Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa

Okładka książki Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa Kamil Baleja
Okładka książki Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa
Kamil Baleja Wydawnictwo: Agora poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Agora
2022-06-29
2022-06-29
tacierzyństwo Tata dzieci rodzice

Z przymrużeniem oka o urokach pierwszych chwil z dzieckiem.
Autor w sposób humorystyczny, często przerysowany, przedstawia swoje pierwsze wrażenia jako taty. Zaczyna od etapu planowania i starania się o dziecko. Kiedy wreszcie się udaje, nastaje szał zakupów, oczekiwania i humorków ciężarnej.
Kiedy upragniona istota jest już na świecie, bohaterowie przeżywają to wszystko, co każdy świeżo upieczony rodzic- momenty niepewności, strachu, przemęczenie- wszystko okraszone anegdotkami i zabawnymi dialogami.

Czytało mi się bardzo dobrze, lektura jest lekka i zabawna. Polecam świeżo upieczonym rodzicom- przekonają się, że w zasadzie wszyscy na początku mają przejściowe problemy ze swoimi pociechami.

Z przymrużeniem oka o urokach pierwszych chwil z dzieckiem.

Szybko się czyta, lekka, przyjemna ale ani razu się nie zaśmiałam. Żarty trochę przerysowane i wymuszone.

Długo już się tak nie ubawiłem przy czytaniu książki. Musiałem wyglądać komicznie siedzący z książką w fotelu, słuchający muzyki i śmiejący się z co drugiego akapitu.
Rewelacyjna pozycja dla każdego taty, każdej mamy czy tych którzy dopiero spodziewają się swoich pociech.

Zaśmiałam się kilka razy. Mam wrażenie, że żart wymuszony, upchnięte jak najwięcej śmiesznych rzeczy, żeby było niby wesoło, ale tak nie jest. Pod koniec zaczęło się to dopiero wydawać ciut lżejsze i subtelniejsze. Musiałam mieć bardzo dużo zaparcia w sobie, żeby to do końca wysłuchać.

Tak bardzo na siłę...

Tak bardzo na siłę...

Nie przebrnąłem. Spodziewałem się inspirującej książki dla przyszłych ojców, a dostałem garść gagów. Trochę moja wina bo powinienem zapoznać się z charakterem książki przed czytaniem.

Podzielam opinię większości czytelników. Spodziewałam się większej dawki humoru i śmiesznych historyjek opowiedzianych z perspektywy rodzica. Tymczasem dostajemy historię od momentu zajścia w ciążę, w dodatku pełną nieprawdopodobnych i wręcz absurdalnych wydarzeń. Pan Kamil na siłę próbował być zabawny i nie do końca mu się to udało. Szkoda, bo uwielbiam go słuchać i oglądać w jego programach.

Czytając tę książkę uśmiałam się do łez. Może jest trochę przerysowana, może niektóre akcje są ciut absurdalne, jednak dobrze się to czyta w kategorii na dobry humor.

Spodziewałam się, że w tej książce autor opisze swoje własne doświadczenia związane z tacierzyństwem, a tymczasem wydarzenia tu opisane są tak absurdalne, że raczej mało prawdopodobne, by wydarzyły się naprawdę. Mam wrażenie, że autor na siłę chciał być zabawny, ale jest to specyficzny humor, taki trochę przaśny, coś w stylu polskich stand-uperów. Dla mnie za dużo tego było, spodziewałam się zabawnej, ale szczerej książki, a tu jakieś takie przesadzone było to wszystko.

Hmmm. (kto czytał książkę ten zrozumie).
Szczerze mówiąc spodziewałam się czegoś innego, że dostaniemy masę opowieści z życia rodzica opowiedzianych z perspektywy ojca, jak sobie radził w różnych sytuacjach, czym go dzieci zaskoczyły itp., itd. A tu przez 1/3 książki autor opowiada o staraniu się o dziecku, jak dowiedzieli się z żoną o tym, że zostaną rodzicami, okres ciąży i w końcu narodziny Małej Gałganicy (bardzo mnie to określenie irytowało w stosunku do tak malutkiego dziecka).
Książka jest lekka i szybko się ją czyta. Momentami głośniej się zaśmiałam, jednak przy niektórych historiach miałam wrażenie, że są podkoloryzowane na potrzeby książki, tak jakby autor chciał, żeby każda sytuacja była mega zabawna. Zabrakło mi też konkretnej historii w której padły tytułowe słowa: "Tato, no weź".

Hmmm. (kto czytał książkę ten zrozumie).

• ASa
  • Polskie

Dodaj cytat z książki Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa