Dieta sokowa - zdrowe odchudzanie

Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
978-83-7377-532-9

Super książka!

Super książka!

Autorem książki jest Jason Vale czyli mistrz soków, mówca motywacyjny i trener personalny. Jest autorem wielu bestsellerów w kategorii sokoterapi, które sprzedały się wielomilionowym nakładem. Wiadomo, że każda kobieta (mężczyźni zresztą też) chcą wyglądać i czuć się dobrze w swoim ciele. O manii odchudzania w ostatnim czasie dają nam znać niezliczone publikacje, płyty, przeróżne środki odchudzające i inne specyfiki. Ale czy to wszystko jest skuteczne? Z książki dowiadujemy się między innymi jak działa nasz organizm, jak broni się przed głodem czy też zachcianki na czekoladę są prawdziwe czy wymyślone. Według autora kiedy będziemy stosować się do poddanych zaleceń i przejdziemy na sokową dietę w ciągu 7 dni możemy schudnąć nawet 3kg, a nasz stan zdrowia znacznie się poprawi. Brzmi to trochę abstrakcyjnie, ale po przeczytaniu książki już myślę, że jak najbardziej jest to możliwe. Wszystko zależy od tego czy naprawdę chcemy.

Książka podzielona jest na wprowadzenie, 14 rozdziałów, dokładny opis każdego etapu diety i szczegółowe wskazówki dotyczące picia soków. Znajdziemy tutaj mnóstwo przepisów na soki, wskazówek jakich produktów używać, w jakiej kolejności je dodawać, jak je przechowywać i jak zorganizować w kuchni odpowiedni kąt do przyrządzania soków. Oprócz przepisów autor skupia się również na motywacji. Delikatnie ale stanowczo mówi, że musimy zamienić swoje myślenie z muszę na chcę to zrobić i to zrobię. Autor pisze tak motywująco daje takiego pozytywnego kopa, że człowiek ma ochotę od razu wyrzucić z lodówki wszystkie niezdrowe rzeczy, kupić owoce i warzywa, wyciskarkę i kręcić soki. Po przeczytaniu książki jesteśmy naładowani energią i pewni, że możemy schudnąć, możemy pić soki i codziennie ćwiczyć, że nie ma dla nas nic niemożliwego. Według mnie książka jest świetną motywacją do rozpoczęcia diety. Ja przeczytałam ją w jakieś 1,5 godziny. Napisana jest tak prostym i nieskomplikowanym językiem, że czytanie jej to sama przyjemność. Ma się wrażenie, że autor siedzi obok nas i z nami gawędzi. Nawet jeśli nie macie w zamiarze się odchudzać to warto sięgnąć po tę pozycję. Książka zawiera wiele przydanych informacji, które przydadzą się nam w codziennym życiu. Naprawdę gorąco polecam!

A na koniec fragment, który najbardziej mi się spodobał:

...jeśli przestaniesz zanieczyszczać swoje ciało, zaczniesz spożywać naturalne pokarmy i 'oczyścisz wodę', nagle zaczną się dziać cuda takie ja utrata wagi i poprawa stanu zdrowia. Brzmi prosto? A kto powiedział, że to jest skomplikowane?

Każda kobieta chce czuć się atrakcyjnie w swoim ciele. Wiele przedstawicielek płci pięknej z utęsknieniem spogląda na bilbordy, okładki gazet czy choćby różnego typu ekranizacje, gdzie spotyka się przede wszystkim nienagannie szczupłe i pięknie wymodelowane sylwetki aktorek. Każda z nas chce taka być i szuka najróżniejszych sposobów na to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Różne są diety i tak samo różne są rezultaty. Zazwyczaj szukamy kompromisu - albo ciężki plan żywieniowy, który skutkuje szybką utratą wagi, albo smaczne, choć ograniczone jedzenie z wolniej ukazującymi się wynikami. A gdyby tak znaleźć dietę, która łączy w sobie te obydwie najbardziej pożądane cechy?

