Jonathan Strange i pan Norrell

Susanna Clarke Wydawnictwo: Mag Seria: Uczta Wyobraźni fantastyka, fantasy, science fiction
Jonathan Strange and Mr Norrell
2013-02-20
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Uczta Wyobraźni
czary magia

Lubię książki o magii, ale niestety ta chyba nie jest dla mnie. Nudna i ciągnąca się jak ...

Długo czekała na mojej "kupce wstydu", bo to książka którą przeczytac należy. Myślałem jednak, że Fantasy nie ma mi już wiele do zaoferowania, więc ciągle wybierałem coś innego...
Cóż za błąd ! Doskonała powieść. W połowie baśniowa w połowie osadzona w realiach historycznych. Świeża, głęboka, z własną, bardzo rozbudowaną mitologią, napisana świetnym językiem.
Przypisy to...

Nie przebrnęłam.

Tak trochę nie mam słów. Slow burn fantasy - ale jak już wydarzenia się ze sobą łączą, to satysfakcja całkowicie wynagradza oczekiwania. Mi się zresztą od początku podobała, choć rozumiem, że styl nie dla każdego.

A poza tym... Czy tylko ja mam crusha na Jonathana Strange'a? Na pewno nie :"""D

Dawno nie byłam tak oczarowana książkami jak przy czytaniu Jonathana Strange'a i pana Norrella. Jak dla mnie jedne z najciekawszych książek fantasy.

Jedna z najlepszych książek serii. Wspaniały system magiczny. Przejmująca wielowątkowa historia. Powieść pod każdym względem genialna. To jest książka z serii - żałuje, że już przeczytałam bo nie poznam drugi raz jej na nowo.

Dla mnie ta książka była dość magiczna. Pamiętam, że czytałem ją, będąc nastolatkiem, z wypiekami na twarzy. Scena układania tarota była BARDZO sugestywna. Świetna seria, nietypowa dość.

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Po recenzjach oczekiwałem naprawdę ciekawej i interesującej książki........a otrzymałem nudną fabułę, ciągnącą się jak flaki z olejem. Zupełnie nie czuję klimatu tej magicznej powieści. Wystawiam ocenę po przeczytaniu tomu pierwszego i połowy tomu drugiego. Ciągle się zastanawiam kiedy zacznie się w końcu to coś, ale powoli szkoda mi tracić czasu na doczytywanie na...

Całkiem przyjemna lektura, styl autorki trochę przypomina mi Pratchetta.

Myślałam, że po Harrym Potterze, żadna książka fantastyczna tak mnie nie poruszy, a jednak... To był naprawdę cudowny czas spędzony czytając tę powieść. Co prawda pierwszy tom ciągnął się troche i powoli traciłam nadzieje, ale moja cierpliwość została później wynagrodzona... oglądałam serial i nie jest tak dobry jak książka, ale też miło obejrzeć.

Dyskusje

2 267