Tajemnica znachorki

Sabine Ebert Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Znachorka (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Das Geheimnis der Hebamme
literatura obyczajowa, romans
2014-10-29
Daria Kuczyńska-Szymala
literatura historyczna Daria Kuczyńska-Szymala

1 część 5-tomowej serii o Marcie, młodej znachorce o niezwykłych umiejętnościach. Mix powieści przygodowej z romansem, ale przede wszystkim świetna powieść historyczna, opowiadająca o konfliktach między niemieckimi margrabiami, wojnach cesarza Fryderyka Barbarossy, 3 krucjacie, życiu na dworze i w chłopskiej zagrodzie, pozycji kobiety czy raczej jej kompletnym braku w...

Bardzo mi się ta książka podobała...od czasów cyklu "Nierządnica" ciężko było trafić na powieść historyczną na dobrym poziomie. Historia wciągnęła mnie całkowicie...chłonęłam ją...przeżywałam perypetie znachorki...jej przyjaciół...wioski. Uczta dla czytelnika!

Uwielbiam tematy zahaczające o dawną medycynę i ta książka mnie nie zawiodła. Barwna opowieść przedstawiona przez pryzmat młodej dziewczyny walczącej z przeciwnościami losu. Z zadowoleniem przyjęłam fakt, że pierwsza część doczekała się kontynuacji. Lekka książka idealna podczas podróży.

Wciągająca, trzymająca w napięciu, język bardzo przystępny, fabuła bardzo ciekawa i dobrze przedstawiona a bohaterowie bardzo realistyczni.

Wciągająca opowieść o miłości, honorze, odwadze, walce o godność i sprawiedliwość z misternie wplecionymi wątkami o wpływowych kobietach, które stoją za sukcesami wielkich mężów. Polecam :)

polecam wspaniała historia , ciekawa, wciągająca , czytałam z zapartym tchem,

"Tajemnica Znachorki" to powieść o czasach rycerzy i margrabiów. Głównymi postaciami są tutaj Christian - rycerz oraz uboga chłopska dziewczyna - Marta. Marta jako młoda dziewczyna nauczyła się od swojej opiekunki sztuki zielarstwa i uzdrawiała ludzi, oraz pomagała przy porodach. Z powodu śmierci noworodka, któremu nie mogła już pomóc została skazana na obcięcie rąk i nóg....

Pierwsza część cyklu powieściowego, którego akcja rozgrywa się w średniowiecznej Rzeszy Niemieckiej. Bohaterką całego cyklu jest Marta, tytułowa znachorka. W pierwszym tomie cyklu przyłącza się do grupy osadników, którą prowadzi rycerz Chrystian. Późniejszy mąż naszej bohaterki

Rzesza Niemiecka pod panowaniem cesarza Fryderyka Rudobrodego. Żona kasztelana Wulfharta rodzi martwego syna, więc ten chce ukarać młodą akuszerkę Martę, obcinając jej stopy i dłonie. Dziewczynie cudem udaje się uciec z rodzinnej wsi we Frankonii.
By przeżyć, przyłącza się do grupy osadników, którzy zmierzają na wschód do Saksonii, aby tam na dziewiczych terenach zbudować...

Bardzo dobra i niezwykle wciągająca książka. Czytelnika od początku wciągają losy Marty, osieroconej i zmuszonej ciągle walczyć o swoje miejsce w bezwzględnych realiach XII wieku. Dla miłośników powieści historyczno - przygodowych to z pewnością dobra propozycja. Bardzo przypomina twórczość Iny Lorentz. Warto przeczytać!

Dyskusje

• Z biblioteki