Złodziejska magia

Okładka książki Złodziejska magia Trudi Canavan Patronat LC
Okładka książki Złodziejska magia
Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Prawo Milenium (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction

Oficjalne recenzje i

Między steampunkiem a teokracją

Link do recenzji

1441 60 133

Myślałam, że dostanę poziom Czarnego maga.. Chyba wszyscy sięgający po tą serię tak myślą.
Niestety, ale się zawiodłam. I momentami wręcz ziewałam - było ciężko przebrąć.
Sama historia w miarę ciekawa. Chociaż jedyne o czym myśli się cały czas, to kiedy dwa główne wątki się połączą. Bo kiedyś i gdzieś muszą :) :)
Na razie odkładam dalsze części, bo muszę odpocząć.

elementy sci-fi mnie trochę odrzucają ale warto przeczytać całą serię.

Magia, ludzie, zawiść, złość, wiara, dobro i zło. Wszystko to znajdziemy w opowieści od Trudi. Niby nic nadzwyczajnego prawda? A jednak! Mimo, że wszystko to brzmi tak banalnie i na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic nadzwyczajnego, lecz te parę prostych słów zostało opisane w historii dwojga ludzi. Na starcie poznajemy Tyena - ucznia szkoły magii, który uczy się...

Naprawdę przyjemnie napisana. Dwa odmienne wątki opowiadane na zmianę trzymały czytelnika w ciągłym napięciu.

Cykl o czarnym magu był zacny, tutaj według mnie brakuje sporo.

Aktualnie najgorsza z serii po 1 ksiazce (oczywiscie z porownaniu z 3logia maga i biala kaplanka) ale wciaz mila w czytaniu. 7 sie nalezy, watek 2 postaci tylko to troche malo jak sie przyzwyczailismy w tamtych seriach do 4-5, duzy plus jedynie za watek Tyena ktory jest ciekawy, watek riele przez 3/4 to byla moda na sukces w wersji fantasy, dopiero pod koniec zaczelo sie dziac.

Kupiłem książkę z sentymentu do Trylogii Czarnego Maga, którą czytałem parę dobrych lat temu.
Niestety, albo zmienił mi się gust, albo książka po prostu jest słaba.
Dostajemy dwie historie: o chłopaku, który ma cały czas szczęście i zaczyna pałać emocjami do książki i o dziewczynie, która jest po prostu głupia, ale potrafi korzystać z magii.
Plus za przeniesienie świata...

Sięgnęłam po tę książkę zachęcona dobrymi ocenami i poprzednimi publikacjami autorki, niestety tym razem się zawiodłam.. Pod koniec zrobiło się bardziej ciekawie ale mimo to nie zdecyduje się czytać kolejnych części. Główne postacie i ich wybory są raczej irytujące, momentami jest też bardzo rozwlekle, sporo niepotrzebnych rozważań a za mało faktycznych treści.. Sama...

Nie wiem do końca jak się odnieść do tej lektury. Ogólnie mi się podobała, ale nie za bardzo przywiązałam się do głównych bohaterów. Z drugiej zaś strony, niektóre z przedstawionych tam obiektów są tak wyśmienite i magiczne, że aż mnie kusi, by czytać dalej i dalej poznawać ten świat. Jest to na pewno dość oryginalna historia i na pewno zapoznam się z kolejną jej częścią.

Zapowiadało się ciekawie, ale jakoś tak miernie było ostatecznie.

3 415
    3 361