Na przekór Toskanii. Nasze cudowne lata we Włoszech

2012-09-05
9788376420653
Grażyna Grzywna-Tunk
Włochy Cudowne Lata Toskania Italia

Z powodu upałów boisz się wyjść na dwór, żeby się nie ugotować? Odliczasz dni do wakacji? A może pandemia uniemożliwiła Ci letni wyjazd? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, najwyższy czas znaleźć książkę, która pomoże Ci znieść te niedogodności. A także momentalnie przenieść się do raju na ziemi. Co powiesz zatem na lekką, dowcipną powieść w...

Otrzymałem książkę od przyjaciółki. Zapewniała mnie, że rozbawi mnie do łez i zapragnę wyjechać do słonecznej Toskanii. Nie myliła się! Szczerze polecam, zwłaszcza na chłodne wieczory :)

Kocham Toskanię i dałam się porwać scenarzyscie kultowego serialu "Cudowne lata" Przesyt Hollywood spowodował, że zdecydował się na istne szaleństwo. Wraz z zoną podróżując po Włoszech zechciał się po prostu tam osiedlić. Wybrał stary, klimatyczny dom wraz z gruntami, chciał zajać się uprawą oliwek, własnych warzyw itp na wczesnej emeryturze. Niestety sielskie położenie...

Miła, lekka i przyjemna. Szkoda, że tylko jedna tego pisarza.

Przepysznie! Nie,nie, nie znajdzie się tutaj wyszczególnionych przepisów na włoskie jadło. Chyba, że gdzieś kilka słów wplecionych z jaką prostota można przyrządzić wyśmienity posiłek. Chodzi o to z jaką lekkością, humorem, ale tez dystansem do siebie i rzeczywistości w obcym miejscu, obchodzi się Phil Doran, autor "Na przekór Toskanii".
Już tyle książek przeczytałam na...

Co się stanie, gdy porzucisz Amerykę na rzecz marzenia o ślicznym domku w Toskanii? Różnice kulturowe sprawią, że na pewno będzie zabawnie :)

Lata świetności Phila Dornana (polskim widzom powinien być znany serial "Cudowne lata", do którego napisał scenariusz) już dawno minęły. Niegdyś rozchwytywany, dzisiaj ma problemy ze znalezieniem kupca na swoje scenariusze. Hollywood wyniszczyło go niemal doszczętnie, jednak na ratunek przychodzi jego żona, rzeźbiąca na zlecenie we Włoszech, która rozradowanym głosem...

Wybija się wśród książek o Toskanii.

Napisane ok, ale ile można czytać o Toskanii? Rzygu, rzygu, rzyg... Wolę tam pojechać i pić kawę nieopodal Bramasole, spotkać Frances Mayes, poczuć zapachy i włoskie słońce na własnej skórze, a nie tylko w oczach ;)

Książkę świetnie się czyta, chcialoby się mieszkać w Toskanii.

• Italia
  • Pożyczone