Jason Vale jest mówcą motywacyjnym, trenerem zdrowego stylu życia i autorem bestsellerów z dziedziny sokoterapii. Jego książki sprzedały się z milionowych nakładach na całym świecie i zostały przetłumaczone na wiele języków. Przygotowuje plany żywieniowe dla gwiazd kina, telewizji i modelingu. Dzięki publikacji „Dieta sokowa” każdy zainteresowany czytelnik może skorzystać z cennych rad „Mistrza soków”.

W różnej maści poradnikach często zwracam uwagę na sposób, w jaki autor przekazuje swoje myśli, zasady i rady, bo ma to znaczący wpływ na przyswajanie tekstu. Szczególnie w książkach o dietach ceni się pozytywne nastawienie autora, luźny i zachęcający styl, a także co najważniejsze - mnóstwo, mnóstwo motywacji. Jason Vale twardo ustala swoje zasady i przekazuje czego należy się trzymać, aby pojawiły się właściwe rezultaty, a przy tym daje czytelnikowi wiele otuchy, zrozumienia i przede wszystkim zachęca do zdrowego trybu życia. On sam przekonuje nas, że damy radę, na pewno się uda, a wszystko co musimy zrobić to po prostu trzymać się ustalonego planu.

W książce prócz licznych przepisów na soki i planu żywieniowego na poszczególne dni diety znajdziemy także listę wszystkich potrzebnych składników, urządzeń i przydatnych gadżetów. Do każdego dnia diety przypisane są ćwiczenia, które należy wykonać oraz mnóstwo wskazówek od autora. Nie zapomina on o ciągłej motywacji czytelnika i często chwali za dokonane postępy w kolejnych etapach planu. Sympatycznym dodatkiem są opisane wrażenia osób stosujących wcześniej dietę sokową oraz odpowiedzi autora na najczęściej padające pytania dotyczące choćby sprzętów kuchennych, godzin spożywania soków, czy innych nurtujących kwestii.

„Dieta sokowa” to naprawdę warty uwagi poradnik, zawierający mnóstwo bogatej treści. Jason Vale to świetny trener i mówca motywacyjny, który rewelacyjnie spisał się także jako pisarz. Polecam serdecznie, nie tylko tym, którym doskwiera nadmiar kilogramów, ale także osobom, które chciałyby oczyścić swój organizm i prowadzić zdrowy tryb życia.

www.zglowawksiazkach.pl

Prawie każdy z nas ma takie etapy w życiu, że myśli o diecie. Czy to zbliżające się wakacje, święta, albo wesele. Powodów może być wiele, tak samo jak diet, jednak ważne jest by sobie tylko bardziej nie zaszkodzić, by nie było tak nie lubianego efektu jo-jo. Ważne jest też to ile tak naprawdę chcemy schudnąć, 3 kg, 10 kg, a może jeszcze więcej?

Świat pędzi do przodu, co raz to nowa technika, co raz szybsze tempo życia, powoduje, że zaczynamy jeść byle jak. Co raz większy dostęp do gotowego jedzenia, te wszystkie bary szybkiej obsługi powodują, że niestety zaczyna przybywać nam kilogramów, i tak jak szybko żyjemy, tak szybko chcemy schudnąć. Jednak to niestety nie działa w tą stronę i jeśli naprawdę myślimy o zmianie, to musimy liczyć się z tym, że to może potrwać.

Jason Vale, „Mistrz soków” i trener zdrowego stylu życia, sam przechodził przez diety, efekty jo-jo, chwile zniechęcenia, aż w końcu na własnym ciele przetestował nową metodę oczyszczania organizmu, a następnie gubienia zbędnych kilogramów. Bo pierwszym etapem zawsze powinno być oczyszczenie, po którym następuje stopniowe gubienie zbędnych kilogramów – 3 kg w 7 dni.

Autor opracował prosty plan żywieniowy, oparty na piciu świeżo wyciśniętych soków, dzięki którym nie tylko traci się stopniowo na wadze, ale też odżywia się organizm. W końcu każdy wie, że owoce i warzywa to samo zdrowie, dostarczają w pełni niezbędnych aminokwasów, czy błonnika, dlatego nie musimy się martwić, że sobie zaszkodzimy. I jeśli ktoś boi się, że nie wytrzyma na diecie, że nie zniesie kolejnej głodówki, to na pewno nie tym razem. Soki przygotowane ze świeżych owoców i warzyw, nie tylko dostarczą nam energii, ale spowodują też uczucie sytości.

