Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci

Okładka książki Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci Karin Knight
Okładka książki Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci
Karin Knight Wydawnictwo: Publicat poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
The Best Homemade Baby Food on the Planet
Publicat
2012-01-01
2012-01-01
978-83-245-1892-0
Regina Mościcka
niemowlę żywność dla dzieci

Bardzo ciekawe i przydatne przepisy dla najmłodszych. Mój synek zjada ze smakiem potrawy przygotowane według wskazówek poradnika. Jedyny minus dla mnie - propozycje podawania wielu dań na słodko. Nie przeszkadza mi to jednak bardzo. Zawsze można przepis lekko zmodyfikować. Generalnie książka godna polecenia.

W tej dość grubej książce znajdziemy ponad 200 przepisów na dania zdrowe i co ważne domowe dla niemowląt i małych dzieci od 7 do 24 miesięcy. A wśród nich ponad 60 przepisów na pyszne piure, między innymi z groszku, egzotyczne piure z ananasa i orzechów :) czy z marchewki.
Książka podzielona jest na działy:
1. w którym poznajemy proste kroki do najlepszego domowego gotowania dla dziecka
2. najlepsze kucharzenie świata dla niemowląt od 7 do 12 miesiąca życia
3. zdrowe jedzenie dla małego dziecka od 13 do 24 miesiąca życia
4. zdrowa dieta od najmłodszych lat - składniki odżywcze i ich rola
5. przydatne informacje
6. źródła i bibliografia
Jak wiadomo nie od dziś zdrowe jedzenie to podstawa, przygotowując jedzenie dla naszych najmłodszych szkrabów chcemy dać im to co najzdrowsze i najbardziej naturalne. Zawsze pozostaje dylemat czy samemu gotować czy podawać słoiczki. Książka na wstępie posiada listę rzeczy, które będą przydatne jak dla mnie bez kilku można się obejść.Każdy przepis posiada informację ile każda porcja zawiera kalorii i innych składników odżywczych,
Większość przepisów jest dość prosta i szybka w przygotowaniu co przy dziecku jest dość ważne.
Znajdziemy również przydatne informacje pojawiające się przy przepisach w ramkach np:
zdrowe przekąski do samodzielnego jedzenia, jak przyrządzić domowy ser jogurtowy, czy poradę jak reagować gdy dziecko odmawia jedzenia.

Książka podzielona jest na działy:
1. w którym poznajemy proste kroki do najlepszego domowego...

Jest kilka, może nawet kilkanaście ciekawych i wartościowych wskazówek w karmieniu niemowląt, ale forma przerasta treść, skorzystałam tylko z kilku przepisów. Są one bowiem najczęściej z batatami, bakłażanami lub innymi egzotycznymi produktami, są też "skromne przepisy" np. jak zrobić jabłko z kaszką. Dużo jest o wartościach odżywczych. Ja i tak uważam się za bohaterkę, że sama potomkowi gotuję, już nie liczę mu kalorii i ile witamin wsunął. Chce ktoś tę książkę odkupić? ;)

• 2015
  • Pożyczyłabym od kogoś
  • Dziecko
  • Chcę
  • Dzieciaki
  • Kulinarne

Dodaj cytat z książki Najlepsze na świecie domowe jedzenie dla dzieci