Dziewczyna ze śniegiem we włosach

Ninni Schulman Wydawnictwo: Amber Cykl: Magdalena Hansson (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Flickan med snö i håret
Ewa Chmielewska-Tomczak
Amber
literatura szwedzka
Flickan med snö i håret
Magdalena Hansson (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Chmielewska-Tomczak
literatura szwedzka

Dobry kryminał.
Na początku trochę kulawo, ale zaciekawiło, wciągnęło mnie i zaskoczyło zakończenie.
Ciekawi mnie jaka jest druga część? coś nowego, czy autorka pojedzie schematem...?
M :o)

Kiedy przechodzę obok miski z pierogami ruskimi, to moja słaba silna wola nie pozwala mi na obojętność - muszę je zjeść. Do ostatniego :) Czy obok lampki wina... Tak samo jest z tą książką - jak się ją zaczęło czytać, nie było opcji na oderwanie się od niej. Małe nudne miasteczko śniegiem zasypane i zmrożone dwudziestoma stopniami. Adrenalina wstępuje w ospałych...

Dla miłośników kryminałów w stylu Camilli Lackberg - jak znalazł! Podobny małomiasteczkowy klimat, ciekawie przedstawieni bohaterowie, lekkie pióro. Bardzo dobry kryminał.

Niezły, nieprzegadany kryminał, bez może szczególnej głębi psychologicznej, ale wciągający na tyle, że na pewno nie szkoda na niego czasu. Temat (handel żywym towarem) też, niestety, ciągle aktualny...
Seria trzyma poziom i kolejne części również są niezłymi kryminałami, aczkolwiek raczej do jednorazowego czytania.

(listopad 2012)

Świetna. Kupiłam wszystkie kolejne tomy.

Bardzo podobał mi się klimat powieści. Värmland ścięty mrozem i zasypany śniegiem przedstawiał się nader malowniczo. Gęste lasy, dzikość natury i w samym centrum człowiek, który nauczył się między funkcjonować w tym cudzie natury. Podobają mi się również bohaterowie, którzy są bardzo autentyczni. Poza swoją pracą zawodową mają życie prywatne, problemy osobiste i dylematy do...

Poprawny kryminał. Wszystko na swoim miejscu. Tło obyczajowe. Skandynawskie klimaty. I zakończenie też ok. Ale jakiś niedosyt jest. Trudny do nazwania. No i te trudnobrzmiące imiona. Dużo imion. Ale poczytam coś jeszcze autorki.

Do Camilli Lackberg to jej jeszcze bardzo bardzo daleko. Wynudziłam się strasznie..

Skandynawski klasyk kryminalno-obyczajowy.

3/2019. 6/10. Jest niby akcja jest niby zaskakujące zakończenie ale brakuje jej polotu że tak powiem brzydko po prostu nie wciąga ten kryminał.

Dyskusje

1 932