„Dieta sokowa” Jasona Vale to książka, która pozwoli nam nie tylko stopniowo tracić na wadze, ale też przejść na zdrowy tryb życia. Bo nie wystarczy przez 7 dni pić soki i już, autor przekonuje nas, że po zakończeniu planu żywieniowego, nasz organizm nie będzie już chciał się zaśmiecać, a piecie soków wejdzie nam w krew.

W książce oprócz przygotowania psychicznego, oprócz motywacji, autor tworzy nam program żywieniowy, składający się z trzech faz. Następnie podaje listę zakupów oraz najważniejsze – przepisy. W ten sposób przygotowanie domowego barku sokowego nie będzie żadnym problemem.

Dla kogo jest ta książka ? Dla osób, które w zdrowy sposób chcą zgubić zbędne kilogramy, a nie wychudzić się, ale też dla osób, które myślą o zdrowym odżywianiu, o zmianie nawyków żywieniowych. Bo nie koniecznie trzeba w pełni przestrzegać programu, jeśli chce się tylko oczyścić, można skorzystać z ciekawych przepisów. Autor podając przepis na sok, podaje również jego właściwości: który jest bogaty w witaminę C, który jest idealny przy niedoborach żelaza, który doda nam energii na cały dzień. Tak więc:
„Zafunduj sobie idealną sylwetkę i zdrowe ciało!”

Świat pędzi do przodu, co...

Żadnych wymówek

„Dieta sokowa. Zdrowe odchudzanie” Jason Vale
wyd. Studio Astropsychologii
rok: 2012
str. 224
Ocena: 5/6

Walczą we mnie dwie sprzeczności – pasja gotowania i… nieustanne pragnienie ulepszania samej siebie. Zawsze staram się być dobra, lepsza, najlepsza! I chciałabym dobrze wyglądać. Niestety z tym ostatnim zwykle mi jakoś nie po drodze. Bo gdy znajdę się już w kuchni… to chcę smakować, kosztować, próbować. Chcę dobrze jeść. A to niestety potem odbija się na moich udach, biodrach, brzuchu… w sumie chyba nie ma fragmentu ciała, które nie odczuwałoby skutków smakowitych posiłków. Dlatego też często ląduje na jakiejś szalonej diecie. Niestety większość z nich wymaga od człowieka więcej, niż normalne codzienne jedzenie. Przygotowywanie posiłków dietetycznych trwa. Trzeba pamiętać o godzinach posiłków. Nie można mówić „teraz nie mam czasu, przekąszę coś później”. Dieta to ciągłe restrykcje wymagające od człowieka niesamowitej siły charakteru. Wytrwałości. Mnie jej ostatnio coraz bardziej brakuje. Coś sobie obiecuję, mocno, nawet bardzo mocno czegoś chcę i… na tym chceniu się niestety kończy. Dlatego z reguły dużo więcej czytam o przechodzeniu na dietę, niż jakąkolwiek z nich stosuję. Przez zupełny przypadek trafiłam na pozycję Dieta sokowa autorstwa Jasona Vale’a. Czy po zakończonej lekturze postanowiłam wcielić ją w życie? By się tego dowiedzieć koniecznie musicie przeczytać poniższy tekst.

Na samym początku chyba warto wspomnieć o tym, co autor podkreśla na każdym kroku w trakcie tworzenia swojego „dzieła”. Dieta sokowa to nie dieta. To nowy sposób myślenia. To podejście do życia. To plan żywieniowy, a więc droga, którą należy podążać. Ale nie dieta. Niezupełnie jestem przekonana do tego stwierdzenia. W końcu gdy człowiek zaczyna inaczej jeść, nawet jeśli sam ustali sobie zasady, których chce przestrzegać, to już jest dieta. Jego własna, indywidualna, ale zawsze – dieta. Takie jest moje zdanie. I tak też podeszłam do zdrowego odchudzania według Jasona Vale’a.

