Tajemnica znachorki

Okładka książki Tajemnica znachorki
Sabine Ebert Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Znachorka (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2006-11-01
Daria Kuczyńska-Szymala
literatura historyczna Daria Kuczyńska-Szymala

Bardzo ciekawy cykl. Mam jednak wrażenie, że zaliczenie książki do ...romansu nie jest trafione . Duża wiedza historyczna autorki zawarta w Znachorce trochę mi ...przeszkadza. Podobnie jak całkowita bierność bohaterki na życiowe razy. Chciałam przeczytać dobrą historyczną przygodę podczas której będę się fascynować treścią, niestety zamiast tego denerwowałam się...

Uwielbiam całą serię o znachorce - Marcie. W chwili obecnej czytam ją po raz 6-sty i nadal mi się nie nudzi. Średnio raz w roku wracam do tej książki - całej serii. Polecam wszystkim.

Wspaniała opowieść ulokowana w średniowiecznym tle historycznym. Wbrew moim przypuszczeniom, że nie lubię kreowania postaci czarno-białych ta historia była dla mnie przygodną od której się nie dało oderwać. Polecam wszystkim czytelnikom lubiących książki akcji, bohaterów, którzy potrafią poświęcić życie za drugiego człowieka lub sprawie honoru; powieści o miłości, która...

Od jakiegoś czasu szukałam dobrej powieści historycznej. Przez zupełny przypadek natrafiłam na serię o przygodach zielarki Marty.

Książka idealna dla poszukiwaczy przygody z dawnych czasów.
Zielarstwo, zabobony, intrygi z rysem historycznym. Wszystko czego potrzeba, by spędzić kilka niesamowitych godzin w czasach tak odległych i innych, że wydaje sie niemożliwym....

1 część 5-tomowej serii o Marcie, młodej znachorce o niezwykłych umiejętnościach. Mix powieści przygodowej z romansem, ale przede wszystkim świetna powieść historyczna, opowiadająca o konfliktach między niemieckimi margrabiami, wojnach cesarza Fryderyka Barbarossy, 3 krucjacie, życiu na dworze i w chłopskiej zagrodzie, pozycji kobiety czy raczej jej kompletnym braku w...

Bardzo mi się ta książka podobała...od czasów cyklu "Nierządnica" ciężko było trafić na powieść historyczną na dobrym poziomie. Historia wciągnęła mnie całkowicie...chłonęłam ją...przeżywałam perypetie znachorki...jej przyjaciół...wioski. Uczta dla czytelnika!

Uwielbiam tematy zahaczające o dawną medycynę i ta książka mnie nie zawiodła. Barwna opowieść przedstawiona przez pryzmat młodej dziewczyny walczącej z przeciwnościami losu. Z zadowoleniem przyjęłam fakt, że pierwsza część doczekała się kontynuacji. Lekka książka idealna podczas podróży.

Wciągająca, trzymająca w napięciu, język bardzo przystępny, fabuła bardzo ciekawa i dobrze przedstawiona a bohaterowie bardzo realistyczni.

Wciągająca opowieść o miłości, honorze, odwadze, walce o godność i sprawiedliwość z misternie wplecionymi wątkami o wpływowych kobietach, które stoją za sukcesami wielkich mężów. Polecam :)

polecam wspaniała historia , ciekawa, wciągająca , czytałam z zapartym tchem,

• Z biblioteki
  • 2019