Groza

Okładka książki Groza Michael Robotham
Okładka książki Groza
Michael Robotham Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Joseph O'Loughlin (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Joseph O'Loughlin (tom 3)
ShatterThe Sleep of Reason
Świat Książki
2012-12-05
2012-12-05
Anna Zielińska

Groza!

Książka zaczęła się bardzo ciekawie, ale z każdą stroną jej treść stała się mocno przewidywalna.

O zgrozo
Tego nie można zaliczyć do udanych wieczorów
Odpuściłam

O zgrozo
Tego nie można zaliczyć do udanych wieczorów
Odpuściłam

Lepsza niż Behawiorysta! Świetne opisy, które nie nudzą, ale doskonale oddają klimat angielskiej prowincji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zadziwiajaco dobra. Strasznie trzyma w napieciu.

Zadziwiajaco dobra. Strasznie trzyma w napieciu.

Tak bardzo przewidywalnej książki nigdy nie czytałam.

Tak bardzo przewidywalnej książki nigdy nie czytałam.

Mroczny i bardzo dobrze napisany thriller, nie mogłam się oderwać! Polecam!

Mroczny i bardzo dobrze napisany thriller, nie mogłam się oderwać! Polecam!

Książka napisana jest pięknym językiem. To wielki plus i podnosi ocenę o co najmniej gwiazdkę.
Fabuła dość miałka, choć ma swoje lepsze i gorsze momenty, trzyma w napięciu. Zagadka interesuje, jednak streszczenie na skrzydełku zespoilerowało mi treść do ponad 300 strony z 450! To skandaliczne.
Postać głównego bohatera bardzo fajnie zbudowana. Szybko go się lubi i "rozumie".
Dobry thriller, a jeszcze lepsza pozycja psychologiczna.
Wątek obyczajowy w tle również nienużący, choć momentami lekko przegadany.
7,5/10

Postać głównego bohatera bardzo fajnie zbudowana. Szybko go się lubi i...

Po raz kolejny ten sam problem: oglądam książkę wzdłuż i wszerz, sprawdzam, czy to samodzielna powieść, czy z serii. Nigdzie ani słowa. No ludzie, przecież nie będę w bibliotece latać z telefonem i sprawdzać na lubimyczytać.pl każdej książki!
Książka oczywiście z serii, a perypetie głównego bohatera zajmują więcej niż akcja - minus.
Ogólnie wszystko zapowiada się naprawdę świetnie! Mamy dziwne samobójstwa, fragmenty z punktu widzenia naszego psychopaty, który nieźle sobie wszystko obmyślił. Ale... do finiszu dochodzi zbyt prędko, za szybko się wszystko wyjaśnia (z taką narracją z punktu widzenia mordercy trzeba bardzo uważać, nie udało się to autorowi - za dużo ujawniał). Książka do ponad połowy trzyma w napięciu, a potem... taka kicha się robi, melodramat.

Ogólnie wszystko zapowiada się naprawdę...

Krótko i na temat:

Dobry, wciągający kryminał.

Krótko i na temat:

Dobry, wciągający kryminał.

Kilka godzin wcześniej namierzyliby miejsce ukrycia porwanych, gdyby ktoś wpadł na pomysł, do kogo należy samochód, w którym złapali zbiega ;) Poza tym ok!

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 2015