Jak można się spodziewać, żywienie zgodne z Dietą sokową powinno opierać się na spożywaniu owoców i warzyw. I ja zasadniczo nie mam nic przeciwko temu, chyba że… akurat mam ochotę zjeść coś bardziej pożywnego . To w tym wszystkim jest najgorsze – jak człowiek jest na diecie, to nie je tego na co ma ochotę tylko to, co nakazuje mu dieta. Autor w książce opowiada, jak sam zaczął stosować kurację odchudzającą i jak ona wpłynęła na jego przyszłe, czyli obecnie teraźniejsze życie. Przy czym on zastosował dietę dużo bardziej restrykcyjną niż ta, którą proponuje czytelnikom. Wprost jednak mówi, że nikomu by nie polecił takiego trybu życia, w jakim sam egzystował przez kilka miesięcy. Mimo oczywiście mega pozytywnych efektów (czytaj – utraty bardzo dużej ilości kilogramów). Sam jednak mówi, że picie tylko i wyłącznie soków, bez żadnych dodatków, wyniszczyło mu organizm. Później długo odzyskiwał utraconą masę mięśniową i kształtował sylwetkę. Ale nie przytył. Nie ukrywa jednak, że powrót po „diecie” do dawnych nawyków żywieniowych powoduje tycie. Najważniejszy jest więc etap „po”. To wtedy należy się pilnować, ograniczać szkodliwe składniki, zażywać ruchu. Tylko w takim wypadku można mieć nadzieję, że efekt jo-jo się nie pojawi.

Autor poradnika, a tak naprawdę książki opowiadającej o życiu i przemyśleniach człowieka zmieniającego plan żywieniowy podkreśla, że wystarczy chcieć, by się zmienić. I w sumie ma rację. Zwraca dodatkowo uwagę, że czytanie tylko dwóch stron jego dzieła dziennie wystarczy, by po skończeniu lektury zdecydować się na schudnięcie. Niestety w tym tempie książkę skończy się czytać po trzech miesiącach. Według mnie wówczas większość wiedzy z Diety sokowej po prostu z nas wyparuje. Ja czytałam tę książkę miesiąc, a by napisać tę recenzję nieustannie musiałam ją kartkować, bo nie chciałam minąć się z prawdą – wielu rzeczy najzwyczajniej w świecie już nie pamiętałam. Nie polecam więc nikomu rozkładania tej lektury w czasie. Mnie to nie pomogło w podjęciu decyzji czy przejść na tę dietę, czy też nie. Wręcz przeciwnie. Na początku byłam niemal zdecydowana. Teraz jestem niepewna. Myślę sobie – spróbuję po nowym roku. Ale czy faktycznie wówczas zdecyduję się wprowadzić ten plan? Nie jestem pewna.

Jason Vale powiedział w książce coś bardzo istotnego, co zostanie ze mną na dłużej, mianowicie: Odchudzanie się to stan umysłu. Jeśli odczuwasz brak i ciągle spoglądasz na innych z zazdrością – to jesteś na diecie. Jeśli nie masz poczucia braku, to nie jesteś!* Wspomniał również, że człowiek powinien zawsze sobie powtarzać, iż nie chce czegoś zrobić, a nie że NIE MOŻE. To działa bardzo pozytywnie, bo zamiast ciągłego „O Boże, nie mogę zjeść czekolady, a tak jej pragnę” mówi się „Mogę zjeść czekoladę, ale po co, skoro nie chcę?”. Ja już teraz czuję, że takie podejście znacznie ułatwi mi życie. I nie chodzi mi tu tylko o dietę, ale o wszystko. Bo życie dużo mniej boli gdy mówimy sobie, że czegoś nie chcemy a nie, że nie możemy tego mieć. Siła negatywnego nastawienia jest straszna. Trzeba się jej wystrzegać. I jeszcze jedna ważna rzecz utkwiła mi w głowie po tej lekturze – zmiana słowa „MUSZĘ” na „CHCĘ”. Powtarzanie sobie, że musimy coś robić – demotywuje nas. Nikt nie lubi być do czegokolwiek zmuszanym. Co innego, gdy czegoś chce. Gdy się CHCE można wszystko. Trzeba więc chcieć schudnąć, trzeba chcieć ćwiczyć, trzeba chcieć zmienić swoje życie.

