w klimacie Starożytnego Egiptu.

Pokaż mimo to

avatar
151
134

Na półkach:

W Polsce nie często się zdaża, że naukowiec uniwersytecki z tytułem profesora pisze powieść. Już napisanie książki popularnonaukowej jest podejrzane, ale żeby powieść?! Dlatego tym bardziej się z niej cieszę.
"Hieny i lotosy" to niejako odpowiedź na "Faraona" Bolesława Prusa. Stan wiedzy o starożytnym Egipcie się znacznie zwiększył od czasów Prusa. Powieść Niwińskiego opiera się więc na wiedzy opartej na badaniach archeologicznych ostatnich lat. Powieść jest też jakby rehabilitacją Herhora. To jedyna postać historyczna w powieści Prusa, która pełniła tam rolę czarnego charakteru. Badania ostatnich dekad wykazały, że Herhor był postacią pozytywną w historii Egiptu.
Powieść się doskonale czyta. Oparta jest na rzetelnej wiedzy, zawiera w sobi elementy powieści "płaszcza i szpady" czy też romansu. Do tego kończy się szczęśliwie. Trudność polega, że w dzisiejszych czasach funkcjonują nazwy miejsc i ludzi w staroiżytnym Egipcie nadane przez Greków. Niwiński w powieści używa oryginalnych nazw staroegipskim, które często są dość długie, wieloczłonowe I trudne do zapamiętania. Czasami w dialogi są nienatuarlnie długie. Autor wkłada w usta swoich postaci rzeczy, które dla starożytnych były oczywistością. Tutaj pełnią fukncję tłumaczenia pewnych spraw współczesnemu czytelnikowi.
Jednak generalnie powieść robi dobre wrażenie. Czytanie jej nie było dla mnie czasem straconym.

W Polsce nie często się zdaża, że naukowiec uniwersytecki z tytułem profesora pisze powieść. Już napisanie książki popularnonaukowej jest podejrzane, ale żeby powieść?! Dlatego tym bardziej się z niej cieszę.
"Hieny i lotosy" to niejako odpowiedź na "Faraona" Bolesława Prusa. Stan wiedzy o starożytnym Egipcie się znacznie zwiększył od czasów Prusa. Powieść Niwińskiego...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  38
 • Przeczytane
  19
 • Posiadam
  3
 • Historia
  2
 • Powieści i opowiadania
  1
 • W pierwszej kolejności!
  1
 • Ulubione
  1
 • 2014
  1
 • Historia starożytna
  1
 • 2015
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Hieny i lotosy


Podobne książki

Przeczytaj także