Złodziejska magia

Patronat LC
Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Prawo Milenium (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Thief's Magic
Magia Złodziej

Oficjalne recenzje i

Między steampunkiem a teokracją

[ 32 ] Link do recenzji

Trudu Canavan poraz kolejny nie zawiodła swoich czytelników. Lekturę się czyta szybko poprzez ciekawość kolejnych rozdziałów. Intrygująca historia Tyena rozkręca się do super akcji ponto aby twoje emocje przygasły początkiem innej historii Ryelle która równie dobrze się rozkręca. Nie mogę się doczekać kolejnej części. Fajnie się zapowiada

Oj męczyłam się się z tą książką, męczyłam.... Ogólnie nie jestem nawet w stanie do końca powiedzieć co mi w niej nie pasowało - chyba po prostu nie przemawiała ona do mnie jako całość. Bohaterowie jacyś tacy niemrawi, długo ciągnąca się akcji oraz dziwnie i jak dla mnie nie ciekawie przedstawiony świat (nie za bardzo rozumiem jak on tutaj działa i co z czym jest...

Bardzo ciekawa opowieść prowadzona z perspektywy dwóch postaci przez co znajdziemy tu coś dla miłośników romansu w książkach fantasy oraz coś dla tych co wolą przygody, akcje i ciągłe nieprzewidziane zdarzenia. Książka zaciekawiła mnie już od pierwszego rozdziału i lekko się ją czytało. Na pewno sięgnę po kolejne części.

Niestety się zawiodłem. Akcja wlecze się niemiłosiernie i 2/3 książki przypomina raczej harlequina niż książkę o magii. Coś rozkręca się dopiero na ostatnich stronach....mam cichą nadzieję że kolejne tomy już nie wieją taką nudą bo inaczej czeka mnie ciężka przeprawa.

Po prostu wow. Świat stworzony który wciąga od pierwszych stron. Dwójka CIEKAWYCH bohaterów, którzy mają dwie oddzielne historie nie wiadomo jak z sobą powiązane. Coś niesamowitego. Od razu zabieram się za kolejny tom.

Długo się wahałam aby przeczytać tą książkę ale nie żałuję. Czyta się szybko i przyjemnie.

🔹 zaczyna się interesująco, co mnie zaskoczyło, w swoich pozostałych książkach pani Cannavan kazała na ogół chwilę poczekać zanim fabuła weszła w fazę, w której robi się ciekawie;

🔹 dwie historie, jakby dwie niezależne książki w jednej (podzielone w ten oto sposób: cz. 1 - Tyen - rozdziały 1-10, cz. 2 - Rielle - rozdziały 1-10, cz. 3 - Tyen - 11-17, cz. 4 - Rielle - 11-17,...

Tyen, student archeologii, podczas jednej z wypraw badawczych znajduje książkę. Jednak nie jest to zwykła książka: ma na imię Vella i kiedyś była najprawdziwszym człowiekiem. Odkąd została przemieniona zbiera informacje ze świata i umysłów ludzi, i przechowuje je niczym skarbiec. Tymczasem w innej krainie Rielle, córka farbiarza, wychowywana była w wierze, iż magia jest...

Potrzebujesz oderwać się od rzeczywistości? Odrzucić wszystko, co wiesz? Zrozumieć i pokonać ograniczenia? To niewątpliwie idealna książka dla ciebie. Kolejna angażująca powieść, mimo spokojnego początku. Dasz się zaskoczyć?

Dobre czytadło, historia ma potencjał na rozwój w kolejnych częściach, ale ta nie powala. Zobaczymy co będzie dalej.

Dyskusje

3 266