Dieta sokowa zawiera dużo więcej tego typu życiowych mądrości, które wykorzystywane mogą być nie tylko przy zmienianiu nawyków żywieniowych.

Po zapoznaniu się z obszernym wstępem, liczącym w sumie prawie sto stron, dochodzi się do sedna sprawy i można się w końcu dowiedzieć jakie są zasady żywieniowe według pana Vale. Autor spisuje specjalnie dla czytelników listę zakupów i potrzebnych urządzeń, które znacznie ułatwią zrealizowanie całego planu. Dzięki wcześniejszemu, odpowiedniemu przygotowaniu, łatwiej przeżyć dni na diecie. Nie można jednak powiedzieć, że te przygotowania będą proste i szybkie. Albo tanie. Niezbędna jest sokowirówka, blender, trawa pszeniczna – samodzielnie wyhodowana lub zakupiona w formie sproszkowanej, spirulina, a także trampolina. Są też dodatki, które nie są niezbędne, ale według autora bardzo przydatne. Jak widać samo przygotowanie do diety nie będzie lekkie. Kiedyś usłyszałam, że człowiek na diecie chudnie, bo nie stać go na dietę. W sumie po przeczytaniu tej książki nietrudno nie zgodzić się z powyższym stwierdzeniem, prawda?

Ja wciąż się zastanawiam. Myślę, że sam pomysł z dietą sokową nie jest zły. Całość podzielona została na trzy etapy. Pierwszy, 7-dniowy skupia się oczywiście wyłącznie na spożywaniu soków z owoców, warzyw i dodatków sugerowanych przez autora. No i ćwiczeń. Etap drugi to 14-to dniowy plan Turbo, w trakcie którego powoli do diety wprowadza się pokarmy stałe, głównie nieprzetworzone warzywa i owoce. Nie zapomina się jednak o sokach i ćwiczeniach. Po zakończeniu etapu drugiego przychodzi czas na trzeci, czyli tak zwany Soczysty styl życia. Można wówczas spożywać dobrej jakości białka (czyli ryby i kurczaka),węglowodany pełnoziarniste (ryż, chleb, ziemniaki) a także orzechy, nasiona i niewielkie ilości produktów mlecznych. W sumie te dodatkowe składniki powinny wynosić maksymalnie 40% spożywanego pokarmu. Reszta to, jak nietrudno się domyśleć, soki oraz warzywa i owoce w postaci stałej. Autor wspomina również, że 3-4 razy do roku powinno powtórzyć się etap pierwszy. Soczysty styl życia to plan „od teraz już do końca”. To przeraża człowieka najbardziej, bo… trudno sobie wyobrazić, przynajmniej mnie, że nigdy nie zjem już rzeczy, które łechtają moje podniebienie. Chyba przede wszystkim z tego powodu wciąż nie zdecydowałam, czy kiedyś wdrożę ten plan.

Całość czyta się przyjemnie, autor w ciekawy sposób przekazuje posiadaną przez siebie wiedzę i pokazuje, jak zmienić swoje życie. Dietę sokową warto przeczytać ot choćby po to, by zmienić sposób myślenia.

*str. 82

Żadnych wymówek

„Dieta sokowa. Zdrowe odchudzanie” Jason Vale
wyd. Studio Astropsychologii
rok: 2012
str. 224
Ocena: 5/6

Jest to niezwykła dieta, diametralnie różni się od innych. Jason Vale nie podaje od razu co i kiedy macie pić, książka też nie składa się z samych przepisów. Owszem jest to plan siedmiodniowy, ale za nim do niego przystąpicie musicie poświęcić trochę czasu, aby przeczytać całą książki od deski do deski, ponieważ jest to niezbędne w programie autora. Zależy mu bowiem na dokładnym psychicznym i motywacyjnym przygotowaniu czytelnika, który ma zamiar rozpocząć jego program. Bez tego dieta może okazać się fiaskiem. Jason Vale podaje w książce przykłady takich osób. Książka dzieli się na trzy duże etapy, które trzeba wprowadzać w życie koniecznie w kolejności podanej przez autora, oraz kilkanaście rozdziałów równie ważnych i bardzo pomocnych. Wszystko napisane prostym i zrozumiałym dla wszystkich językiem, co według mnie jest dużym plusem.

