Po wielu latach

Aldous Huxley Wydawnictwo: Pomorze literatura piękna
After Many a Summer Dies the Swan (1939)
1993-01-01
1949-01-01
Barbara Czerwijowska
Pomorze
science fiction
After Many a Summer Dies the Swan (1939)
literatura piękna
1993-01-01
Barbara Czerwijowska
science fiction

Powieść jest moim zdaniem trochę zbyt przesycona filozoficznymi rozważaniami pana Proptera. Wiele z nich jest odkrywczych i dających do myślenia, jednakże musiałem się bardzo mocno pilnować, aby nie stracić wątku.

Długo można pisać, ale serdecznie męczyłem się czytając to. Ani śmieszne, ani pouczające, ani straszne, ani zgrabnie napisane. Huxley potrafił dużo więcej.

"Po wielu latach" jest jedną z tych książek, w której Aldous Huxley osadza bohaterów i całą fabułę w rzeczywistości, realnym świecie. Tak samo jak w książce "Niewidomy w Gazie" autor przedstawia nam postacie żyjące w latach po I Wojnie Światowej. We wspomnianej przez mnie pozycji, czyli "Po wielu latach" pojawia się wątek miłosny, dramatyczny oraz dyskusje różnych osób, co...

• Literatura angielska
  • Pisarz
  • Może kiedyś przeczytam...
  • Pożyczone
  • Studia (2009-2012)