Złoto czarownic

978-83-7799-155-8
Aldona Zaniewska
XVII wiek Królewiec Prusy

O czarownicach raz jeszcze

Nie dobrnęłam do połowy... Pierwsza część średnia, druga nie była niestety pisana w lepszym stylu.

Jest to kontynuacja książki "Kobieta z bursztynowym amuletem" i przyznam się, że rozczarowałam się nią tak jak i pierwszą częścią...
Uwielbiam książki opisujące stare czasy i miałam nadzieję, że będzie to kolejna pozycja, która będzie do nich należeć. Niestety rozczarowałam się..
Jest tak mało opisująca tamte czasy, że aż współczesna jak dla mnie Brak mi opisów dotyczących tamtych obyczajów, kultury, strojów. Czytając tę książkę wogóle nie wczułam się w tamten klimat bo autorka mi na to nie pozwoliła. Sama treść jest może ciekawa-jednak jak dla mnie za mało. Brak mi wyrazistych opisów głównych bohaterów a za dużo opisów zabiegów medycznych. Postaci są jak dla mnie bezpłociowe, wszystkie takie same i bez wyrazu..Cały czas tylko jeden wątek czyli poszukiwanie małżonka, który jak szybko się pojawia w powieści tak szybko znika i zaczyna się znowu poszukiwanie.
Brakowało mi również głębszego przedstawienia relacji jaka połączyła głównych bohaterów- Magdaleny i Ericka. Ta ich niby wielka miłość wogóle w książce nie jest poruszana. Autorka cały czas tylko przedstawia jak się sprzeczają o błahostki po czym godzą się w łóżku...
Myślę, że mogła być to świetna poweiść ala autorka nie umiała wykorzystać potencjału jaki niósł temat.

Polecam, książka mnie pochłonęła, teraz poluję na kolejną część.

Polecam, książka mnie pochłonęła, teraz poluję na kolejną część.

2015-03/04

2015-03/04

Nawet ciekawa, ale zaczęłam czytać od tej książki czyli II tomu (tak mi dały w bibliotece) a nie od "kobiety z amuletem" Ale chyba nic straconego.

2066

Dalsze losy rudej Małgorzaty jej męża Erica i córki Charlotty. Tym razem Małgorzata wraz z rodziną osiedla się we Frankfurcie, a Eric staje się kupcem. Jednak pewne okoliczności sprawiają, że Eric znów znika z życia Małgorzaty, a wierzyciele wyrzucają ją z domu. Kobieta wyrusza wtedy za Ericiem do miasta swoich przodków. Intrygi Adelaide też stwarzają napięcie, które się odczuwa czytając tą książkę. Mnie osobiście lektura bardzo przypadła do gustu, fajnie i z zainteresowaniem się czyta - polecam.

Przeczytałam z nudów.

Przeczytałam z nudów.

świetna, jedna z moich ulubionych.

świetna, jedna z moich ulubionych.

fajna

fajna

Nie jest złe, wyjaśnia intrygę rodziny .

Nie jest złe, wyjaśnia intrygę rodziny .

• Powieść historyczna
  • Domowa biblioteczka
  • Bsr
  • Obyczajowe
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam

Heidi Rehn Złoto czarownic Zobacz więcej
Heidi Rehn Złoto czarownic Zobacz więcej