Nie czytałam dzieła pana Vale, żeby schudnąć 3 kg w 7 dni, ale z przyjemnością oczyściłabym swój organizm. Niestety w tym momencie nie jest to możliwe, ponieważ fundusze nie pozwalają mi na zakup blendera ani sokowirówki czy wyciskarki – narzędzi niezbędnych w wykonaniu programu autora. Drugim problemem są niektóre składniki, których zakup u nas będzie niezwykle trudny, bądź nawet niemożliwy. Dawno chociażby nie spotkałam się z awokado, które autor tak bardzo zachwala. Jednak jeśli tylko będę miała sposobność to czym prędzej rozpocznę siedmiodniowy cykl spożywania samych soków. Wiem, że sam autor twierdzi, że „Droga zwana >>Pewnego dnia>Nigdy

Na pewnym szczeblu w dzieciństwie nigdy nie kłóciłam się z moim bratem. On zawsze szalał za słodyczami, a ja zawsze wybierałam owoce. Dla nich potrafiłam oddać wszystkie słodkości jakie miałam. Dlatego też z przyjemnością sięgnęłam po książkę Jasona Vale „Dieta sokowa”. Byłam niezmiernie ciekawa jakie przepyszne soki mogę wykonać za pomocą swojego ulubionego pożywienia....

Któraż z nas, kobiet nie marzy/ła o idealnej wadze, o szczupłej sylwetce i płaskim brzuszku? Któraż z nas nie podejmowała się prób realizacji tego marzenia? W końcu któraż z nas czuje się ze swoim ciałem dobrze?

Oczywiście mocno generalizuję, gdyż zakładam, że są dziewczyny, panie, a nawet chłopcy i panowie, dla których zrzucanie zbędnych kilogramów jest tematem bardzo odległym. Z prostej przyczyny, akceptują siebie takimi jacy są, albo - co bardziej - prawdopodobne mają odpowiednie predyspozycje i o diecie myśleć nie muszą.

Publikacja „Dieta sokowa" skierowana jest do osób pragnących zrobić porządek ze swoim organizmem, nauczyć się zdrowego odżywiania, przyzwyczaić do regularnych ćwiczeń i osiągnąć dobry wynik, pozbywając się kilku nadprogramowych kilogramów. Autorem książki jest Jason Vale – trener zdrowego stylu życia, jak również autor bestsellerów z dziedziny sokoterapii. Jego tytuły na całym świecie cieszą się ogromnym powodzeniem, zostały sprzedane w milionach egzemplarzy, co więcej zostały także przetłumaczone na wiele języków. Przyznam, że na mnie oprócz tych informacji wrażenie wywarła kolejna. Mianowice, Jason Vale przygotowuje plany żywieniowe dla gwiazd zarówno kina, jak i telewizji czy modelingu. Na czym polega ten cudowny plan? Ta zdrowa – jak sam autor określa – metoda umożliwia:

„wprowadzenie zdrowego stylu odżywiania, oczyszczenie organizmu w stosunkowo krótkim czasie, wyleczenie pewnych dolegliwości zdrowotnych oraz, w przypadku osób z nadwagą, zrzucenie trzech zbędnych kilogramów w ciągu tygodnia.”

Zachęcona powyższymi danymi na temat autora niniejszej publikacji z chęcią, aczkolwiek odrobiną rezerwy zaczęłam czytać "Dietę sokową". Po przeczytaniu kilku pierwszych stron już wiedziałam, że to ciekawy poradnik, a co ważniejsze poradnik traktujący o zdrowym odchudzaniu. Książka podzielona jest na trzy rozdziały, które są kolejnymi etapami omawianego przedsięwzięcia. Warto wspomnieć, że autor nie zaleca rozpoczynania "terapii" od etapu drugiego. Wyjaśnia, że należy zachować odpowiednią kolejność ze względu na prawidłowe przystosowanie się organizmu do wprowadzanych zmian żywieniowych.

