Słodkie życie w Paryżu

David Lebovitz Wydawnictwo: Pascal literatura podróżnicza
The Sweet Life in Paris: Delicious Adventures in the World’s Most Glorious - and Perplexing - City
978-83-7642-070-7
Grażyna Woźniak
Pascal
Paryż Paris Cukiernia Cukiernictwo
literatura podróżnicza
978-83-7642-070-7
Grażyna Woźniak
Paryż Paris Cukiernia Cukiernictwo

Nie będąc nigdy w Paryżu można się w nim zauroczyć. Wystarczy sięgnąć po tę książkę i poznać to miasto "od kuchni".

Mały przewodnik po miejscach ciekawych w Paryżu plus słodki gratis w postaci przepisów.
Duuuuuuużżżżoooo czekolady :)

To jest chyba mój ulubiony gatunek książek: podróże + kulinaria. Czytając przepisy aż robi się słodko. Bardzo fajnie opisany Paryż, dokładne adresy miejsc polecanych przez autora i przede wszystkim trafnie opisane życie wśród Francuzów ze wszystkimi ich wadami. Szkoda że takiego Paryża już nie zobaczymy.

Polecam ze względu na zabawne perypetie Amerykanina we Francji i smaczne przepisy

Paryż kręcił mnie od małego. Zobaczyć Wieżę Eiffla jest na szczycie moich marzeń, odkąd pamiętam. Ciekawe jest to, że nie wiem, skąd u mnie takie upodobanie, bo nikt z mojej rodziny nie chciał jechać do Francji (bynajmniej o tym nie myślał).

Czytałam chyba ze trzy książki z Paryżem w tytule, ale ta na pewno była najlepsza! Autorem jest amerykański kucharz i cukiernik,...

Bardzo przyjemna i lekka lektura. Forma poradnika dla osób chcących zamieszkać w Paryżu, bardzo mi odpowiada, a wzbogacanie książki przepisami autora jest również dużym plusem.

Tym razem przy kupnie tej książki kierowałam się tylko i wyłącznie faktem ze pasuje do mojego wyzwania czytelniczego. Po prostu zobaczyłam, kupiłam i tyle, no i chyba jednak trochę za mało jak dla mnie.

„Słodkie życie w Paryżu” Davida Lebovitz to książka z pewnością kulinarna bo przepełniona smacznymi przepisami z czego większość z czekoladą w roli głównej. Ponad to autor...

Serdecznie polecam! David Lebovitz ma świetny styl, który sprawia, że jego felietony o Francji dostarczają wiele rozrywki. Kradnie serce również przepisami, które podobnie jak w książce "Lunch w Paryżu" wyodrębnione są z tekstu. Robi się z tego nowy gatunek - powieść kulinarna!
Dowcipne, inteligentne, urocze - TAK!

Książka przeczytana w samolocie lecącym do Paryża - strzał w dziesiatkę! Gorąca czekolada miała być gęsta, aromatyczna i przykryta bitą śmietana i była (Patisserie Viennoise). Chleb na zakwasie i ciepłe bułeczki z jabłkiem miały zostawiać wspomnienie smaku na długie godziny i zostawiły (Poilane). Wymieniać można długo -> efekt? przez trzy dni czytania o czekoladzie i innych...

Ach Paryż...............:)

• Chcę w prezencie