Pomimo, według mnie, bardzo dobrego planu, autor skupia się także na innym jakże ważnym podczas diety aspekcie - motywacji. Kwestia psychologiczna jest przez autora omówiona wręcz idealnie, i co prawda pisze o tym, o czym już każdy z nas wie, ale jakże mocno jego słowa przemawiają i przekonują nas, że damy radę, że nie zawiedziemy siebie, że nie złamiemy reguł, które ustaliliśmy sobie na początku naszej drogi ku zdrowemu odżywianiu.

Przyznam, że i ja po przeczytaniu książki zabrałam się za siebie. Nadprogramowe kilogramy zostały mi po narodzinach synka i dotąd ciężko było mi się zmotywować do działania, choć stosowałam już dietę kilka lat temu z bardzo pozytywnymi skutkami, więc można stwierdzić, że wiem co zrobić, by pożądany efekt osiągnąć. Częściowo zaczęłam stosować dietę proponowaną przez autora. Zmodyfikowałam ją tylko nieznacznie. Póki co wynik jest zadowalający.

W poradniku znajdziemy pomocną listę potrzebnych rzeczy, w tym sprzętu kuchennego dzięki któremu przyrządzimy napoje, listę zakupów i gotowy plan żywieniowy oraz przepisy na proponowane przez autora soki. Znajduje się tu także rozpiska dotycząca planu treningowego. Dodatkowo pod każdym dniem diety autor zamieszcza wskazówki, a pod przepisami wyszczególnia korzyści płynące z picia danego soku. Informacje te są łatwe do odnalezienia, nie giną wśród informacji zamieszczonych w książce, można więc do nich zajrzeć na każdym etapie diety i nie stracić zbyt wiele czasu na przeszukiwanie kartek. Pomoże w tym również spis treści. Na końcu książki znajdziemy zachęcające fragmenty wiadomości nadesłanych do autora przez osoby stosujące jego plan żywieniowy.

Podsumowując, chciałabym przytoczyć dwie sentencje z poradnika Jasona Vale’a „Dieta sokowa”, które utkwiły mi w pamięci:

Droga zwana „Pewnego dnia”
Prowadzi do miasta zwanego „Nigdy”

„Cokolwiek możesz zrobić, lub marzysz,
Że możesz zrobić, zacznij.
Odwaga jest geniuszem, pełnym mocy i magii.
Zacznij TERAZ.”

Konkluzja: jeśli chcesz, by Twój organizm odzyskał równowagę, a Twój styl życia był zdrowy, nie czekaj na jutro, nie czekaj na poniedziałek, swój program rozpocznij już teraz!

O książce: Dieta sokowa jest smaczna, lekka i przyjemna. Poprawia wygląd, oczyszcza ciało i co najważniejsze redukuje zbędne kilogramy. Dzięki niej możesz stracić ponad 3 kg w 7 dni. Pomoże Ci w tym Jason Vale znany jako Mistrz Soków, który opracował prosty plan żywieniowy. Oparty jest on na piciu świeżo wyciskanych soków pełnych witamin i minerałów. Skorzystało już z niego wiele gwiazd m.in. Sarah Jessica Parker, Drew Barrymore i Jennifer Aniston. Teraz i Ty możesz pójść ich śladem i wyglądać równie pięknie i szczupło jak one!

Przedstawiony w książce plan picia soków został opracowany nie tylko pod kątem utraty wagi, ale także maksymalnego odżywienia Twojego ciała. Dzięki niemu poczujesz przypływ energii, oczyścisz skórę przywracając jej świeży blask, pozbędziesz się toksyn i dodatkowo poprawisz samopoczucie.
W książce znajdziesz także wiele wskazówek ułatwiających przyrządzanie soków oraz tworzenie domowego baru sokowego. Będziesz mógł również skorzystać z szeregu łatwych i tanich w realizacji przepisów.

Książka jest typowym poradnikiem dotyczącym Diety Sokowej. Pomimo że sam nie potrzebuje takich sposobów to uważam że poradnik jest bardzo ciekawy i może pomóc wielu osobom...

Język autora jest bardzo interesujący, lekki oraz dość łatwy w odbiorze co ułatwia czytanie...

Oprawa graficzna jest świetna, piękna okładka oraz bogato zdobione strony oraz tytuły rozdziałów aż przyciągają do tego poradnika...

Podsumowując: Poradnik ten mogę polecić każdemu kto poszukuje dobrej i ciekawej metody na dietę :)

Moja Ocena: 9/10

,,Autor opracował prosty plan żywienia oparty na piciu świeżo wyciśniętych soków. Dzięki niemu nie tylko stracisz na wadze i osiągniesz wymarzoną figurę, ale odżywisz również ciało, przywrócisz blask swojej skórze, poprawisz samopoczucie. Dieta sokowa wzmocni Twoje zdrowie , witalność i pozwoli poczuć się lekko i świeżo"

Autor książki sam próbował swoją dietę na sobie, nawet bardziej radykalną, niż podaje dla czytelników. Podkreśla, że, aby dobrze zrozumieć sens diety sokowej trzeba przeczytać całą książkę. Musimy pamiętać, że sam sok nic nam nie da, musimy też dużo ćwiczyć. Zamiast myśleć ,,muszę" warto przestawić się na myślenie ,,chcę". Telewizor warto oglądać tylko przez godzinę w tygodniu, gdyż podczas jego oglądania jemy najwięcej przekąsek i tyjemy. Są 3 tury diety, możemy poprzestać na pierwszej, ale wskazane jest też stosowanie drugiej. Jakie sporty są wskazane? Co jeżeli jesteśmy uczuleni na jakiś składnik? Czy są turnusy organizowane przez autora, aby schudnąć? Ile się średnio chudnie?

Książka jest napisana językiem zrozumiałym, ponadto jest bardzo ciekawa. Czyta się ją od początku do końca z zapartym tchem, błyskawicznie. Nie ma w niej niepotrzebnych faktów, podane są przepisy na diety sokowe, które możemy stosować. Dobrym rozwiązaniem są też pytanie, na które autor odpowiada. W książce możemy też znaleźć pochelbne opinie czytelników, którzy skorzystali z diety. Ja osobiście zastanowię się nad jej stosowaniem :)

Moja ocena : 10/10

Autor książki sam próbował swoją dietę na sobie,...

2034

Ostatnio postanowiłam urozmaicić trochę swój sposób odżywiania i poprawić przemianę materii. Jest na to dobry czas, bo wokół jest pełno dojrzałych owoców i warzyw, które bardzo lubię.
Sięgnęłam po książkę Jasona Vale zwanego Juice Master, który po latach nieprawidłowego odżywiania i palenia papierosów, zmienił swój styl życia i pomaga innym to robić. Z jego rad korzystają gwiazdy Hollywood, m.in. Jennifer Aniston czy Drew Barrymore.

Nie chodziło mi o dietę, bo niestety nie jestem systematyczna i zwykle ciężko mi się dostosować do restrykcyjnych zasad, ale chciałam wprowadzić do swojego odżywiania więcej owoców i warzyw w innej postaci niż dotychczas i zmienić swój sposób odżywiania, aby poprawić metabolizm.
No i udało się!
Staram się zastępować drugie śniadanie i kolację pożywnym, świeżym sokiem. Przepisy zamieszczone w książce pozwalają przyrządzić, zarówno sycące napoje, jak i lekkie soki gaszące pragnienie.
Do moich faworytów należy sok z melona z kruszonym lodem, świetny na upały, oraz świeżo wyciskany sok z jabłek, podgrzewany z cynamonem, rewelacyjny na chłodne wieczory.
Oczywiście jest mnóstwo mieszanych soków owocowo - warzywnych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Jedno jest pewne - taka zmiana sprawiła, że nie czuję się ociężała i wzdęta, nie mam napchanego żołądka i regularnie chodzę do toalety.
Dobrze się czuję i polecam Wam tę pozycję !

• Recenzenckie
  • ♦ 52 książki - 2012 ♦